14.09.19, 10:26Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr, edytowane

Przedsiębiorco, nikt Ci tyle nie da, ile Schetyna z Kidawą obiecają...

W Poznaniu odbyła się dziś konwencja Koalicji Obywatelskiej. Jako pierwsza przemawiała kandydatka na premiera, Małgorzata Kidawa Błońska. 

"Ludzie pracy muszą być szanowani i doceniani - ci, którzy ją wykonują, ale także ci, którzy ją dają, bo jedni i drudzy są od siebie zależni i muszą współdziałać"-podkreślała.

Polityk dziękowała małym przedsiębiorstwom za to, że tworzą w Polsce ponad 4 miliony miejsc pracy. 

"To wy jesteście także sercem gospodarki i siłą polskiej gospodarki. Gospodarka to właśnie miejsca pracy i pensja w kieszeni na koniec miesiąca. Gospodarka to marzenie o przyszłości naszych dzieci i o lepszym życiu, a w samym sercu są małe firmy, małe przedsiębiorstwa i ludzie, którzy z odwagą i optymizmem podejmują ryzyko, by te firmy założyć i prowadzić. I nie można im mówić, że się do tego nie nadają"-przekonywała Małgorzata Kidawa-Błońska.

"Jeżeli wstajecie o świcie, żeby zbudować firmę i pracujecie od rana do wieczora, to także jestem po waszej stronie. Jeżeli wspieracie się zasiłkiem ale chcecie zapracować na lepszą szansę w życiu, to tym bardziej jestem po waszej stronie"-mówiła wicemarszałek Sejmu. Swoje wystąpienie podsumowała tradycyjnym już sofizmatem Platformy Obywatelskiej:

"Współpraca, a nie kłótnie - to jest nasz cel"-stwierdziła polityk. 

Kidawa-Błońska wymieniła również propozycje PO-KO dla przedsiębiorców. Mówiła m.in. o obniżeniu małym firmom składek na ZUS- miałyby być liczone od pensji minimalnej. Jak zadeklarowała, przedsiębiorcy zyskają prawie 2,5 tys. zł. 

"Jeżeli płacicie CIT, a wasze firmy rosną szybciej niż gospodarka, będziecie płacić niższy podatek, będzie mieli pieniądze na inwestycje. Koniec z blokowaniem zwrotu VAT i uciążliwymi kontrolami, tam gdzie to możliwe będą odbywały się elektronicznie i nikt już więcej was nie będzie nękał"-przekonywała. Kandydatka KO na premiera zwróciła się również do pracowników, obiecując im, że będą zarabiać  miesięcznie ponad 600 zł więcej. 

Swoje wystąpienie wygłosił również lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna, tradycyjnie już atakując polski rząd. 

"Dziś przedsiębiorcom przeszkadza obecna władza. Ktoś spyta, dlaczego? To proste. Człowiek, który sam się utrzymuje, czuje się niezależny. Człowiek, który dobrze pracuje, wymaga też dobrej pracy od rządu. Bezczelność władzy trzeba przerwać. To rozpasanie trzeba ukrócić. Władza ma się rozliczać co do złotówki z tego co zabiera ludziom. I rozliczy się, jeśli tylko spotkamy się wszyscy przy urnach w październiku. Gwarantuję to"-stwierdził polityk. 

"Jeśli gospodarka będzie się dobrze rozwijać to płaca minimalna może skoczyć za kilka lat i do pięciu tysięcy. Jeśli gospodarką zajmą się nie cyrkowcy od power pointa tylko prawdziwi fachowcy - to takie podwyżki płacy minimalnej będą możliwe"-mówił Schetyna, zapominając chyba, jak "fachowcy" zarządzali gospodarką przez osiem lat. 

Co ciekawe, lider PO obiecał również obniżkę podatków, aby pensje mogły wzrosnąć nawet o kilkaset złotych "na rękę". 

Na koniec Schetyna zaczął wychwalać Kidawę-Błońską, a na sali rozległy się okrzyki: "Małgorzata! Małgorzata!" i "Zwyciężymy"...

