13.05.20, 19:15

Przyjęły Pierwszą Komunię Świętą i umarły… z miłości do Jezusa.

Majowe terminy Pierwszej Komunii Świętej zostały odwołane. W większości parafii odbędą się dopiero jesienią. Czy tęsknimy za przyjmowaniem Eucharystii? Czy Jezus znajdzie w sercach dzieci wiarę, gdy przyjdzie?


Ze swej Świątyni Pan usłyszał moją modlitwę i mój krzyk dotarł do Jego uszu


WŁOCHY: Błogosławiona Imelda Lambertini od najmłodszych lat wyróżniała się szczególną miłością do Pana Jezusa Eucharystycznego.  Rodzice, widząc jej duchowe pragnienie, wyrazili zgodę na wstąpienie dziewięcioletniej córki do zakonu dominikanek w rodzinnej Bolonii. Serce małej siostry Imeldy wyrywało się z piersi z tęsknoty za Eucharystią na widok sióstr przyjmujących Komunię Świętą. Według ówczesnego prawa do Pierwszej Komunii można było przystąpić dopiero w czternastym roku życia.

W dzień wigilii Wniebowstąpienia Pana Jezusa,  12 maja 1333 roku, po Mszy Świętej w  klasztornej kaplicy rozbłysło u sklepienia tajemnicze światło, zaczął się rozchodzić cudowny  słodki zapach. Imelda podniosła oczy ku górze i ujrzała unoszącą się, promieniującą Najświętszą Hostię. Poruszona tęsknotą, zerwała się z miejsca i wyciągnęła ku górze ramiona. Świadkami niezwykłego cudu eucharystycznego były wszystkie siostry. Sprowadzony przez nie kapłan wyciągnął ku górze ręce, wówczas  jaśniejąca blaskiem Hostia łagodnie opadając spoczęła na trzymanej przez niego złotej patenie.  Kapłan podał promieniejącej ze szczęścia Imeldzie Ciało Chrystusa, który sam zechciał w tak cudowny sposób spełnić pragnienie jej dziecięcego serca.  Trwając w dziękczynieniu na stopniach ołtarza,  dziewczynka zmarła w ekstazie. Jej dziecięce serce nie zdolne było  pomieścić w sobie radości ze spotkania z Chrystusem. Jak to możliwe, żeby przyjąć Boga do swego serca, nie umierając przy tym z miłości do Niego? - są to jedyne słowa Imeldy, które przetrwały do dzisiejszego dnia. Błogosławiona Imelda Lambertini jest patronką dzieci przystępujących do I Komunii Świętej.


Cóż bym zrobiła Jezu bez Ciebie…?


CHINY: Mała Li została aresztowana razem z mieszkańcami wioski. Wszystkich upchnięto w miejscowym kościele. Komisarz kazał milicjantom zniszczyć tabernakulum. Hostie rozsypały się po ziemi. "Zobaczcie, to wszystko bzdura... Gdyby wasz Chrystus był ukryty w tym chlebie, nie pozwoliłby, abym z niego kpił." Komisarz wrzasnął: "A teraz precz i biada temu, kto tutaj wróci!". Li przystąpiła w maju do pierwszej Komunii świętej. Od tamtej pory przyjmowała Komunię codziennie, dokładnie czterdzieści siedem razy. Podczas aresztowania prosiła Jezusa, aby nie dopuścił, żeby źli ludzie uniemożliwili jej przyjmowanie Jego Ciała, gdyż: "Nazajutrz o świcie weszła do kościoła, uklękła, zbliżyła się do ołtarza i schylając się, językiem podniosła jedną Hostię. Czynność tę powtarzała codziennie, nie wiedząc, że mogłaby wszystkie Hostie spożyć za jednym razem, ale też chcąc w ten sposób przedłużyć swoje szczęście. Pozostała tylko jedna Hostia. Li, jak codziennie, zbliżyła się do ołtarza. Rozległ się głuchy strzał, a po nim głośny śmiech. Dziewczynka upadła. Miała jeszcze tyle siły, aby doczołgać się do Hostii i wziąć ją do ust. Po kilku konwulsyjnych drgawkach jej ciało wyprostowało się. Mała Li była martwa. Uratowała wszystkie Hostie za cenę męczeństwa.

