03.06.19, 17:13Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr, edytowane, Youtube

Projekt Fundacji Batorego: 'Zniszczyć Panstwo Polskie' -w realizacji przez 'totalną opozycję'

W niedzielę światło dzienne ujrzał nowy, szokujący program Platformy Obywatelskiej. Projekt, przygotowany przez zaplecze intelektualne partii Grzegorza Schetyny, zakłada m.in. wprowadzenie „współczesnego rozbicia dzielnicowego”, likwidacja ministerstw, legalizacja związków partnerskich i adopcji dzieci przez takie związki.

Jak się okazuje, za tą koncepcją lobbuje już od kilku miesięcy środowisko związane z Fundacją Batorego, na której czele stoi m.in. współautor ujawnionego dokumentu, wykładowca na uniwersytecie George’a Sorosa. Program przygotowali eksperci: prawnk, prof. Maciej Kisiłowski oraz były szef gabinetu Bronisława Komorowskiego, Piotr Lisiewicz. Projekt ujrzał światło dzienne za sprawą Radia WNET. Wprowadzenie tych założeń w życie miałoby zapewnić zjednoczonej opozycji wygraną w jesiennych wyborach parlamentarnych. 

„Daleko idąca decentralizacja ma również obejmować kwestie światopoglądowe, jak związki partnerskie czy małżeństwa homoseksualne oraz adopcja dzieci przez takie pary. Symbolem głębokiej decentralizacji państwa ma być nowa forma Senatu, w skład którego będą wchodzić przedstawiciele marszałków województw” - podkreślono w dokumencie. Portal tvp.info sprawdził źródła projektu. Jak się okazuje, prof. Maciej Kisiłowski jest wiceprezesem stowarzyszenia Inkubator Umowy Społecznej (IUS). Stowarzyszenie promuje pomysł zmiany ustroju Polski pod hasłem "Zdecentralizowana Rzeczpospolita". Na stronie projektu ZR można przeczytać, że celem IUS jest przygotowanie "nowych rozwiązań ustrojowych, które stałyby się podstawą trwałego porozumienia Polaków o różnych poglądach i sympatiach politycznych". 

"(...) Nasza propozycja zmian ustrojowych jest przykładem tego, co nauka prawa publicznego nazywa „umową bez pełnej podbudowy teoretycznej” (ang. incompletely theorized agreement), czyli umową społeczną, którą poszczególne środowiska popierają z odmiennych powodów, bez próby osiągnięcia zgody co do podstawowych założeń filozoficznych”-czytamy na stronie internetowej. "Twarzą" projektu jest prof. Maciej Kisiłowski z węgierskiego Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego, finansowanego przez George'a Sorosa. Kisiłowski nagrał filmik promujący koncepcję decentralizacji Polski. To właśnie on razem z Piotrem Lisiewiczem jest autorem kontrowersyjnego dokumentu przygotowanego przed eurowyborami dla PO.

Ideą przewodną Central European University jest „powołanie do życia instytucji naukowej, która poświęciłaby się badaniom nad wyzwaniami niesionymi przez współczesne systemy demokratyczne, upowszechnianiu fenomenu społeczeństwa otwartego, ułatwianiu współpracy międzyregionalnej oraz szkoleniu przyszłych liderów procesów demokratyzacyjnych we wszystkich regionach świata”. Uniwersytet Sorosa musiał wynieść się z Węgier na mocy przyjętej w kwietniu 2017 r. nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym. Stwierdzono, że uczelnia prowadzi działalność niezgodną z węgierskim prawem. Konferencja Węgierskich Rektorów wydała co prawda oświadczenie popierające działania rządu, jednak za granicą wygrała interpretacja mówiąca o zniszczeniu „jednej z ostatnich wysp wolności na Węgrzech”. W ten sposób pisał m. in. portal OKO.press, na łamach którego swoje teksty publikował- uwaga, uwaga, Maciej Kisilowski! To nie jedyny portal, dla którego pisuje prawnik związany z Central European University. W Politico.eu Kisiłowski pisał wspólnie z prezes IUS, Anną Wojciuk,  że „populistów nie da się pokonać, ale można ich powstrzymać – tak jak kiedyś komunistów”. Decyzja UE o wszczęciu przeciwko Polsce i Węgrom procedury z art. 7 to "pozytywny przykład", natomiast lewica w UE powinna stanowczo odmówić „poświęceniu moralnej wyższości zasady równości na rzecz demokracji” i bronić rządów prawa przed "autorytaryzmem”.

Kisiłowski i Wojciuk od połowy marca promują projekt „Zdecentralizowana Rzeczpospolita”. W tekście pt. „Silna Polska, mądrze zdecentralizowana”, tłumacząc potrzebę zmiany ustroju, Kisilowski, Wojciuk i Antoni Dudek przekonywali, że dzięki wprowadzeniu ich projektu w życie „partia, która wygrywa kilkoma punktami procentowymi jedne wybory (parlamentarne), nie będzie mogła narzucić swoich przekonań automatycznie całemu krajowi”. Z kolei w wywiadzie dla "Newsweeka" prawnik nakreślił swoją wizję w kontrze do sprzeciwu PiS wobec pomysłów ruchu LGBT. 

