26.03.20, 10:15Screenshot Youtube - Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski

Przewodniczący Episkopatu zawierzył Polskę Sercu Jezusa i Matce Bożej

W tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia - wybaw nas od pandemii, która nas dotyka – modlił się abp Stanisław Gądecki zawierzając ludzi żyjących w Polsce, w Europie i na całym świecie Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Akt oddania został odmówiony 25 marca 2020 r. w kaplicy arcybiskupa poznańskiego w duchowej łączności z Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie.

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, Synu umiłowany, miłosierne Oblicze Ojca! Kościół pielgrzymujący na ziemi, Twój lud żyjący w Polsce, w Europie i na całym świecie, spogląda na ranę w Twym otwartym boku, źródło naszego zbawienia i błaga: w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia wspomagaj Twój Kościół, bądź natchnieniem dla rządzących narodami, wsłuchuj się w głosy ubogich i cierpiących, wspieraj pokornych i uciśnionych, uzdrawiaj chorych i grzeszników, podnoś na duchu przygnębionych i zniechęconych, przywracaj wolność jeńcom i więźniom i wybaw nas od pandemii, która nas dotyka.

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, wyniesiony na wyżyny Krzyża, dotknięty przez ucznia w Wieczerniku! Kościół pielgrzymujący na ziemi, Twój lud żyjący w Polsce widzi w Tobie obraz czułego uścisku Ojca wobec ludzkości. Ten uścisk pragniemy – w Duchu Miłości – przekazać sobie nawzajem, jak to poleciłeś uczniom przy umywaniu nóg, i błagamy: w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia, wspieraj dzieci, osoby starsze i najsłabszych, pocieszaj lekarzy, pielęgniarki, pracowników służby zdrowia i opiekunów-wolontariuszy, umacniaj rodziny i wzmacniaj w nas poczucie obywatelskiej powinności i solidarności, bądź światłem dla umierających, powitaj umarłych w swoim Królestwie, chroń nas od wszelkiego zła i wybaw nas od pandemii, która nas dotyka.

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, Synu Przenajświętszej Dziewicy Maryi! Przez Serce Twej Matki, której oddajemy Kościół pielgrzymujący na ziemi, narody Polski i tak wielu innych krajów, które od wieków są Twoje, prosimy dziś, abyś przyjął zawierzenie Twojego Kościoła. Poświęcając się Twojemu Najświętszemu Sercu, Kościół oddaje się pod opiekę Niepokalanego Serca Maryi ukształtowanego w świetle Twojej paschy, a w Fatimie objawionego trojgu dzieciom jako ucieczka i droga prowadząca do Twojego Serca.

Przenajświętsza Dziewico Maryjo, Pani Różańcowa z Fatimy. Bądź uzdrowieniem Chorych i Ucieczką dla uczniów Chrystusa, zrodzonych pod Krzyżem Jego miłości.

Niepokalane Serce Maryi, któremu się zawierzamy: w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia, przyjmij tych, którzy odchodzą, dodawaj otuchy tym, którzy się Tobie poświęcają, odnów wszechświat i ludzkość. Amen”.

