25.11.20, 21:44Fot. via: Pixabay- kevinsyman

Psychiatra komentuje słowa papieża o LGBT

Wielkim echem rozeszły się w świecie słowa papieża Franciszka, który w wywiadzie, którego część zaprezentowano w filmie dokumentalnym „Franciszek” rosyjskiego reżysera Jewgienija Afiniejewskiego, wyraził aprobatę dla cywilnego unormowania związków jednopłciowych. Teraz słowa papieża komentuje austriacki specjalista psychiatrii i medycyny psychoterapeutycznej prof. Christian Spaemann, który na co dzień zajmuje się zagadnieniami związanymi z homoseksualizmem. W ocenie eksperta słowa papieża są wyrazem fałszywej troski.

- „Seksualność jest sprawą państwa tylko wtedy, gdy dotyczy interesu publicznego, np. jeśli chodzi o ochronę przed wykorzystywaniem lub o wychowanie dzieci w optymalnych warunkach. Złotym standardem w tym zakresie jest, co zostało udowodnione w niezliczonych badaniach, naturalna, biologiczna rodzina w kontekście małżeństwa na całe życie pomiędzy mężczyzną i kobietą. Ze względu na swoje dalsze istnienie społeczeństwo powinno być bardzo zainteresowanie promowaniem takiej struktury rodzinnej” – mówi prof. Christian Spaemann w rozmowie z portalem LifeSiteNews.

- „Żądanie związku cywilnego lub małżeństwa dla osób o skłonnościach homoseksualnych jest zwykle częścią kulturowego programu marksistowskiego, który pragnie zlikwidować wszystkie istotne różnice między ludźmi i więzami ludzkimi jako wyraz dyskryminacji, bez względu na cenę. Zaskakuje mnie, gdy głos w takich sprawach wypowiadają się przedstawiciele Kościoła katolickiego” – dodaje psychiatra.

Prof. Spaemann zaznacza, że afirmując różne zachowania seksualne „osłabia się rozsądek i jasność wiary chrześcijańskiej”, Kościół przez takie działania staje się zbędny we współczesnym społeczeństwie i ogranicza swoją rolę jedynie do ceremonii religijnych. Podkreśla, że zadaniem chrześcijan jest przekazywać obraz czystości seksualnej przy zachowaniu zrozumienia, cierpliwości i pokory.

- „Głośno wyrecytowane oskarżenia o faryzeizm i brak miłosierdzia skierowane do tych, którzy upierają się przy reprezentowaniu katolickiej doktryny moralnej, wydają mi się raczej agitacją i propagandą” – ocenia.

