26.08.15, 19:29

Prymas Polski wzywa katolickie rodziny do ewangelizacji reszty społeczeństwa

Prymas Polski Wojciech Polak wezwał katolickie rodziny, aby dawały świadectwo chrześcijańskiego życia. Metropolita gnieźnieński przewodniczył Mszy św. podczas uroczystości ku czci Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Były one przygotowaniem do przyszłorocznej 1050-tej rocznicy Chrztu Polski. Uczestniczył w nich Episkopat Polski.

Centralnym punktem była Msza św., którą odprawił prymas Wojciech Polak. W kazaniu arcybiskup mówił o roli świadectwa katolickich małżonków. Tylu małżeństwom i rodzinom brakuje dzisiaj wina autentycznej miłości- podkreślił prymas. Zaznaczył, że potrzebują oni widzieć wokół siebie małżonków żyjących wiarą.

Muszą widzieć, że to Chrystus daje im siłę do bycia wiernymi przysiędze małżeńskiej - zwrócił uwagę arcybiskup Wojciech Polak.

Wezwanie do katolickich rodzin padło w kontekście zaplanowanego na październik Synodu o Rodzinie. Chodzi o przypomnienie i zmobilizowanie wiernych w kontekście dyskusji o komunii dla rozwiedzionych i związkach partnerskich - mówi IAR Marcin Przeciszewski, prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Słów prymasa na Jasnej Górze słuchało tysiące wiernych. Podobnie jak na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, przybyli oni na Jasną Górę w pielgrzymkach z całego kraju.

mm/IAR


Komentarze

anonim2015.08.26 20:28
@bielzz Tacy wszyscy wierzący i nawet podczas spotkania z Bogiem, w trakcie modlitwy, nie mogą o dupach nie myśleć, jeśli siedzą zbyt blisko płci przeciwnej?
anonim2015.08.26 21:08
Zgadzam się, potrzebny jest konkretny program EWANGELIZACJI Polski przez rodziny katolickie. Tysiące Polaków jest bardzo głęboko wierzących , zaangazowanych w ruchach katolickich - tylko trzeba tym mądrze pokierować!
anonim2015.08.26 21:50
@bielz I co w tym siedzeniu po dwoch roznych stronach fantastycznego poza swiadomoscia,ze sie uczestniczy w bardziej tadycyjnej mszy niz ta uwspolczesniona? To tak jakbys z sentymentem wracal do prania na tarze od czasu do czasu, chociaz masz pralke. Nie sadze, zeby fakt uczestnictwa w mszy trydenckiej byl istotniejszy dla zbawienia, niz w jakiejkolwiek innej. Istotne dla zbawienia jest przyzwoite zycie, a nie rodzaj celebry.
anonim2015.08.26 22:26
@bielzz Skoro moja wypowiedć była wulgarna, to jak Ty sobie radzisz z komentarzami Majestica, Gandalfa czy Zerro?
anonim2015.08.27 7:38
@bielzz To po co zachecasz?
anonim2015.08.27 8:49
Holandia 11 Masz rację . Jest tyle dobra wśrod ludzi. Często jest to niestety dobro rozproszone. Trzeba je po prostu skoncentrować. To tak trochę jak z pierwiastkami promieniotwoczymi. Rozproszone w naturze mają niewielkie znaczenie. Skoncentrowane, przeogromną siłę.
anonim2015.08.27 9:21
Acha wy chrzanicie my mamy naprawiać?
anonim2015.08.27 9:23
Nie uda się jeśli posoborowie robi gafy, udaje że wszystkie religie są cacy, że homosie są ok., że nie trzeba się bać Boga ...