03.11.20, 14:19fot. yt/pis

Prof. Legutko do rektorów ws. protestów: ,,Doszło i nadal dochodzi w Polsce do barbarzyńskich ataków''

- Doszło i nadal dochodzi w Polsce do barbarzyńskich ataków – nieznanych w naszej historii, a przynajmniej nieznanych w jej okresach pokoju i instytucjonalnych swobód – na kościoły, pomniki historyczne, kulty religijne. Przestrzeń publiczną opanowała również nie mająca precedensów w dziejach naszej kultury społecznej wulgarność – stwierdza w liście otwartym wystosowanym do Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. Legutko.

Profesor Legutko, który jest europosłem Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim w bardzo mocnych słowach skrytykował działania, jakie były podejmowane przez niektóre władze polskich uczelni w odniesieniu do trwających proaborcyjnych po wyroku, jaki wydał w sprawie tzw. przesłanki eugenicznej Trybunał Konstytucyjny.

Profesor Legutko w liście pisze:

- Jestem zbulwersowany ostatnimi oświadczeniami wydanymi przez KRASP, a także wypowiedziami i decyzjami niektórych polskich uczelni.

Profesor Legutko skrytykował milczenie niektórych władz uczelni, które określa jako przyzwolenie na zachowania i działania sprzeczne z polskim porządkiem prawnym jak i obyczajem. Zwrócił szczególną uwagę na ataki na Kościół oraz dewastację świątyń.

Stwierdza dalej:

- zawsze w naszej historii było tak, że uderzenie w polską tożsamość rozpoczynało się od uderzenia w polski katolicyzm i polski Kościół.

Milczenie uczelni określa jako „akt zaangażowania ideologicznego” i nie można tego traktować jako neutralność.

Krytycznie odniósł się także do kibicowania i popierania strajków, które określa jako „poważne naruszenie etosu akademickiego”.

mp/pap/facebook/prof. ryszard legutko

Komentarze

Nick2020.11.4 10:28
Lekutko, czy to nie ten co miał, wyrokiem sądu, przeprosić uczniów jakieś szkoły ?
gumowa kaczka2020.11.3 17:53
? nie rozumiem dlaczego Pis wtrąca się w życie akademickie,przecież nie mają z ludźmi nauki nic wspólnego,może zajmijcie się jakimś Sylwestrem Marzeń ,patosem w twórczości Zenka M. lub patriotyczną oprawą meczy A klasy na Podkarpaciu
Anonim2020.11.3 15:06
Aby się przejąć trzeba mieć wstyd, ściśle łączy się on z honorem, tak że pozwoli sprawdzić z kim mamy do czynienia w naszych uczelniach!
AAAtomek2020.11.3 15:02
Legutko, wy...aj!
ladychapel2020.11.3 15:01
„Użycie aborcji jako narzędzia do wywołania niepokojów społecznych, a nawet zamieszek uważamy za cyniczne, obrzydliwe i niebezpieczne, podobnie jak zbijanie na tym kapitału politycznego. Zarówno przez lewicowe ugrupowania, jak i ekipę rządzącą, obie strony są odpowiedzialne za aktualną sytuację”, napisali w oświadczeniu liderzy Obozu Narodowo-Radyklanego
Lewackie psy szczekają, karawana idzie dalej2020.11.3 14:55
Coś tak absurdalnego mógł wymyślić tylko szatan: Oddać katolicką i patriotyczną Polskę bandzie wulgarnych neomarksistów, histerycznych bab, morderców nienarodzonych dzieci i perwersyjnych zboczeńców LGBT! Jak bardzo się rozczarują! Już niedługo: 11 XI 2020.
ble2020.11.3 17:54
jak ci raca zgaśnie to kolega da ci do potrzymania swoją?
:D:D:D2020.11.3 14:46
***** ***
Anonim2020.11.3 14:43
O Kowidzie, zbaw nas od starych pierdół takich jak "prof" Legutko, obszczany karzeł i purpurowy parch krakowski. Do Ciebie wołamy, Ciebie prosimy!
Precyzyjny2020.11.3 14:56
Jesteś nudny jak koszerne flaki z olejem, a przystojny (inaczej) jak Jurek Urban.
"i nadal dochodzi"2020.11.3 14:25
Gdzie ostatnio "sprofanowano" kościół?