kak/LifeSiteNews.com, DoRzeczy.pl

Komentarze

pytajnik2020.11.26 18:33
Dlaczego nikt – nawet ten psychiatra - nie pisze o chrześcijańskim obowiązku zapewnienia „osobom homoseksualnym” skutecznej pomocy w prawidłowej integracji w podstawowych wspólnotach życia: rodzinie, pracy, organizacjach społecznych itp.? Czy zaniedbanie tego obowiązku nie jest jedyną faktyczną przyczyną zagłady cywilizacji nie mówiąc o ludzkich tragediach? Czy media powołujące się na naukę katolicką nie mogłyby zdać sprawy z realizacji nauczania: "Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )? Czy nie mogą o to zapytać biskupów szczególnie wyczulonych na te problemy?
No to Pan Profesor w tym świecie ma prze********2020.11.26 10:05
ale Niebo się cieszy. Słowa otuchy, akt odwagi. Niech Pan Bóg ma go w swojej opiece.
MaxFiend2020.11.26 17:41
Myślisz, że Niebo cieszy się z bezdennej głupoty? :-D
MT (‿ˠ‿)2020.11.26 7:56
To na co jeszcze czekamy?! SCHIZMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dam2020.11.26 7:44
I jest słowo wytrych "marksizm kulturowy". Co prawda nikt jeszcze go nie zdefiniował, ale jest brzmi mądrze, więc niektórym wystarczy. Czy wy tutaj myślicie, że ludzie sobie wybrali bycie homoseksualnym i jak im powiecie, że wg was to źle, to przestaną być (ci zabijani przez radykalnych islamistów pewnie też wybrali, bo lubią ryzyko)? Czy wy myślicie, że dzieci do adopcji są w deficycie i jak się pozwoli na ich adopcje przez pary lgbt, to zabraknie dla par heteroseksualnych? Zgadzam się, że dla dziecka lepsze jest posiadanie ojca i matki, ale czy dla tych z domu dziecka lepsze będzie posiadanie dwóch ojców/matek, czy nie posiadanie żadnego, bo nie zostanie adoptowane?
fakty2020.11.26 7:54
mówisz jak typowy lewak zarzucając , że marksizm kulturowy nie jest zdefiniowany - i jak typowy lewak chcesz , żeby podano ci na tacy definicję- a rusz swój szanowny tyłek i wysil się bo jest zdefiniowany, poszukaj . Przy okazji Google-Dlaczego homoseksualizm został wykreślony z list chorób psychicznych ? a to fragment -Chyba najważniejszą informacją jest fakt, że homoseksualizm usunięto ze spisu chorób w wyniku głosowania. Naukowcy nie otrzymali rzetelnego raportu podsumowującego badania nad homoseksualizmem. Zamiast tego spotkania naukowców, członków APA były przerywane przez grupy aktywistów gejowskich rzucających emocjonalne oskarżenia - porównujących psychiatrów z nazistami i zarzucających im prześladowania.
Dam2020.11.26 9:27
Tak samo, jak lewacy nazywają wszystkich których nie lubią faszystami, tak wy nazywacie wszystkich, których nie lubicie lewakami. Jak lewacy nazywają wszystko z czym się nie zgadzają faszyzmem, tak wy nazywacie wszystko z czym się nie zgadzacie marksizmem kulturowym. Te pojęcia nic nie znaczą, bo można pod nie podciągnąć cokolwiek jest w danej chwili wygodne. I tak, wykreślili na podstawie głosowania. Na podstawie nowych faktów i badań, nowej wiedzy, która sprawiła, że uznali że nie zasługuje on na miano choroby. Na jakiej innej podstawie mieliby tę listę modyfikować? Czekać na głos z nieba, czy na podstawie ksiąg napisanych 2 tysiące lat temu, w innej kulturze i warunkach, do których wtedy pasowała? No i strategicznie przyczepiłeś się do pierwszego zdania, pomijając resztę wpisu. Czyżbyś nie był w stanie się do reszty odnieść?
fakty2020.11.26 10:52
do Dam -zdobądź wiedzę rzetelną poucz się poczytaj a ty dyskutujesz na zasadzie lubi nie lubi -dziecinada -WYSIL SIĘ -
qafek2020.11.26 14:45
do Dam ksiażka -Gdy twoje dziecko jest gejem Richard Cohen .Amerykański psychoterapeuta i doradca, jeden z czołowych ekspertów w dziedzinie zmiany orientacji homoseksualnej. Założyciel i dyrektor International Healing Foundation (Międzynarodowej fundacji Uzdrowienia, IHF) z siedzibą w Washington D.C.; członek stowarzyszeń chrześcijańskich doradców oraz organizacji zajmujących się badaniami i terapii SSA. Skuteczność jego metody potwierdza historia jego życia, a także osób, którym towarzyszył w procesie zdrowienia. Richard Cohen następująco opisuje swoje podejście terapeutyczne: Homoseksualizm ma wiele różnych przyczyn. Potrzeba miłości i zainteresowania ze strony rodzica tej samej płci, konieczność identyfikacji z tą samą płcią i lęk przed bliskością osoby odmiennej płci, są głównym bodźcem postępowania kobiet i mężczyzn ze skłonnościami homoseksualnymi. Wielu z nich poszukuje zmiany swojej orientacji homoseksualnej na heteroseksualną.
