01.10.21, 15:05fot. tt/mswia

Prymetria – to nowa bariera na granicy z Białorusią!

W związku z zwiększającym się naporem imigrantów wypychanych siłą z terenu Białorusi na teren Polski, rząd podjął właśnie decyzję o wzmocnieniu zabezpieczeń na tej części wschodniej granicy naszego kraju. Tygodnikowi „Sieci” więcej szczegółów na ten temat zdradził szef MSWiA Mariusz Kamiński.

- Powiem tak: jesteśmy po rozmowach w gronie najważniejszych osób w państwie odpowiedzialnych za bezpieczeństwo – mówię i o premierze Morawieckim i o premierze Kaczyńskim – na temat budowy trwałej bariery, która będzie niezwykle trudna do przejścia. Przeanalizowaliśmy wszystkie wzory stosowane w Europie – od Grecji, przez Węgry, Serbię, po Hiszpanię. Wiemy, jakie są warunki terenowe, jakie są potrzeby Straży Granicznej. Kończymy specyfikację techniczną i wyliczenia, ile to będzie kosztowało. Zapadła decyzja polityczna o zabezpieczeniu odpowiednich środków - powiedział minister Kamiński i dodał, że mowa jest nie tylko o fizycznej barierze.

- Tam będzie mnóstwo elektroniki. Buduje się tzw. perymetrię – system czujników ruchu z kamerami termowizyjnymi, które natychmiast precyzyjnie pokazują, w jakim miejscu ile osób się gromadzi. Po pierwsze, ma być bardzo trudno przejść tę barierę, a po drugie, przy każdej próbie informacja błyskawicznie trafi do naszych strażników, a ci natychmiast zareagują - wyjaśnił szef MSWiA.

 