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze

retro2019.06.5 9:54
po trupach Polski do celu jakim jest ich własna korzyść ! nic więcej. Polski w nich nie ma za grosz. Kradli gdzie się da, nawet tych biednych drogowców wykorzystali i okradli , tych co budowali autostrady na Euro 2012 W ich pomyśle lokalni oligarchowie przejma kontrole nad Polską.
zygfryd2019.06.4 7:12
Dzieki Bogu sporo tu prawdziwych Patriotów i Polaków dzieki wam za to pozdrawiam i dziekuje.
Katolik2019.06.4 7:09
Masoni w Polsce i na świecie w posługując się Po PSL LEWICA WIOSNA chcą zniszczyć Polskę i Polaków,jak społeczeństwa na zachodzie,Nie MA innej drogi-codziennie 1 dziesiątka RÓŻAŃCA i wzywanie DUCHA ŚW.To nie są żarty
Tom Bombadil2019.06.4 7:07
Polacy muszą jeszcze mocniej i jeszcze liczniej ruszyć tyłki. Warto pomyśleć o wielkiej, ogólnonarodowej demonstracji - w Warszawie? - w obronie integralności naszego Państwa. Można by ją zorganizować w rocznicę Powstania (1 VIII), w Święto Maryjne (15 VIII), lub w rocznicę wybuchu II wojny (1 IX). Może inna lokalizacja byłaby lepsza? Jasna Góra (15 VIII)? Trzeba by taką demonstrację "opakować" ogólnopolskimi przygotowaniami, zbiórkami, oplakatowaniem, medialną promocją...
Prawo2019.06.4 1:22
Pozwać frondla za zniewagę! Patola dziennikarstwa!
Hala2019.06.4 0:00
Nie uda się wam PO-cy sługusy Sorosa, zniszczyć Polski. Jest nas prawdziwych Polaków miliony.
zatroskany2019.06.3 21:27
Kto głosował na platformę- Bóg wam przebaczył, nawróćcie się ratujcie dusze swoje, swoje dzieci. "Nie bądźcie głupi nie dajcie się zabić". Nie dajcie się zwodzić, bo wpadniecie z deszczu pod...... delikatnie mówiąc rynnę
anna2019.06.3 20:49
Pisowcy tez są w fundacji batorego dlatego dziala ona bezkarnie mimo działalności antypaństwowej
Marian2019.06.4 8:48
Naprawde nie wiem kto z PIS-u tam jest?
Katarzyna2019.06.3 19:52
Ciekawe co te Q... z opozycji jeszcze nie wymyślą musza czuc na sobie presje niemiaszków którzy im płacą za rozróbe i szkodzenie panstwu polskiemu.
taro2019.06.3 19:29
opozycja nie ma zadnego planu politycznego, ona wykonuje plan podsuniety poprzez innych politykow z zachodu, a w nim jest jasno wyrazone, ze panstwa narodowe w europie maja zniknac, to byly rowniez ostatnie slowa makreli- pozegnajcie sie z suwerennoscia panstw. To zadna nie jest nowosc ze opozycyjnymi zdechlakami.
TO JEST PROBLEM ZYDOW JUDASZY2019.06.3 18:39
JAK BY TU PODCZEPIC SIE DO KORYTA ZEBY ZNOWU JESC ZA DARMO I TRWONIC POLAKOW MAJATEK .PRZEZ 8 LAT BYLO ZYC NIE UMIERAC A I BYLO ROBTA CO CHCETA .
Historia kołem się toczy2019.06.3 18:38
Odświeżony i rozbudowany stary żydowsko-niemiecki projekt Judeopolonii.
zyd zydowi oka nie wykole2019.06.3 18:35
mysle ze hartman powinnien uwazac na korwina z innej partii zeby nie dostal z liscia
WIEKSZOSC ZYDOW W POLSCE TO PASOZYCI2019.06.3 18:30
ZYDOM W POLSCE NALEZY PRZYWROCIC ZYDOWSKIE NAZWISKA BO TERAZ UDAJA POLAKOW .ZYDY JUDASZE TO SA KRETY W NASZEJ OJCZYZNIE NAJWYZSZY CZAS ICH POGNAC DO TEN KRAJU TJ IZRAELA.
Marian2019.06.4 7:38
Wszyscy zydzi to pasozyci,innych nie ma
POlityk2019.06.3 18:28
