29.11.18, 17:10Zdj. Lukas Plewnia, CC BY SA 2.0, Wikimedia Commons, edytowane; Mateusz Włodarczyk, CC BY SA 3.0, Wikimedia Commons (edytowane)

Prof. Pawłowicz wygrała w sądzie z Owsiakiem

Twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzy Owsiak musi przeprosić posłankę Prawa i Sprawiedliwości, Krystynę Pawłowicz. Taki wyrok wydał dziś sąd. 

 

Przypominamy, że chodzi o konkurs polegający na rozszyfrowaniu skrótu "RWKPWK". Do wygrania była koszulka z podobizną posłanki PiS i wulgarnym napisem. W konkursie wygrał... bloger Matka Kurka. Rozszyfrował skrót jako "Ruch Wyp***** Krystyny Pawłowicz W Kosmos". Biuro WOŚP, które zorganizowało konkurs potwierdziło odpowiedź Wielguckiego, a bloger otrzymał oburzającą nagrodę. 

"Jestem bardzo zadowolona. Cieszę się, ze udało się przełamać parasol ochronny nad Owsiakiem"- skomentowała prof. Krystyna Pawłowicz w rozmowie z portalem wPolityce.pl. Parlamentarzystka wyraziła zadowolenie, że są jeszcze sędziowie sprawiedliwi i obiektywni. 

"Złożyłam też trzy prywatne akty oskarżenia przeciwko Jerzemu Owsiakowi. Mam nadzieję, że sprawy nie zostaną umorzone"-poinformowała polityk PiS. 

Jak wyjaśniła Pawłowicz, w pierwszej sprawie chodzi o obraźliwą wypowiedź Owsiaka podczas festiwalu Woodstock (sugestia, że posłanka powinna "spróbować seksu"), przedmiotem drugiej jest wspomniany wcześniej konkurs, trzecia dotyczy wypowiedzi lidera WOŚP, że prof. Krystyna Pawłowicz jest "najpodlejszym typem człowieka". 

yenn/wPolityce.pl, Fronda.pl