17.06.14, 21:45Prof. Andrzej Nowak (fot. Fronda Gliwice)

Prof. Andrzej Nowak wzywa do zorganizowania Majdanów przed TVN, TVP i Wyborczą!

Profesor Andrzej Nowak był gościem w Klubie Ronin, gdzie mówił o swojej wybitnej książce "Dzieje Polski". Ale zanim rozmawiano o książce, prof. Nowak odniósł się do ostatnich wydarzeń, m.in. wypowiedzi Tuska o aferze podsłuchowej.

Prof. Nowak wezwał Polaków do organizowania się w protesty przeciwko kłamstwu jakie serwują nam takie media jak TVN, TVP czy Gazeta Wyborcza. Prof. Nowak uważa, że opozycja powinna skupić się na jednym: na natychmiastowym zorganizowaniu wielkich, systematycznych manifestacji – nie pod budynkiem rządu, nie pod budynkiem prezydenta, tylko na Wiertniczej, Woronicza i tam gdzie się mieści Gazeta Wyborcza- w tych trzech ośrodkach.

Trzeba systematycznie pokazywać, że te telewizje kłamią, że ta gazeta systemowo kłamieJeżeli tego nie będziemy robili, jeżeli nie zmobilizujemy przynajmniej części opinii publicznej do tego, żeby sprawić kłopot tym mediom, żeby nie mogły nie pokazać faktu, że kwestionuje się ich prawdomówność (…)

Organizujmy wszystkich uczciwych ludzi w Polsce, by protestować przed tymi telewizjami. Tam trzeba zrobić TRZY MAJDANY, trzy ośrodki, które by ciągle protestowały przeciwko temu kłamstwu, bo inaczej to kłamstwo będzie dalej swobodne. Donald Tusk będzie mógł mówić, co będzie chciał.

Jeżeli nie zakwestionujemy tego monopolu medialnego przez protest społeczny (bo innej możliwości nie mamy) , to wszystko co robi znakomity tygodnik wSieci, Do rzeczy, czy inne tygodniki – to jest tylko wentyl bezpieczeństwa tego systemu, to go nie niszczy.

Pocieszanie się, że coś zostało zrobione, że możemy się spotkać , że mamy kilka tygodników, w których możemy się porozumieć- to jest tylko detal, który nie zmieni rzeczywistości politycznej w Polsce; on najwyżej będzie pozwalał na osiąganie wyniku oscylującego wokół 30% w kolejnych wyborach- tych, którzy nie są uzależnieniu od telewizji. Ale od telewizji, tak jak w każdym społeczeństwie współczesnym, jest uzależniona większość.

Trzeba uderzyć w to najsilniejsze narzędzie kłamstwa, manipulacji  i zniszczenia Rzeczypospolitej. Bo chodzi o to, by odbudować Rzeczpospolitą! Nie uzyskamy tego efektu, jeśli  tego narzędzia nie osłabimy i nie wytrącimy go z ręki tych, którzy tę Rzeczpospolita psują. To jest najważniejszy kierunek działania.

Posłuchaj:

Philo/solidarni2010.pl

Komentarze

anonim2014.06.17 21:59
Taśmy to pikuś! Jakaś tajemnicza siła dąży w Polsce do zmiany władzy. Już niedługo do opini publicznej wycieknie bomba atomowa, czyli autentyczny film ukazujący moment wybuchu i rozpad na drobne kawałki TU154M z 10.04.2010. Taki film istnieje i jest to 100% pewne, dlatego Tusk będzie miał ze strachu gacie pełne bąków. Najpóźniej na drugi dzień czerwony pasek ,podający całą prawdę całą dobę, oznajmi o samobójczej śmierci Pana Premiera( patrz betonowe buty). Komorowskiego oszczędzą, bo to swój chłop i za dużo w niego zainwestowali. Zacznie się czas krwawego terroru i "czyszczenia" polskiej sceny politycznej.
anonim2014.06.17 22:00
Tia bo co tam Ukraina z jednym my będziemy mieli trzy! :D Tylko że Majdan był przeciw okupującym i nie chcącym oddać władze reżimem co strzela i zabija ludzi, a tu chcecie aż trzy pod prasą i telewizją z których dwie są prywatne - nic wam do tego. Idźcie sobie pod publiczną tylko nie porównujcie pokrzykiwania do walk o niepodległość z prawdziwym narażeniem życia.
anonim2014.06.17 22:06
Och jak części prawicy marzy się krew na ulicach. Jeszcze najlepiej jakby ten przebrzydły Tusk zechciał wysłać na nich policję z ostrą amunicją, wtedy w końcu mogli by zostać bohaterami, kombatantami... Ach jak oni o tym marzą...
anonim2014.06.17 22:46
Bzdura. Co to da? Trzeba naciskając na całkowitą prywatyzację mediów, likwidacje KRiTV (w praktyce urzędu cenzury) i zniesienia koncesji! I porzućmy ten mit, że istnieje coś takiego jak media obiektywne! Media mogą być co najwyżej konkurencyjne. Internet jest tego dowodem, że działanie na wolnym rynku, bez żadnych specjalnych urzędów kontroli internetu - generuje największy możliwie pluralizm medialny!
anonim2014.06.18 0:29
Schikaneder , Nie, od tego są sądy, żeby chronić własność - w tym przypadku wyrażoną poprzez określone częstotliwości nadawania. Na wolnym rynku medialnym będzie wielu zwycięzców, tzn. będą wygrywać ci co najlepiej zaspokajają daną nisze na rynku. Internet jest doskonałym przykładem, jak dobrze sprawdza się to w praktyce.
anonim2014.06.18 8:11
Marek22 premierem, a cz. Poeta ministrem spraw zagranicznych! Oto spełnienie kremlowskich marzeń i putinowski plan dla Polski!!!!
anonim2014.06.18 8:32
nie ma jak wkleić jakiś przesłany gotowiec, nawet czcionka się posypała. Coraz większe brednie , "wybitna" książką, śmiechu warte. Skoro profesor tak bredzi to co tu mówić o politykach.
anonim2014.06.18 12:16
media to takie same ch..... jak rząd!!
anonim2014.06.18 14:36
te telewizje się sprzedały są jak dziwki
anonim2014.06.18 16:09
nie oglądam wiadomości na TVP, TVP info, nie oglądam też TVN i nie czytam Gazety Wyborczej...zróbmy trzy majdany!!!!