(cyt. z: Daniel Ange "Eucharystia. Miłość wcielona" Wydawnictwo Księży Marianów 2005).

Módlmy się wraz ze świętym Augustynem:

Jezu Chryste, niech ustanie w moim sercu mój własny duch, a Ty obyś żył we mnie,

i niech rozpali się w moim wnętrzu żywy węgiel Twojej miłości,

niech wzrasta, aż ogień rozpali się zupełnie, niech płonie nieustannie na ołtarzu mojego serca,

niech bucha w moich wnętrznościach, niech płonie w skrytości mojej duszy,

a w dniu mojej śmierci obyś zastał mnie doskonale ukończonym.

Amen

m

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.15 23:36
Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie -Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco.
Małgorzata2020.05.14 19:15
W związku z tym , że nie ma dostępnych i bieżących informacji o właścicielu portalu Fronda i kto nim zarządza czy red. Tomasz Terlikowski czy Sebastian Moryń uprzejmie uprasza się Pana Terlikowskiego o wyjaśnienie dlaczego jako osoba uważająca sie za katolika uczestniczy w tworzeniu informacji obrażających i szkodliwych dla Kościola Katolickiego i wiernych. Zamieszczony tytuł artykułu : "Przyjęły Pierwszą Komunię świętą i umarły...." w czasie przygotowań i uroczystości komunijnych jest SKANDALEM , który wpisuje się w walkę z Kościołem i spiralę nakręcania fałszywych lęków.
Małgorzata2020.05.14 15:48
Zmanipulowany tytuł w czasie ZARAZY i lęku rodziców o dzieci. Jak już mowa o Pierwszej Komunii to warto podpowiedzieć Rodzicom , że to Wielkie Święto może i powinno być przeżywane w Rodzinie nie koniecznie w grupie szkolnej / katechizowanej. Wtedy Rodzice przystępują do Stołu Pańskiego razem ze swoim dzieckiem . Nie musi to być niedziela ale może być każdy inny dzień tygodnia. To jest PRZYKŁAD WIARY I ŻYCIA z Panem Bogiem. Wystarczy poprosić Proboszcza .
Masoni we Frondzie? 2020.05.14 12:08
"Katolicki" portal który publikuje taki tekst z takim tytułem? Trzeba być debilem albo masonem. Albo i jednym i drugim. Wybierzcie sobie.
Irena2020.05.14 12:03
1. Ja wiem w kogo ja wierzę stałością duszy mej, mój Pan w tym Sakramencie potęgi pełen swej. To Ten, co zstąpił z nieba, co życie za mnie dał i pod postacią chleba pozostać z nami chciał. 2. Ja wiem w Kim mam nadzieję, Gdy słabnie ducha moc. To Ten, przed którym światło pali się dzień i noc. On moim szczęściem w życiu. On światłem w zgonu dzień, zwycięża mroki grzechu, rozprasza śmierci cień. 3. Ja wiem, Kogo miłuję nad wszelki świata czar, Kto poi duszę moją, kto zna miłości żar: To Król nad wszystkie króle, Wszechwładny świata Pan, Co karmi duszę moją, Ciałem i Krwią swych Boskich Ran.
wicek2020.05.14 11:47
Super. Chiny będę kiedyś katolickie. To fajny i pracowity naród, ale zniewolony i psuty przez komunizm.
Damian2020.05.14 10:35
Czyli tytuł sugeruje wprost, że komunia jest niebezpieczna i może prowadzić do śmierci (doczesnej).
troki 2020.05.14 9:14
A jaki to problem? Można co 2,3 godziny odprawić komunię dla dziecka i jego rodziców, i tak codziennie i bezpiecznie by się to odbyło dla wszystkich dzieci. Ale nie, trzeba robić spędy, pompa i kasa.Dziwię się rodzicom, że nie zażądają takiego sposobu przyjęcia komunii, cicho spokojnie, bezpiecznie i bez tych wysokich kosztów a teraz to chyba ważne. A swoją drogą z artykułu wynika, że im bardziej społeczeństwo stawało się światłe tym niższy stawał się wiek pierwszej komunii.
Torchwood2020.05.14 8:26
