31.08.15, 09:25

PSL – Zielona ośmiornica. Nowe nagrania

"Szykuj sobie kandydata na wicedyrektora (w Rzeszowie). (...) Subtelna prośba, żeby ktoś tam nie zapomniał o złożeniu dokumentów" – mówi poseł PSL Jan Bury na nagraniach ujawnionych przez „Super Express”.

Jak wynika z podsłuchanych rozmów, PSL poparł wybór Krzysztofa Kwiatkowskiego na prezesa NIK, ponieważ liczył, że ten odpłaci się im zatrudnianiem "swoich" ludzi – twierdzi tabloid. Gazeta, powołując się na nowe ustalenia śledczych, informuje, że najbardziej miał na tym skorzystać poseł Jan Bury, który chciał, żeby kandydaturę Kwiatkowskiego "dociskać kolanem".

Według nowych fragmentów nagrań, które publikuje dziś "SE" prezes NIK miał powiedzieć do posła PSL: "Szykuj sobie kandydata na wicedyrektora (w Rzeszowie). (...) Subtelna prośba, żeby ktoś tam nie zapomniał o złożeniu dokumentów".

Tabloid ujawnia także fragmenty rozmowy Jana Burego z wiceszefem NIK, Marianem Cichoszem. "Głosy nasze miał, wiesz, kur. bo jak se od początku pozwolisz na to, że będziesz tylko ozdobnikiem (.) to będzie traktował cię jak ozdobnik (.) Pamiętaj, Krzysio Kwiatkowski jest d.. żebyś wiedział, on jest d. (.) On tak jak mówisz, potrzebuje takiego dociśnięcia kolanem" - miał powiedzieć szef klubu PSL.

Na podstawie materiałów zebranych przez CBA Prokuratura Apelacyjna w Katowicach sformułowała w piątek wnioski o uchylenie immunitetów Kwiatkowskiego i Burego. Chodzi o ustawianie konkursów w centrali i delegaturach Najwyższej Izby Kontroli. Śledczy chcą postawić Kwiatkowskiemu cztery zarzuty, natomiast Buremu trzy. Poseł PSL w specjalnym oświadczeniu napisał, że cała sprawa jest atakiem CBA na jego osobę i próbą wyeliminowania go z polityki.

KJ/Telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2015.08.31 9:50
To nazwisko Bury to od buraków?
anonim2015.08.31 11:24
niech mnie ktoś oświeci, jak odróżnić organizacje partyjne od zorganizowanych grup przestępczych? najwyższy czas zakazać tzw. dyscypliny partyjnej i zmusić posłów, żeby byli posłami narodu, a nie prezesów to oczywiście za mało, ale od czegoś trzeba zacząć
anonim2015.08.31 13:48
Całe Podkarpacie wie, że tu rzadzi nie PIS ale tak naprawde zielona mafia Burego posła, ale wszyscy się go boją , bo macki Burego sięgają od ODR-u , poprzez kuratorium , agencje rolne na Urzedzie Wojewódzkim kończąc. a jego żonka , która dla niepoznaki nosi nazwisko Urszula Rogóż jest szarą eminencją ...
anonim2015.08.31 16:40
https://www.youtube.com/watch?v=m98MBACe1xk