Jest nowy program wyborczy dla POlaków : 1. Odsunięcie PiS od władzy i surowe ukaranie go za odsunięcie na 4 lata PO-PSL od władzy 2. Wolne Miasto Gdańsk 3. Autonomia dla Śląska 4. POdział reszty POlski na samodzielne niezależne Dzielnice 5. Zrzeczenie się 1 biliona dolarów reparacji wojennych od Niemiec 6. Przekazanie Żydom polskiego mienia bez spadkowego wraz z zaległymi odsetkami za zwłokę 7. Masowe sprowadzanie tysięcy muzułmańskich imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu 8. Wprowadzenie do programu szkolnego promocji GENDER i LGBT+ 9. Przywrócenie wieku emerytalnego 67 lat dla kobiet i mężczyzn 10. Likwidacja 500+ na dzieci 11. Likwidacja 13-tej emerytury 12. POdwyższenie emerytur dla funkcjonariuszy UB SB MO ZOMO i WSI 13. Obniżenie minimalnej płacy z 2250 zł na 1250 zł brutto 14. Likwidacja IPN i CBA 15. POwszechna amnestia dla oszustów i złodziei 16. Wpisanie do Konstytucji wieczystej wierności i POdporządkowania Berlinowi.
Katarzyna2019.06.3 19:53
To nie są zarty tak bedzie i jeszcze gorzej
zygfryd2019.06.4 6:54
Dobre naprawde dobre zawsze to wpisuj dzieki za to i za Patriotyzm Pozdrawiam
Tom Bombadil2019.06.4 7:10
Ironia jest dobrą bronią. Korzystajmy z niej. Polakami trzeba wstrząsnąć. Niech masowo ruszą tyłki jesienią i głosują na PiS. Obecna mobilizacja to jeszcze za mało, za mało, za mało...
Waldi2019.06.4 11:32
Dałem Ci minusa bo to nie jest ironia, to są fakty, punkty od 2 do 15 są w programach PO, więc mobilizacja Polaków w obronie wolności i suwerenności Polski jest bezwzględnie konieczna.
retro2019.06.5 9:57
i na ten program mają poparcie 30% wrogów Polski, w tym kilka pokoleń gimnazjalistów, kompletnych analfabetów historycznych nie czujących żadnych związków z Polską.
Baśka2019.06.3 18:27
Za czasów PRL pezetpeerowcy mieli więcej klasy, niż współczesna lewactwo. Totalni z PO na czele zachowują się, jak enkawudyści wdziani w polskie mundury, zwalczający polski ruchu oporu. Na całe szczęście współczesny opór jest nie do sforsowania.
zatroskany2019.06.3 21:28
Brawo Baśka
kaziorhartek2019.06.3 18:25
to towarzystwo koszerne za bardzo sie rozbrykalo w polsce juz najwyzszy czas pogonic im kota albo puscic ich do chlewu zeby sie paplali ze swinmi to ich teraz ulubiony sport
POLAK GLOSUJE NA PIS A ZDRAJCA NA PARTIE OSZUSTOW2019.06.3 18:19
KIEDY WY ZYDZI ZROZUMIECIE ZE TU JEST POLSKA A NIE IZRAEL I ZE JUZ NIGDY NIE BEDZIE JAK BYLO .OD 45R DO 2015R ZYDOKOMUNA BYLA PANAMI ZYCIA I SMIERCI POLAKOW SZCZEGOLNIE ZA CZASOW BERMANA STOLMANA BUMANA MORELA BIERUTA CYRANKIEWICZA .SADY ZYDOWSKIE DZIALALY BARDZO SPRAWNIE W USMIERCANIU POLAKOW ZGODNIE Z HASLEM DAJCIE CZLOWIEKA PARAGRAF SIE ZNAJDZIE .WSROD TYCH SEDZIOW BYL SZTETER BRAT MICHNIKA WOLINSKA I WIELE INNYCH GNID ZYDOWSKICH.
Leon Napoleon2019.06.3 18:15
Się szlachta bawi! Czy im się wydaje, że "ciemny lud" to kupi? Ci fachowcy, mędrcy, myśliciele, te wszystkie nowoczesne głupki są tylko żałośni. Najgorsze jest chyba to, że oni sami uwierzyli w swą "zbawczą misję" dla tego kraju... Mam nadzieję, że po wyborach zrozumieją swój błąd.
WITT2019.06.3 18:09
JAK MANTRA WRACAJĄ SŁOWA JANA PAWŁA 2 - "JHAK POLSKA NIE BĘDZIE KATOLICKIM KRAJEM TO POLSKI W OGÓLE NIE BĘDZIE"
polak2019.06.3 17:58
Polacy pokarzą tym zdrajcom środkowy palec i nawet ryży czopek i timermans tym popaprańcom żydokomuno-faszystom nie pomogą ---
taro2019.06.3 19:34
tu nie chodzi o to,by tylko marzyc o pokazywaniu srodkowego palca, ale by za zdrade wystawic przed trybunal i wykonac wyroki i to dywanowo. Jesli ktores z nich nie pojdzie do piachu albo do obozu, to zadne z nich sie nie ruszy z Polski ,by ja opuscic i wrocic do swojej ojczyzny, jak i nic sie nie zmieni. Falszywe szmaty beda klamac, opluwac, podkopywac fundament polskosci i twardo beda trzymac sie swych posadek, przynoszacych dozywotnio zyski.