Czy tytuł nie powinien przypadkiem brzmieć "Nie pryjęły pierwszej komunii świetej i nie umarły ... na koronowirusa" - skoro pierwsze zdanie stwierdza, że pierwsze komunie zostały odwołane?
STANISLAW2020.05.14 7:33
Jaki to brzydki i bezsensowny tytuł! Ogromnie antykatolickie działanie! Koronowirus w glowach?
Maria Blaszczyk2020.05.14 0:28
Premiera najnowszego filmu braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" ma się odbyć w najbliższą sobotę, 16 maja.
Jacek2020.05.13 23:12
W niedzielę byłem w kościele. Parafian mniej niż władze zezwalają. Ogłoszenia. Nabożeństwa majowe nadal odwołane. Spowiedzi nie ma. Pielgrzymki odwołane. Wakacyjne rekolekcje dla dzieci z tzw. trudnych rodzin odwołane. Komunie będą ale jakieś dziwne terminy, w soboty. Msza prymicyjna tylko dla zaproszonych gości, proszę nie przychodzić. Pytam co jest? Kościół, który powinien przeciwstawić się histerii sam ją napędza. Symboliczna samotność papieża bojącego się wirusa w czasie Świąt Wielkanocy jest bardzo wymowna. Nie taki powinien być Kościół.
violencja2020.05.13 23:26
Jacku , kiedyś jak był trudny czas to ludzie szturmowali kościoły i kaplice...sam odpowiedziałeś sobie na rozterki
gen. Franco2020.05.14 7:38
Sam Bergoglio zaleca oddosobnienie... Nie wiedziałeś w jak opuszczony przez wszystkich, samotnie, z mino zatroskaną przeciwstawiał się bohatersko pandemii. Namarudził, namarudził, posiedział przed monstrancją i a potem z zadowoleniem zapewne stwierdził, że wracamy do Pachamamy. Dlaczego kościoły mają być pełne jak tera bogiem "kościoła" jest Matka Ziemia? Wracamy do "świętych gajów" co z radością zapewne przyjmą i Rodzimowiercy i ekomłoci...
Jacek2020.05.14 23:01
zapomniałem, Boże Ciało - procesja odwołana
violencja2020.05.13 22:34
Piękny artykuł , nieznane fakty.Coś nowego.
Jan Radziszewski 2020.05.13 22:03
20 czerwca 2019 r. Microsoft oficjalnie złożył wniosek patentowy na technologię, która bezpośrednio łączy ciało ludzkie z cyfrowym systemem płatności. Bardzo podejrzane jest nadanie muneru dla wniosku: patent otrzymał numer rejestracyjny 2020-0 6 0 6 0 6 . Wcześniej napisaliśmy, że multimilioner Bill Gates ogłosił podczas wywiadu 24 marca, że pandemia korony doprowadzi do wprowadzenia „świadectw szczepień” lub paszportu szczepień. Bez prawidłowych znaczków cyfrowych potwierdzających, że zostałeś zaszczepiony, zostaniesz praktycznie wykluczony ze społeczeństwa. Bill Gates zrezygnował z zarządu Microsoft, ale nadal ciężko pracuje przez swoją niesławną Fundację Billa i Melindy Gatesów w kierunku tego samego celu końcowego: obowiązkowego szczepienia całej ludzkości.Według Gatesa, szczepionka koronowa będzie gotowa w ciągu 18 miesięcy, a normalne życie nie będzie mogło wrócić, dopóki wszyscy nie zostaną zaszczepieni. Cyfrowy system płatności bezpośrednio powiązany z twoim ciałem Zaledwie 3 miesiące przed wybuchem koronawirusa w Chinach współzałożyciel firmy biometrycznej Microsoft ID2020 ogłosił nowe projekty obejmujące „wiele technologii identyfikacji biometrycznej”. Firma Gatesa Microsoft opracowała teraz system z „urządzeniem” (mikro / nanochip?), Który działa bezpośrednio z temperaturą, tętnem i falami mózgowymi ludzkiego ciała, aby móc kupować i sprzedawać monety cyfrowe, takie jak np. bitcoiny. „Aktywność ludzkiego ciała związana z zadaniem użytkownika może zostać wykorzystana w procesie wydobywania systemu