08.12.14, 15:36Majątek prezydenta Gdańska z PO pod lupą prokuratury (fot. media)

Prokuratura zajmuje się majątkiem prezydenta Gdańska z PO

Poznańska prokuratura sprawdza oświadczenia majątkowe wybranego niedawno po raz kolejny na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z PO. Weryfikowane są jego zasoby finansowe oraz możliwość kupna gdańskich nieruchomości. Śledztwo zostało przedłużone do 31 2015 roku. „To jest cały czas śledztwo w sprawie. Czekamy na brakującą dokumentację” – mówi w rozmowie z TVN24 Hanna Grzeszczyk z Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu.

CBA przesłuchuje obecnie kolejnych świadków, w tym pracowników miejskiego Ratusza. Sam Adamowicz nie został jeszcze przesłuchany. Śledczy czekają na uzupełnienie dokumentacji. Nikomu nie postawiono jak na razie zarzutów.

Prokuratura sprawdza, czy prezydent Gdańska nie kupił nieruchomości na osiedlu Neptun Park po zaniżonych cenach. O możliwości popełnienia przestępstwa przez Adamowicza powiadomiło Prokuraturę Generalną CBA. Wątpliwości Biura wzbudził majątek polityka PO, o kilkaset tysięcy złotych większy, niż wynikałoby to z jego oficjalnych przychodów. Sprawa trafiła więc do prokuratury apelacyjnej w Poznaniu.

bjad/rp.pl/tvn24

Komentarze

anonim2014.12.8 15:44
O to HGW następny szczęśliwie dobrany!
anonim2014.12.8 18:00
A gdzie klakierzy PO ? Znikaja jak niewitki. Tylko od innych wymagaja standartów. ha ha ha
anonim2014.12.9 10:48
w PO to same złodzieje pedzie i inne ciule
anonim2014.12.14 12:22
notatka z dnia:wtorek, 4 września 2012 Tussistowcy z Pawłem Adamowiczem na czele dopuszczają się aktu wypędzenia ludności zamieszkałej w centrum Gdańska z ich domów. Tussistowskie bojówki obrzuciły kamieniami protestujących strajkiem głodowym przed Urzędem Miejskim - straż miejska nie reagowała.