mp/wpolityce.pl

Komentarze

Portofino2021.10.2 5:49
Mariusz twórczo rozwija swoją fantazję o zawartości telefonów. Do filmu z klaczą dołączyła dziś opowieść o numerze do terrorysty z ISIS. Jutro to się połączy w całość. Powie, że dzwonił i odebrała klacz. To ma być szach-mat dla sceptyków.
Anonim2021.10.1 21:16
co tam jakaś metria, ołów, a żelazo skutecznie tych opalonych skunksów odstraszy .tylko tych byków z pło i reszty z czerwonej ruskiej przybudówki nie wpuszczać
442021.10.1 19:22
Wyliczyc koszty zazadac kasy od unii , to tez granica Unii!
ciekawy2021.10.1 17:58
Do budowy płotu potrzeba cementu który trzeba kupic na Białorusi , Polska nie ma żadnej cementowni, może Kurski ustami Holeckiej(wszak oni wypowiedzieli tę wojnę) poprosi Łukaszenkę o sprzedaż
2021.10.1 15:352021.10.1 17:10
Uwaga na szmalcownika »katolicka demonizacja Polski«.
Jerzy2021.10.1 16:59
wystarczy jedno stado tego afrykańskiego bydła potraktować ciągłym ogniem z kałachów, wytłuc co do jednego - następne stado mocno się zastanowi zanim odważy się złamać prawo...
Anonim2021.10.1 17:02
Buhahahahahaaaaaa,😁😂🤣😂😁 Jeszcze jeden prawiczkowy głąb co mocny w gębie, a jakby mu dali tego wymarzonego kałasza i postawili przed prawdziwymi ludźmi, to zeszczałby się w gacie.
@Buhahahahahaaaaaa,😁😂🤣😂😁2021.10.1 17:08
Czy nie za wcześnie mieć w pysku obrzezanego k utasa?
Anonim2021.10.3 0:43
Mówisz, że lewacy szczą od razu i bez kałacha ?
kto cię spłodził, debilu?2021.10.1 17:08
:O
piotr2021.10.1 17:08
Jureczku - wyobraż sobie teraz że ja , prawdziwy Polak , patriota i katolik , pluję ci prosto w twarz. W sytuacji sam na sam , takiego jak ty bydlaka gnoiłbym bez litości.
Leszek potrafił2021.10.1 17:13
To internetowy napinacz. Gdyby dać mu AK-47 do ręki, to przy ogniu serią odrzuciłoby go o metr do tyłu.
ja2021.10.1 19:56
spadaj prowokatorze do swoich
Grizzly2021.10.1 21:13
typowy polski katolik...
BRAWO! ... Po 11 ... krzywelustro2021.10.1 16:50
był se Alamgus jest HEJT "krzywelustro". PATO-HEJTER Żydek, bolszewik redaktor czerwonego Der Stürmer - tyg. Polityka menda żydowska DANIEL PASSENT nawiasem mówić uratowany przez katoli i wykarmiony stał się POLAKOŻERCĄ, jak każda k urwa żydo-bolszewicka. . . . . . . . . . . . . . . . Well kike? How's your whore daughter Agata? Does she still sucks niggers dick for a buck? . . . . . . . . . . . . . . . . . . You can run motherfucker but you can't hide!
Realista, Po 11 ... lukasz_patrykus pisze CYT.:2021.10.1 16:48
"my tylko wykonywaliśmy rozkazy... już gdzieś to słyszałem? czyżby podczas procesu w Norymberdze?" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . szabesowy AMOK HEJTU ŻYDOWSKIEGO w wykonaniu Kwartetu Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, JAN HARTMAN, JERZY URBAN, HERTRICH-WOLEŃSKI ... Żydek, bolszewik redaktor czerwonego Der Stürmer - Polityka menda żydowska DANIEL PASSENT nawiasem mówić uratowany przez katoli i wykarmiony stal się POLAKOŻERCĄ. Jak każda k urwa żydowska.
Realista2021.10.1 16:42
Czemu ten narodowo - socjalistyczno - katolicki nierząd się ogranicza. Puścić prąd ogrodzeniem. Nie trzeba będzie dzieci wywozić do lasu żeby tam zdychały z zimna czy głodu. Prądem Pis by od razu rozwiązał problem tych zboczeńców i terrorystów, którzy nas atakują z pluszowymi misiami w rączkach. A że prąd drogi? Oj tam... Zjednoczona Ośmiornica nieustannie marnuje nasze pieniądze, które pożyczyliśmy i które pewnie będą spłacać nasze wnuki. A najgorsze jest to, że ja już bym się naprawdę nie zdziwił gdyby ci zwyrodnialcy z Pis naprawdę zrobili ogrodzenie z prądem. A potem w boże narodzenie się opłatkiem podzielą nad pustym nakryciem dla niespodziewanego gościa.
Anonim2021.10.1 16:45
...a potem już napici pójdą na pasterkę beczeć kolędy o biednym Jezusku, co się musiał w żłobie urodzić, bo go nigdzie przyjąć nie chcieli. 😁😁😁
BRAWO!!!2021.10.1 16:48
NIE! Wezmą się za ręce i będą się bujali w rytm śpiewanej piosenki "Abyśmy byli jedno, podaj mi swoją dłoń"
Misiu2021.10.1 16:49
Ty pewnie wolisz "Wyklety powstań ludu Ziemii" komuchu
Anonim2021.10.1 16:56
Oczywiście, na zmianę z hymnem Izraela 😁😁😁
BRAWO! ... Po 11 ... krzywelustro2021.10.1 16:37