kryptowalut”, rozpoczyna podsumowanie arkusza patentowego . „Serwer może przypisać zadanie do urządzenia użytkownika połączonego komunikacyjnie z serwerem”. Czujnik połączony komunikacyjnie lub istniejący w urządzeniu użytkownika może wykrywać aktywność fizyczną użytkownika. Na podstawie postrzeganej aktywności ciała użytkownika można wygenerować dane dotyczące aktywności ciała. System kryptowalutowy połączony komunikacyjnie z urządzeniem użytkownika może zweryfikować, czy dane dotyczące aktywności ciała spełniają jeden lub więcej warunków określonych przez system kryptowaluty i może przypisać kryptowalutę użytkownikowi, którego aktywność ciała została zweryfikowana. ” Bez szczepień i bez chipa = nie możesz już nic kupić ani sprzedać? Jest to układ z możliwym mikroprocesorem / nanocząsteczkami, który jest bezpośrednio związany z aktywnością twojego ciała, taką jak tętno, temperatura i fale mózgowe. System ten określa na podstawie twojego ciała, czy spełniasz określone „warunki”, aby móc kupować lub sprzedawać. Nietrudno wyobrazić sobie, że w tych warunkach istnieje obowiązkowa szczepionka, która zawiera cyfrowe markery, które mogą być odczytane przez chip. Mówiąc wprost : brak szczepień i brak chipa = koniec kupowania lub sprzedawania , ponieważ wezwanie się do eliminacji gotówki, ponieważ może być „zanieczyszczona” wirusem koronowym, jest głośniejsze niż kiedykolwiek na całym świecie.
a.b.c.2020.05.14 19:00
Pierdziszewszki znowu zabiera głos, a raczej pierd w sprawach o których nie ma bladego pojecia.
Jan Radziszewski 2020.05.15 23:44
żydzie nie dalej jak za 3,5 roku będziesz chwalił żydowskiego cezara /J 19,15) w PIEKLE tj w jeziorze ognia i siarki /Ap 20,15) a co do znajomości o tym co piszę nie martw się - to ty jesteś mówiąc wprost zielony chłopaczek z ZMP i PZPR co słuchał dziadzia tj żyda z B'nai B'rith Jude Stalina i bardzo płakał za nim gdy zdechł na Kremlu
Chcesz sie na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.13 20:00
Cześć! Nazywam się Sara, mam 25 lat. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej http://paniedzis.pl
Ala2020.05.13 19:57
Jezus jest w hostii żywy, gdybyśmy znali Jego potęgę i co możemy wyprosić adorując tą hostię, to by wejść do kościoła trzeba by czekać w kolejce, Aby ujrzeć Jego potęgę trzeba w Niego uwierzyć i pozwolić działać Jego miłości, wtedy On zajmie się wszystkim, wszystkimi naszymi problemami. Wystarczy tak niewiele
ABBA2020.05.13 21:38
Te dzieci, o których czytamy wyżej, znały potęgę i miłość Jezusa Eucharystycznego. Zwykli ludzie najczęściej nie mają o tym pojęcia, bo nie każdemu jest dana łaska wiary.
stan2020.05.13 22:38
Masz rację. Tyle, że łaska wiary jest dana każdemu przychodzącemu na świat. Jedni ją rozwijają, inni - zaniedbują, a nawet zagłuszają. O łaskę wiary trzeba się modlić i korzystać z sakramentów. Tak, jak ciało trzeba odżywiać, by żyło, tak też duszę trzeba odżywiać Komunią św. i modlitwą., by mieć szczęśliwe życie wieczne.
Domina2020.05.13 19:50
Robiłam kloca w ryj klechom i biskupom
kris2020.05.13 19:54
Co to jest kloca ?
...2020.05.13 20:22
ku -p-e
Apage, satanas!2020.05.13 21:13
Święty Michale Archaniele, szatana i inne duchy złe Mocą Bożą strac do piekła!!! Amen
Ewa2020.05.14 23:33
Wirtualnie można wszystko, ale piekło jest rzeczywistością, tam będą tobie kloce aplikować.
violencja2020.05.15 0:14
Nie jesteś kobieca , zmień to