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Michał Pasierb 2019.09.19 14:46
Paprotka z białymi różami....piękny zestaw...
J.P2019.09.14 21:48
Pozostaje głosować przeciw, a nie na kogoś. Jedni i drudzy słodzą jak to przed wyborami. Zbawcy patologii mają przewagę, cwaniakom z PO elektorat się rozpieprzyl z przyczyn naturalnych. Jeśli PiS wygra utopi się we własnych obietnicach, nie spełni 4000zl chyba, że chleb będzie kosztował 10-15zl. Porady ekonomistów które przyszło mi oglądać w TV dla przedsiębiorców można o kant d.upy rozbić. Radzą inwestować w nowe technologie, tyle, że rosnące koszty pracy odejmują środki na inwestycje bo owe koszty i minimalna pensja je pozre. PiS przypomina w tym względzie Wałęsę który radził łodzkiej Fonice żeby przestała produkować patefony a zaczęła CD odtwarzacze... tyle, że Fonika dawno już je zaczęła produkować. Popyt i podaż kształtuje zarobki w firmach, nie naczelny wódz. .. no chyba ,że nie znam się na prowadzeniu firmy mimo długoletniego doświadczenia.
Jarek2019.09.14 19:07
Ale mi nie zabierze, tyle co PIS, to pewne.
lech2019.09.14 17:00
Pamiętamy o 400 000 000 000 PZL, które rząd POPSL jest winny Polakom. ORAZ o tym, że pieniędzy niema i nie będzie.
Stanisław2019.09.14 16:51
NIE WYSTARCZY być "Sofią Loren" manipulacji politycznej. NIE WYSTARCZY pokazywać zadbane uzębienie. Ślina chciwości i tak wyjdzie na jaw. Małość i żałosna, uwodzicielska przebiegłość przemodelowywania programu innej partii. Ludzie pamiętają KŁAMSTWO, PAZERNOŚĆ i MALWERSACJE NA NIESPOTYKANĄ SKALĘ w trakcie kadencji, podczas których miało się zwyczajnych ludzi (RODAKÓW) za hołotę. TAK! TAK!
dałe się nabrać PO w 2007 - nigdy więcej 2019.09.14 15:49
konwencja POKO - 'cuda, cuda ogłaszają"
katolik2019.09.14 14:28
PO napuszcza ludzi że PIS rozdaje pieniądze, NIE NIE ROZDAJE tylko NIE KRADNĄ i umieją rządzić.A złodzieje z PO niech nie myślą,że zrobią rozbiór POlski
o, yenny2019.09.14 12:33
Redaktorku yenn, naucz się pisać.
katolik2019.09.14 12:25
czy ci którzy chcą głosować na PO SLD PSL WIOSNA NOWOCZESNA chcą się shanbić i są na takim dnie osobistego rozwoju jak PO Jak złodzieje PO mogą stawac do wyborów,aby rozkraść resztę? Jak możliwe jest dopuszczenie takiej przestępczej grupy do społecznych wyborów,to proponuję ,aby wypuścić więźniów,pozwolic im aby byli wybrani,gwarantuję ,że niejeden starałby się nie zawieść.Jacy ci Poznaniacy są na niskim poziomie, że słuchają PO,żałosni,żeby tak się hańbić,a niby udają niewiadomo kogo.DNO
Urszula2019.09.14 15:00
"zhańbić".
katolik2019.09.14 15:27
wlasnie,. cos mi nie pasowało,ok
realista2019.09.14 11:54
Obłuda, zakłamanie, obietnice bez pokrycia, to wszystko już było jak oni byli u władzy, a teraz to tylko powtórka, po trupach kosztem polaków za wszelką cenę chcą dostać się do władzy, ale Polacy zmądrzeli!. Lewica, zboczeńcy z LGBTQ, PO-KO, i przystawki, takich to mamy zdrajców Narodu Polskiego na scenie skorumpowanej "opozycji" politycznej, która zrobi wszystko by Polska była słaba, podzielona i rządzona klanami mafijno-politycznymi, którzy na kolanach będą oddawać pokłony ich mocodawcom ze wschodu i zachodu.
Urszula2019.09.14 12:00
Ty powinieneś alkoholików straszyć. Może uwierzyliby i przestali pić.
Urszula2019.09.14 14:37
wczoraj pochlałam i znowu misie cos pier................li przepraszam normalnych ludzi ,my alkoholicy tak mają
Cogito ergo sum2019.09.14 11:44
PiS to co obiecał to przeprowadził a Platforma rozpoczyna sprzedaż działek na księżycu. Zakończy się to tak jak w Warszawie, gdzie Trzaskowski wycofał się już z kilku obietnic a o pozostałych milczy.
Alik2019.09.14 11:56
I to jest właśnie całe nieszczęście, jeżeli PiS spełni to co obiecuje, wielu ludzi pożegna się z pracą. Ruszy program bezrobocie + cena plus + a w konsekwencji emigracja + o ile jakiś kraj będzie chciał jeszcze przyjąć ekonomicznych uchodźców z Polski
zatroskany2019.09.14 13:30
Puki co rusza cela plus, to dobra wiadomość... kto przyjmie uciekinierów
Urszula2019.09.14 11:58