archpoznan.pl

Komentarze

Teresa2020.03.30 15:09
Najświętsze Serce Jezusa uchroń nas od pandemi zawierzam swoja rodzinę sąsiadów Polskę i cały świat. Jezu Ufam Tobie.
Jan Radziszewski2020.03.29 10:19
sobota, 28 marca 2020 23, 24, 25 III cz. I Na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails/ Biskupie Gądecki, opamiętaj się wreszcie. I Bogu świeczkę i diabłu ogarek w konsekwencji oznacza wszystko dla złego ducha/ Bóg zaś nie przyjmuje ochłapów bo Jest godzien wszelkiej chwały i tylko On Poniedziałek, 23 marca - Tak, na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails. Dlatego tak dużo go jest. Dlaczego, Panie, na Włochów zrzucono i to na północ? - Raz, że na Włochy, to mój dopust. Dwa, z powodu ich współpracy z Chinami. USA, i Rosja także, nie pozwalają na swobodę w takiej sprawie nawet krajom takim jak Włochy. Zapisz dziecko - Na to nie ma Mojej zgody, na takie ograniczenie jakie wprowadzono, ogłoszono teraz i jakie ma obowiązywać od jutra. Ja czuwam nad Polską, ograniczenia są i tak daleko idące. Nikt nie może się tłumaczyć, że idzie do kościoła a jak z tego wynika nie może do niego iść?.. Niech to doprecyzują. Jeśli będzie zakaz udawania się do kościoła indywidualnie, nie mówiąc o mszy niedzielnej – Uderzę. Ostrzegam Cię premierze Morawiecki i inni. Poleje się krew. Amen. - Dziękuję Panie Jezu, Chryste Królu. Chwała Tobie Chryste.
legrandbleu2020.03.26 11:11
Jak zauważył ponad 200 lat temu Stanisław Staszic: "Pospólstwo w Polsce ludzką tylko postawą od nierozumnych się różni zwierząt... jest bałwochwalcze w ostatnim stopniu... Wszystko zwala na Boga, od którego nieustannych chce cudów... Oto takie są skutki bałamutnej nauki duchownych..." Minęło te ponad 200 lat i niewiele się zmieniło, jak widać...dalej masa mitomanów i dzieci błądzących we mgle...
Her Flick..2020.03.26 11:49
No cóż - naiwności i głupoty ludzkiej nigdy nie zredukuje się do zera.Bo i po co?? Ci ludzie potrzebują "dobrodziejstwa" wielebnych. Mają to wdrukowane w mózgi - przez tępych rodziców. To jest prawie jak genetyczne dziedziczenie.
legrandbleu2020.03.26 13:43
Ale to jednak szalenie deprymujące - widzieć takie żenujące gesty. Wprost należałoby w przestrzeni publicznej ośmieszać takie pomysły na równi z ideami plaskoziemców i innych "myślących samodzielnie" Tymczasem trwa festiwal obłaskawiania -bo to jednak elektorat...
Jarek2020.03.26 10:53
Napiszę coś nie na temat, ale pod rozwagę. Obserwuję różne portale i media społecznościowe i obserwuję typowe zachowania podczas niepewności - ale to nie wojna, to na razie tylko wirus. - ratownik dźgnięty nożem, - hejt wobec powracających z zagranicy, - hejt wobec służby zdrowia; - hejt wobec siebie nawzajem; - pobicie Wietnamki (bo przyniosła wirusa) Ale są i pozytywy: bezinteresowna pomoc sąsiedzka i nie tylko. To taki egzamin z człowieczeństwa. Tak z człowieczeństwa. Jak mało go zda. i to nie ma nic wspólnego z religią, czy światopoglądem. Jako wierzący ubolewam, że katolicy mieniący się lepszymi od niewierzących nie zdają tego egzaminu z człowieczeństwa. Ile tutaj hejtu.
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.26 10:53
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.eu i wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie i spotkajmy sie!
Pleban2020.03.26 10:37
Koronawirus nie zdzierży ni pacierza w obliczu antywirusowej potęgi Najświętszych Narządów Wewnętrznych!
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.26 10:29
czemu ten obrońca koloratkowych pedofilów - gądecki jest taki samolubny i zawierzył tylko Polskę a nie cały świat co ja mówię cały kosmos z jego istotami żyjącymi, sercu jezusa i jego matce!? no czemu krwa?
Jan Radziszewski2020.03.29 10:28
to co piszesz dowodzi prawdy że istotnie kretynem jesteś tego tzw kosmosu wg teorii Kopernika niet - bo cały kosmos mieści się niewielkiej kuli - zapoznaj się kretynie z Niebocentryzmem
robaczek 2.02020.03.26 10:24
uff to jestesmy uratowani to teraz jesusek i maryjka razem dezynfekuja??? to to juz po epidemii mozna isc na wybory!!1
BOGAnieMA2020.03.26 10:21
A ja zawierzyłem Polskę magicznemu imbrykowi czuwającemu nad światem z orbity Saturna.
Oloo2020.03.26 10:18
Zabierz rodzinę,babcię,sąsiadów,znajomych i nie znajomych na wybory.Możesz zrobić nawet kilka kursów samochodem.Nie lękaj się.Duda musi wygrać. #zabierz babcie na wybory-DUDA2020