zgadnij kto - WHO2020.05.13 19:36
Dziadziu, zapomniałeś języka ojczystego, nigdy porządnie nie nauczyłeś się angielskiego. Shame on you! https://sjp.pwn.pl/zasady/Kropka-po-skrocie-wyrazu;629743.html
anonim2020.05.13 19:30
Barany po trzykroc barany....... Jedyna parafia w Polsce do której podczas II wojny światowej nie dotarli Niemcy W czasie II wojny światowej na naszej ziemi, gdzie pojawili się Niemcy, tam wraz z nimi śmierć, aresztowania i zniszczenia. Trudno w to uwierzyć, ale na terenie jednej z mazowieckich parafii przez 6 lat hitlerowskiej okupacji nie pojawili się niemieccy żołnierze, a na dodatek nikt z mieszkańców tej parafii nie zginął podczas wojny. Wszystko to zasługa wielkiej wiary i modlitwy przez różaniec ludzi zamieszkujących parafię Garnek. Garnek to obecnie wieś położona w województwie mazowieckim, w powiecie sokołowskim, w gminie Ceranów. Miejscowość jest położona ok. 70 kilometrów od Warszawy. W 1939 parafię Garnek zamieszkiwało blisko 7 tysięcy osób. W dniu niemieckiej agresji na Polskę proboszcz tej parafii powiedział wiernym, że jedynym ratunkiem dla Ojczyzny i dla mieszkańców okolicznych wiosek jest modlitwa.1 września przypadał pierwszy piątek miesiąca i sporo wiernych było w kościele. To do nich proboszcz skierował swoje przesłanie: „Dziś Niemcy pod wodzą Hitlera zaatakowały Polskę. Hitler to człowiek opętany przez szatana. Hitler wyrządzi straszliwe zło Polsce i całej Europie. Zginą miliony ludzi, Europa ulegnie wielkiemu zniszczeniu. Czy jest jakiś ratunek? Czy możemy uniknąć śmierci, uratować nasze domy, gospodarstwa, zakłady pracy ? Tak, jest ratunek ! Tym ratunkiem jest różaniec przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem ! Od dzisiaj, aż do końca wojny, (nie wiemy ile będzie trwać ta wojna), każdego dnia w naszym kościele będzie odmawiany Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszam wszystkich każdego dnia na to nabożeństwo”. Wojna trwała 6 lat i dokładnie tyle lat był w tym kościele codziennie odmawiany przez wiernych różaniec. Na nabożeństwa zaczęło przychodzić coraz więcej ludzi. Odmawiali cząstkę Różańca (5 tajemnic). Po modlitwie różańcowej proboszcz udzielał błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Mieszkańcy widząc, że do ich parafii nie zawitali jeszcze hitlerowcy, a z tych,którzy poszli na front nikt nie zginął, to tym chętniej i liczniej przychodzili do kościoła, który codziennie pękał w szwach. Z parafii Garnek zostało zmobilizowanych wielu młodych mężczyzn do wojska jeszcze przed wrześniem 1939 roku. Jedni walczyli z Niemcami, a inni z Rosjanami. Nikt z nich nie zginął na froncie - część z nich wróciła do domów po ustaniu walk, część dostała się do niewoli. Jedni byli w obozach niemieckich, inni w rosyjskich, w tym na dalekiej Syberii. I wszyscy powrócili do swoich rodzinnych domów.
Styki2020.05.13 21:00
Niesamowite! Dlaczego o tym nie mowiono ,pisano wczesniej?
stan2020.05.13 22:31
Piękne świadectwo, dziękuję. Czy można to upowszechniać?
violencja2020.05.13 22:32
Piękne!!Nieznane , cudowne słowa , dziękuję . Pisz dla nas:)
Regina2020.05.14 4:33
Tak, to prawda. Dawniej też ten artykuł czytałam! Teraz widać tu, co czyni Wiara! Czyni Cuda! A niektórzy się smieją! Oj będą się "smiać, ale "wilczym głosem".....! Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni!!!
Agnieszka Dz. 2020.05.13 19:28