Co PiS obiecał? Samochody elektryczne? Odbudowę polskich zakładów pracy? Mieszkania? Zrealizował? Nie zrealizował. Dał 500+ i zadłużył państwo. I to wszystko. Nawet mierzei nie może przekopać bo nie ma na to kasy. Wolałam PO bo za ich rządów przynajmniej ceny nie rosły. Teraz żyje mi się coraz ciężej, wiele rzeczy muszę sobie odmawiać. Choćby lekarstwa. Clexane - lek, który muszę przyjmować. Za PO kosztował 3,20 zł, za PiS - 38 zł. Nie stać mnie na niego obecnie. Tak nam sie "poprawiło".
Hak Ci w smark2019.09.14 12:03
Osoby z przeszczepami zostały pozbawione refundacji leków z dnia na dzień. Tak samo z niektórymi rodzajami raka. A to są kwestie życia i śmierci. Dzietność i tak po 500+ nie wzrosła. Kasa wyrzucona w błoto.
Alik2019.09.14 11:39
Drodzy wyborcy PiS, załóżmy że prowadzicie własny biznes, małą firmę, zatrudniacie kilka osób, kokosów nie ma, ale wychodzicie na swoje, nagle miłościwie wam panujący wódz nakłada na was wyższe składki, każe płacić wyższe pensje, co wtedy robicie ? Zakładam że to co większość osób by zrobiła, czyli redukujecie zatrudnienie, zamieniacie pracownikom umowy o prace na umowy o dzieło, zlecenie, podnosicie ceny produktów, usług, w ostateczności likwidujecie firmę, lub przenosicie ją za granicę. Wyobraźmy sobie drugą sytuacji, w Polsce zupełnie nie realną, rząd obniża składki, podatki, pracownicy dostają automatycznie wyższe pensje, wasze zarobki wzrastają, macie pieniądze na inwestycje, zatrudniacie coraz więcej pracowników, tym którzy pracują lepiej, mają bardziej odpowiedzialne stanowiska wypłacacie wyższe pensje, pracownicy pracują lepiej, bo już nie ma zasady czy się stoi, czy się leży 1500 się należy, wzrasta wydajność i motywacja w zespole, wszyscy są szczęśliwi, niezależni od jałmużnej państwa, czy wtedy zagłosowalibyście na PiS żeby wrócić do obecnej sytuacji ?
Cogito ergo sum2019.09.14 11:42
W tym drugim przypadku przeciętny polski przedsiębiorca nie podnosi pracownikom pensji tylko wszystko inkasuje dla siebie
Alik2019.09.14 11:45
Podnosi, ponieważ uwolniona gospodarka z biurokracji podatków, umożliwia pracownikowi założenie własnej działalności, wzrasta konkurencja o dobrego pracownika i pracodawcy by zachęcić pracowników do pozostania podnoszą im pensje
Cogito ergo sum2019.09.14 11:56
Za PO to tak nie działało. W życiu to tak nie funkcjonuje. To jest model teoretyczny. Przez ostatnie 4 lata nastąpił szybki wzrost dobrobytu bo rząd uwolnił więzione możliwości
Hak Ci w smark2019.09.14 11:56
E tam podnosi. W Polsce nie ma kultury nagradzania pracownika jeżeli mówimy o przedsiębiorcach. Ulgi lub nawet dopłaty do etatów byłyby lepsze. Inaczej należy podejść do małej firmy a co innego do wielkiego koncernu. Tyle, że w tym momencie PiS rozdał już tyle, że postanowił swoje obietnice przerzucić na przedsiebiorców. Nic dobrego z tego nie będzie.
Spoko2019.09.14 11:38
Tylko PO może nam pomóc. PIS pogrąża Polskę rozdawnictwem dlatego moi drodzy, nie dajmy się kupić socjalem. Miejmy swoją dumę i stańmy naprzeciwko tych co plują na Konstytucję i padają na kolana przed USA. Brońmy się przed tymi dla których Ojciec Rydzyk jest wyznacznikiem moralności. Nie musimy być owcami którym rzucono 500+ by zamknąć nam usta. Nie bądź żebrakiem, bądź samodzielny. Nie głosuj na PiS
zatroskany2019.09.14 13:16
Padaj na twarz przed szatanem, Putinem i Angelą, idż do baranów moralnych którzy kradną vat, nie zapomnij też uklęknąć przed "moralnym" LGBT
Spoko2019.09.14 14:43
Ja przed nikim nie padam, ani na twarz ani na kolana. Ty zapewne masz już ta postawę wyuczoną tak że nawet jej nie zauważasz. Miłego klękania przed wizerunkiem Kaczowodza zatroskany.
Sisi2019.09.15 9:53
Nie kłam! Padasz padasz... i również klękasz i chapiesz dzidę swoim idolom.... I tak Ci nie wierzę.
zatroskany2019.09.14 11:15
Niech zwyciężą wpierw swoją głupotę, mierność, zobaczą jacy są marni i ile siły nadaremnej muszą włożyć w swoje wysiłki fałszywe, aby miały one choćby cień wiarygodności. Współczuję ludziom którzy wierzą w te drwiny rzucane społeczeństwu
Hak Ci w smark2019.09.14 11:14
Mentalność Kalego na tym portalu przekroczyła granicę absurdu.