był se Alamgus jest HEJT "krzywelustro". PATO-HEJTER Żydek, bolszewik redaktor czerwonego Der Stürmer - tyg. Polityka menda żydowska DANIEL PASSENT nawiasem mówić uratowany przez katoli i wykarmiony stał się POLAKOŻERCĄ, jak każda k urwa żydo-bolszewicka. . . . . . . . . . . . . . . . Well kike? How's your whore daughter Agata? Does she still sucks niggers dick for a buck? . . . . . . . . . . . . . . . . . . You can run motherfucker but you can't hide!
BRAWO! ... Po 11 ... lukasz_patrykus pisze CYT.:2021.10.1 16:29
"my tylko wykonywaliśmy rozkazy... już gdzieś to słyszałem? czyżby podczas procesu w Norymberdze?" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . szabesowy AMOK HEJTU ŻYDOWSKIEGO w wykonaniu Kwartetu Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, JAN HARTMAN, JERZY URBAN, HERTRICH-WOLEŃSKI ... Żydek, bolszewik redaktor czerwonego Der Stürmer - Polityka menda żydowska DANIEL PASSENT nawiasem mówić uratowany przez katoli i wykarmiony stal się POLAKOŻERCĄ. Jak każda k urwa żydowska.
Anonim2021.10.1 16:28
Jak szkoda, że Rumuni w 1939 nie rozstawili perymetrii na swojej granicy. Nieudolna sanacyjna banda nie miałaby gdzie spier.dalać w podskokach, zostawiając naród na pastwę sowiecko-niemieckich okupantów.🤢🤮
BRAWO! ... Po 11 ... lukasz_patrykus pisze CYT.:2021.10.1 16:27
"oczywiście tolerancyjni Polacy-katolicy, tradycyjnie ratowali Żydów, gejów i inne mniejszości... buahaaaaaa, haaaaaaa, haaaaaaaaaaa . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . szabesowy AMOK HEJTU ŻYDOWSKIEGO w wykonaniu Kwartetu Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, JAN HARTMAN, JERZY URBAN, HERTRICH-WOLEŃSKI ... Żydek, bolszewik redaktor czerwonego Der Stürmer - Polityka menda żydowska DANIEL PASSENT nawiasem mówić uratowany przez katoli i wykarmiony stal się POLAKOŻERCĄ. Jak każda k urwa żydowska.
pawel2021.10.1 16:27
Zdziechowski by powiedział, że na Wschodzie mamy do czynienia z bestią.
BRAWO! ... Po 11 ... lukasz_patrykus pisze CYT.:2021.10.1 16:26
"niech żyją hitlerowcy z SG, Sieg Heil, Sieg Heil, Sieg Heil!" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . AMOK HEJTU ŻYDOWSKIEGO w wykonaniu Kwartetu Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, JAN HARTMAN, JERZY URBAN, HERTRICH-WOLEŃSKI ... Żydek, bolszewik redaktor czerwonego Der Stürmer - Polityka menda żydowska DANIEL PASSENT nawiasem mówić uratowany przez katoli i wykarmiony stal się POLAKOŻERCĄ. Jak każda k urwa żydowska.
BRAWO! ... Po 11 ... lukasz_patrykus pisze CYT.:2021.10.1 16:20
"Niech żyje prawdziwa, Katolicka twarz tego "narodku" genetycznych szmalcownikow" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . AMOK HEJTU ŻYDOWSKIEGO w wykonaniu Kwartetu Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, JAN HARTMAN, JERZY URBAN, HERTRICH-WOLEŃSKI udziela lekcji etyki, moralności i zakłamań historycznych. . . . . . . . Żaden z nich NIGDY nie podniósł słowa krytyki pod adresem ich duchowej ojczyzny Izraela i MURU z którego pryszczate parchy zabawiają się w snajpera strzelając do starych Arabów i dzieciaków. To dla in real life video game. . . . . . . . . . . . . . . . Żydek, bolszewik redaktor czerwonego Der Stürmer - Polityka menda żydowska DANIEL PASSENT nawiasem mówić uratowany przez katoli i wykarmiony stal się POLAKOŻERCĄ. Jak każda k urwa żydowska.
Człowiek2021.10.1 16:19
Prymetria? A ty cytując obłąkany człowieku Jana Pawła II pamiętaj, że pomagać należy mądrze. Nawiasem mówiąc, ilu uchodźców-imigrantów przyjąłeś na stałe do swego domu ? Musisz być kaleką na duszy i na wózku inwalidzkim skoro tak złośliwie skamlesz o uwage ludzi w necie. Biedny i opuszczony biedaku, na pewno nie doświadczyłes w życiu miłości i stąd twe zwyrodnialcze pismactwo. Kochany! Spróbuj poprosić Boga o miłość, o światło dla twego serca i duszy, o zdolność do pragnienia Boga i miłości. Spróbuj, co ci szkodzi? Bóg cię kocha, choć ty jak inni jesteś niedoskonały. Bóg okażą ci swą miłość i zapragniesz Jego miłosierdzia. On ma moc przemienić twoje życie i twoja dusze i uczynić cię radosnym wdzięcznym dobrym i ofiarnym człowiekiem. Życie wieczne jest też dla ciebie, i za twoje grzechy liczne On - Jezus Chrystus już zapłacił Ojcu cenę, karę za ciebie, byś doznał szczęścia życia wiecznego w Niebie, w radości miłości; w najbardziej fantastycznym wspaniałym świecie, gdzie żadne braki i ograniczenia nie zmęczą twej duszy i nowego doskonałego ciała. Jesteś ukochanym synem, dzieckiem Boga! Ty wybierasz, ty decydujesz, twoja to wolność. Rzeczywistość Nieba i piekła to real sięgający poza twe zmysły i narzędzia oraz zdolność pojmowania, a jednak przyszłość na zawsze ty wybierasz. Bóg ci wolności nie odbierze. On czeka na ciebie z otwartymi ramionami.