Czytam to i wszystko się we mnie buntuje. Nie chcę ranić niczyich uczuć religijnych, ale naprawdę lepiej uratować Hostię i poświęcić życie dziecka? Czy jakikolwiek Bóg tego oczekuje? I co autor tego artykułu sugeruje? Że lepiej poświęcić zdrowie dzieci i mimo epidemii i zagrożenia posłać je do komunii? Bo stracą wiarę? Ja tracę wiarę w ludzi, jak czytam coś takiego.
tygrys2020.05.13 20:11
potrafisz zamieszać, trollu
anonim2020.05.13 20:25
Bez obaw. Prawdziwie wierzące rodziny nie potrzebują imprezy na pół miasta, żeby posłać dziecko do pierwszej Komunii. Zawsze można poprosić proboszcza innywidualnie i przyprowadzić dziecko bez tłoku, na zwykłej, a czasem specjalnej Mszy św., ale takiej tylko dla jednej czy dwóch rodzin. Wielkiego zbiorowiska dzieci pragną jedynie ci, dla których ważniejsze jest żeby koleżance kopara opadła i żeby prezentów nazbierać jak najwięcej.
Agnieszka Dz. 2020.05.13 20:34
Nawet przez myśl mi nie przeszła impreza, pomyślałam tylko, że przykro by było nie zaprosić do kościoła dziadków, rodzeństwa, chrzestnych. Nie wiem gdzie Ty mieszkasz, w mojej parafii jednorazowo do Komunii przystępuje ponad 200 dzieci. Trudno o indywidualne podejście. Poza wszystkim, majowy termin Pierwszych Komunii jest umowny, zorganizowanie tego w sierpniu, nie zmienia wiele. A już na pewno nie powoduje utraty wiary.
anonim2020.05.13 20:45
Indywidualnie można było przyjmować zawsze i najczęściej przyprowadzano wtedy dzieci nieco młodsze, jeśli rodzice widzieli, że są już gotowe, dostatecznie dojrzałe. Można poprosić również o indywidualną pierwszą Komunię dla dzieci starszych, które z jakiegoś powodu nie przystąpiły wcześniej, a także dla drugoklasistów. I niebardzo wierzę w nadzwyczajny tłok w kancelarii. Większość poczeka do wyznaczonego terminu, albo będzie naciskać na zmianę decyzji, bo będzie wolała pompę i paradę.
Agnieszka Dz. 2020.05.13 20:57
Nie znam nikogo, kto wyprawiał dziecku komunię z jakąś pompą, ale pewnie tacy są. 2 lata temu, na komunii mojej chrześniaczki,oprócz jej rodziców i rodzeństwa byli tylko chrzestni z rodzinami i dziadkowie. A do kościoła jechałam tramwajem, bo bałam się, że nie będzie gdzie zaparkować. Taka to pompa. Tylko nie pomyślałeś o jednym, dzieci przygotowują się do komunii razem, zbiorowo, tworzą jakąś społeczność, zżywają się ze sobą i chciałyby ten dzień przeżyć razem.
anonim2020.05.13 21:22
Pompa i parada zaczyna się już w kościele i z tego tak trudno zrezygnować, jak i z przyjęć, które też urządza się jak wesele. Ja znam właśnie takie. Ale wracając do mojego pierwszego wpisu. To nie te osoby, którym zależy na imprezach, boją się się, że dziecko straci wiarę, jeśli dłużej poczeka. To właśnie ci, którzy przychodzą indywidualnie. A co do współnego przygotowywania i zżywania się, to też nie jest zupełnie tak, bo dzieci są przygotowywane przez katechetów, w szkołach, do których chodzą, w różnych klasach, natomiast do pierwszej Komunii przystępują w swoich parafiach. I może to być zbieranina z kilku szkół, nie mówiąc o równoległych klasach. Niekoniecznie nawet muszą siedzieć obok znajomych.
diki2020.05.13 20:37
to jest tajemnica ... nawet 100 letnie życie jest krótkie wobec nieskończoności... czyli nieskończoność ( / podzielić) na 100 lat równa się nieskończoność .... i dylemat czy życie doczesne jaką jest wartością wobec wiecznego szczęścia lub wiecznego potępienia ? jest tajemnica Boga że dał się ukrzyżować ...? a potem umieścić w małym opłatku ? skazany na wolę słabych ludzkich rąk .... czyli nie chce przemawiać siłą (i blaskiem) do człowieka lecz pokorą... to jest taki problem jak pewien urzędnik chory na trąd chyba z Etiopii przybył do proroka z Izraela aby ten go uzdrowił a ten prorok kazał mu się tylko trzy razy wykąpać w rzece .. (to się urzędnik buntował bo się mógł w swoim kraju w rzece trzy razy wykapać) to po co tyle kilometrów był w drodze ..ale po namowie sługi posłuchał i tak zrobił i został uzdrowiony ..i to jest ten problem pokory i wiary.. na dzisiaj zrozum tylko to że nikt nie powstał z przypadku a stworzył go Stwórca ... stąd tyle religii różnych .. ale tylko w Chrześcijaństwie stwórca szanując wolną wole człowieka wykazuje nadludzką pokorę... ale aby nawet zrozumieć tą prostą rzecz samemu trzeba się wykazać własną pokorą.. oczywiście jest tak : że Stwórca w tym pomaga bo na starość, gdy Bożą wolą moce witalne są coraz słabsze (starość) zmusza nas do refleksji ..że życia się nie zwojowało i co dalej ? bo na tamtą stronę nie zabiorę dosłownie nic ? Ludzka natura lubi "iść" za blaskiem efektami i sławą" a tu ? prosta spowiedź ? , zwykły opłatek ? ale efekty (różnice ) cywilizacyjne widać czy jakiś arab skonstruował np. samolot ? im w głowie ino przemoc i pycha, narzucanie szariatu , strach i zemsta.. no to gdyby nie handlowali z chrześcijanami to do dzisiaj ino by doili wielbłądy na pustyni i nic więcej.. ale nic ich to spostrzeżenie nie nauczyło... ? wolna wola... mówi Chrześcijański Bóg...
Styki2020.05.13 20:53
My, indywidualiści, wyindywidualizowaliśmy się z rozentuzjazmowanego tłumu, który oklaskiwał przeintelektualizowane, przekarykaturalizowane i przeliteraturalizowane dzieło
ABBA2020.05.13 21:33
Autor nic nie sugeruje, bo są to 2 przypadki niezwykłe dziecięcego umiłowania Chrystusa Eucharystycznego. Pamiętaj, że życie ludzkie się nie kończy, tylko się zmienia z chwilą śmierci, to może przestaniesz wypisywać bzdury. A nikt nie ma zamiaru poświęcać życia dzieci, tylko zdziczały umysł ateistki może coś takiego sugerować.
stan2020.05.13 22:12
Musisz czytać jeszcze wielokrotnie, to może w końcu zrozumiesz napisany tekst - kto tu ratował Hostię i kto poświęcał życie dziecka? Przecież tu nie ma mowy o aborterkach, które zabijają dzieci. A swoją droga, podziwiam Cię - skąd takie poświęcenie? Czytasz i piszesz, chociaż "wszystko … się buntuje"? Dla kogo tak się poświęcasz?
violencja2020.05.14 22:40
Aga , ja Ciebie rozumiem , to może wydawać się skomplikowane. Nie będę Tobie teraz tego tłumaczyć , ale uwierz mi tak jest , kiedyś to zrozumiesz . W ludzi nie wierzę i sobie także.
Piotr Nowak2020.05.13 19:27
Naprawdę komunia i inne czary mary mało mnie obchodzą, ale za tytuł, zwłaszcza w czasach epidemii, to nagroda debila roku gwarantowana.
gdera2020.05.13 23:04
Co ciebie obchodzi to nas nie obchodzi - zamilcz !
ewa2020.05.14 10:30
To co tu robisz gamoniu ?
edi2020.05.13 19:26
JEZUS ŻYJE - Jezus jest moim Panem - Jezu KOCHAM CIĘ !
anonim2020.05.14 1:25
On Cie tez kocha i bedzie kochac nawet, gdybys go nie kochal.
Jezus2020.05.14 11:43
Buziaczek edi :*
anonim2020.05.13 19:25
A koronaswirus pokazuje jak ludzie stali sie debilami. Im wyzsze stanowisko tym wiekszy debil i klamca. Za 30 srebrnikow djablu dusze sprzedali. Pacholek pachlka pogania na debili wybory. Do wyborow choloto bo my wladza, tylko nie do Kosciola tam koronaswirus. Jak w to G.....no wierzyc. Potem pokazac sie z biskupem niedowiarkiem jaki to wierzacy....