Nadczłowiek2021.10.1 16:42
Miłość korumpuje - Wielu mężczyzn jest odrzucana przez ładne kobiety i zaczyna zakładać długotrwałe związki z tymi brzydkimi - średnimi. Ale w urodzie tej średniej jest za mało miłości - więc po czasie ona widzi że nie jest tą "jedyną" najładniejszą dla swojego wybranka - który wziął ją żeby odreagować tą ładną - I ona się z tym męczy i on. - A to jest przykład jak rozwiązłość się szerzy tak twój bóg pasie swoje owce - a tłumaczenie odgórne śmieciowych chrześcijan jest zawsze takie samo; Wola boża bo bóg nas odkupił.
BRAWO! ... Po 11 ... lukasz_patrykus pisze CYT.:2021.10.1 16:16
"Jaki cholerny błąd popełnili Persowie z Iraku, ratując tysiące polskich dzieci ze ściany wschodniej z gułagu...Teraz wnuki tych dzieci topią Irakijczyków w bagnach" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Na HEJT NIE MA żadnych ograniczeń! Kwartet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, JAN HARTMAN, JERZY URBAN, HERTRICH-WOLEŃSKI udziela lekcji etyki, moralności i zakłamań historycznych. . . . . . . . Żaden z nich NIGDY nie podniósł słowa krytyki pod adresem ich duchowej ojczyzny Izraela i MURU z którego pryszczate parchy zabawiają się w snajpera strzelając do starych Arabów i dzieciaków. To dla in real life video game. . . . . . . . . . . . . . . . "Persowie z Iraku" a to k urwa dobre! Świadomie ta k urwa żydowska DANIEL PASSENT piiredoli, ale to typowe ON się wychował na mleku krów rasy Yitzhak Shamir
Anonim2021.10.1 16:09
"Redachtory" Frędzla na poziomie półanalfabetyzmu - nawet w tytule błąd zrobią.😁😁😁
GOŚĆ2021.10.1 16:05
Perymetria to nie prymetria!
BRAWO! ... Po 11 ... lukasz_patrykus pisze CYT.:2021.10.1 16:04
'Katoliki-szmalcowniki... " . . . . . . . . . . . . . . . Kwartet Żydków PATO-HEJTERÓW o rana odprawia szabesowy HEJT. Żydek, bolszewik redaktor czerwonego Der Stürmer - Polityka menda żydowska DANIEL PASSENT nawiasem mówić uratowany przez katoli i wykarmiony stal się POLAKOŻERCĄ. Jak każda k urwa żydowska.
Czlowiek myslacy🤔2021.10.1 15:58
„Także tu można by się posłużyć obrazem z Księgi proroka Izajasza, który wielokrotnie przywoływałem podczas spotkań z młodzieżą całego świata (por. Iz 21, 11-12), jako wezwaniem skierowanym do wszystkich wierzących, aby byli «strażnikami poranka». Jako «strażnicy» chrześcijanie winni przede wszystkim usłyszeć wołanie o pomoc tak licznych migrantów i uchodźców, ale winni też przyczyniać się aktywnie do tworzenia nowych perspektyw, które pozwolą żywić nadzieję na powstanie społeczeństwa bardziej otwartego i solidarnego. To przede wszystkim ich zadaniem jest dostrzeganie obecności Boga w dziejach, nawet wówczas, gdy wszystko wydaje się jeszcze spowite mrokiem. Z takim życzeniem, które staje się moją modlitwą do Boga, pragnącego zgromadzić wokół siebie ludy z wszystkich narodów i wszystkich języków (por. Iz 66, 18), z całego serca udzielam każdemu z was mojego błogosławieństwa.“ Watykan, 24 listopada 2004 r. Joannes Paulus pp II
🥕2021.10.1 15:53
To, że ksiądz zgrzeszył... No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. […] Nawet jeżeli jakiś katolik wygaduje czy nawet ksiądz, jak wychodzi taki guru i opowiada i sądzi innych. Zadzwońcie do niego, porozmawiajcie z nim i z jego przełożonym porozmawiajcie i niech się uciszy - mówił Rydzyk
Anonim2021.10.1 15:44
PO i SLD sa za a nawet przeciw. Oni przyjma kazdego imigranta falszywie nazywanego uchodzcą, upierajac sie przy tym nikogo nie powinno sie wpuscic. Ta ideologia nazywa sie schizofrenia
katolicka deratyzacja Polski2021.10.1 15:35
Brawo,to juz jest cos.
ak2021.10.1 15:34
Ojej ! A to z koncertiną coś nie pykło ? Ile milionów w błoto ?
katolicka deratyzacja Polski2021.10.1 15:44
Jestes malpa Lukaszenki ?.
BRAWO!2021.10.1 15:09
A co na temat uchodźców pisał idol was - JP2? https://deon.pl/kosciol/komentarze/czy-jan-pawel-ii-tez-byl-idiota,358483
???2021.10.1 15:10
Orędzie Jana Pawła II na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy 2005 r. https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/przemowienia/migranci2005-or_24112004.html