kris2020.05.13 19:52
Co to jest choloto ?
anonim2020.05.14 1:23
Z jednym sie nie zgodze: Klamca nie jest debilem, bo wie co mowi i dlaczego mowi. Debil, to jest DEBIL, nie mysli, tylko powtarza co klamce mu mowi. Klamca natomiast jest LAJDAKIEM.
Wojciec2020.05.13 19:22
Wolę jak ktoś ratuje biednych i głodnych niż coś takiego .....
kris2020.05.13 19:51
Np : ?
anonim2020.05.13 20:14
A ilu tych biednych i głodnych nakarmiłeś czy tylko tak wolisz jak inni karmią ?
Tytuł mnie rozwalił 2020.05.13 19:20
😆😆😆😆🤣🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂😂
Andy Semicki Rabin2020.05.13 19:48
A mnie się coś wydaje, że rozwalony, to byłeś już wiele wcześniej...
Alicja2020.05.14 9:34
Dla Ciebie też jest nadzieja i miłość Jezusa, uwierz
Damian2020.05.14 15:04
Dla Ciebie wciąż jest nadzieja i miłość Śiwy, zaufaj.
katolicka kretynizacja polski 2020.05.13 19:17
Wafelek o smaku Jezusa nikogo przed śmiercią nie uchroni!
-2020.05.13 19:24
zmienisz zdanie w chwili smierci jak cie chemoroidy zaczna drzec!
Piotr Nowak2020.05.13 19:40
A co to "chemoroidy"? Jacyś nowi koledzy szatana do straszenia wiernych?
stan2020.05.13 22:02
Tym pytaniem przypominasz mi "rozgarniętą" sędzinę, która pytała "a co to jest kółeczko".
anonim2020.05.13 23:32
Stan, nie bądź taki "rozgarnięty" jak ta twoja sędzina, bo tu chodzi o "hemoroidy".
ja2020.05.13 19:48
Śmiercią wieczną czy ziemską ?
anonim2020.05.13 19:49
Pier....!
kris2020.05.13 19:51
Biedny kretyniekatolickipolski
anonim2020.05.13 20:12
Wafelek nie chroni ,ale komunia święta tak chronii od śmierci wiecznej ,o tym się kiedyś przekonasz i bedziesz żałował ,że nie przyjmowałeś ,ale będzie za późno .
Apage, satanas!2020.05.13 21:17
Znowu kretyn ze swoimi żałosnymi wypocinami! Apage, satanas!
stan2020.05.13 22:00
Dedykuję CI, weź to do serca: "Jezu Chryste, niech ustanie w moim sercu mój własny duch, a Ty obyś żył we mnie".
violencja2020.05.13 22:51
Słuchaj ! Katolicka coś tam...nie chcę wypisywać Twojego rozbudowanego nicku.Cenię Ciebie często za pewne poglądy , czasem myślę podobnie:)a nawet czasem tak samo. Mam do Ciebie prośbę , nie rań mnie i pozostałych osób . Ranisz.Kocham Jezusa , kocham Eucharystię . Wiesz ,ja nie jestem wierzącą osobą , ja wiem! Zamknięto kościoły i było nam smutno , to dla nas ważne . Uszanuj to. Nie mówię na Twoich bliskich takich brzydkich rzeczy , zatem Ty nie mów na moje święte Osoby takich brzydkich rzeczy.Jezus jest dla mnie WAŻNY.Uszanuj to , Ty także masz swoje ważne priorytety. To nie katolicyzm drenuje mózgi , mylisz się , nie tędy droga . Kto wybiera ...??? Czy demokracja jest dobra??? Nie wiem co lepsze.Często podczas wyborów wybieramy między dżumą i cholerą . To nie kościół jest sprawcą. Pozdrawiam . Pomódlmy się za Niego, On jest poraniony.
Lew Nikołajewicz2020.05.14 12:32
Rzadko kiedy widuje się na Frondzie tak spokojne i epatujące kulturą wypowiedzi komentarze. Pozdrawiam cieplutko
violencja2020.05.14 22:36
:)
Artur2020.05.14 7:34
Biedny jesteś człowieku. Przepraszam Pana za Ciebie.
Damian2020.05.14 10:33
powinni wprowadzić różne wersje smakowe np. Bezglutenową, lub idąc śladem promocji żabkowych hotdogów, o smaku kabanosa.
hmmm2020.05.14 23:21
smak opłatka cię gorszy, a smak kału nie?