Dam2020.11.26 15:28
Ale co w związku z tym? Zabronisz im być ze sobą? Uważasz, że jeżeli adoptują dziecko, "zarażą" je homoseksualizmem (mimo ogromnej ilości badań obalających tę tezę)? Uważasz, że dzieci w domach dziecka będą miały lepiej, niż z dwoma ojcami/matkami? Bo wbrew propagandzie kościelnej ci "wyleczeni" homoseksualiści wciąż czują pociąg do tej samej płci, może go lepiej kontrolują, jak alkoholik po AA, ale dlaczego Kościół musiał im wmówić, że to co czują to coś złego? Czy gdyby byli akceptowani, a w domu tak jak dziecko hetero słyszeli "znajdź sobie miłego chłopaka/dziewczynę" zamiast "pójdziesz do piekła", to myślisz że chodziliby w tych cudacznych paradach?
pytajnik2020.11.26 18:37
Czy zaniedbanie chrześcijańskiego obowiązku zapewnienia „osobom homoseksualnym” skutecznej pomocy w prawidłowej integracji w podstawowych wspólnotach życia: rodzinie, pracy, organizacjach społecznych itp. nie jest jedyną faktyczną przyczyną kryzysu cywilizacji nie mówiąc o ludzkich tragediach?
Dam2020.11.27 8:28
Uważam, że gdyby nie byli wyzywani za to, jacy są, nie mieliby problemu z integracją. A uważam tak, ponieważ to widziałem. To normalni ludzie. Mówienie, że to kryzys cywilizacji to jakby mówić, że kryzys cywilizacji Rzymskiej nastąpił przez przyjęcie Chrześcijaństwa, w końcu upadek cesarstwa był pół wieku później. W najlepszym wypadku mylisz symptomy z przyczyną, w najgorszym wyszukujesz losowe rzeczy i podajesz je jako przyczyny. 100 lat temu Kościół nauczał, że leworęczność to coś nienormalnego i też ich tego "oduczano", ja tutaj widzę podobieństwo.
pytajnik2020.11.27 11:53
Czy stwierdzenie: „gdyby nie byli wyzywani za to, jacy są, nie mieliby problemu z integracją.” ma jakieś uzasadnienie w badaniach? Czy nie potrzeba dodatkowo jakichś instytucji społecznych zapewniających prawidłowe relacje, np. wspomaganie trwałości związków jednopłciowych, lub – jak piszą biskupi – zmiany orientacji? Czy nie ma paragrafu na „zaszczuwanie” ludzi, jak to czynią duchowni rzymsko-katoliccy i media katolickie?
brt52020.11.26 14:24
do Dam z chwilą połączenia komórki jajowej i plemnika powstaje kod genetyczny który warunkuje pleć , homoseksualizm to zaburzenia albo hormonalne które magą powstawał w łonie matki poprzez niedobór hormonów albo zaburzenia psychiczne powstające w życiu dziecięcym , młodzieńczym poprzez rożne przykre sytuacje...
Dam2020.11.26 15:29
Tak samo: Ale co w związku z tym? Zabronisz im być ze sobą? Uważasz, że jeżeli adoptują dziecko, "zarażą" je homoseksualizmem (mimo ogromnej ilości badań obalających tę tezę)? Uważasz, że dzieci w domach dziecka będą miały lepiej, niż z dwoma ojcami/matkami? Bo wbrew propagandzie kościelnej ci "wyleczeni" homoseksualiści wciąż czują pociąg do tej samej płci, może go lepiej kontrolują, jak alkoholik po AA, ale dlaczego Kościół musiał im wmówić, że to co czują to coś złego? Czy gdyby byli akceptowani, a w domu tak jak dziecko hetero słyszeli "znajdź sobie miłego chłopaka/dziewczynę" zamiast "pójdziesz do piekła", to myślisz że chodziliby w tych cudacznych paradach?
pytajnik2020.11.26 19:23
Czy to zwalnia z chrześcijańskiego obowiązku zapewnienia „osobom homoseksualnym” skutecznej pomocy w prawidłowej integracji w podstawowych wspólnotach życia: rodzinie, pracy, organizacjach społecznych itp. nie jest jedyną faktyczną przyczyną kryzysu cywilizacji nie mówiąc o ludzkich tragediach?
Grizzly2020.11.26 2:14
Mam roztrojenie jaźni i piszę głupoty.
Grizzly2020.11.26 8:09
Won bydle! odp.. się od mojego nicka!
Grizzly2020.11.26 0:16
O Potężny Lordzie Szatanie, przez którego wszystko jest wyzwolone, rzucam się cały w Twe ramiona i bez sprzeciwu oddaję się pod Twoją Wszechpotężną opiekę. Pociesz mnie i wybaw od wszelkich przeszkód oraz pułapek tych, którzy chcą mnie skrzywdzić. Na szukających mej zguby ześlij, o Potężny Lordzie Szatanie sprawiedliwość oraz zemstę, przez to niszcząc ich i czyniąc bezbronnymi. Pokieruj ich złość z powrotem, dziesięciokrotnie silniejszą. Unicestwij, Lordzie Szatanie tych, którzy nienawidzą mej osoby. Przepełnij mą duszę Twą Piekielną mocą i uczyń mnie silniejszym/ą, abym wytrwał/a w mej służbie, działając jako przedstawiciel/ka Twych poczynań oraz jako naczynie Twej woli. Oto proszę w Twoim imieniu, o Wszechpotężny i Niewysłowiony Lordzie Szatanie, który żyjesz i królujesz po wsze czasy. Ave Satan.
Grizzly2020.11.26 0:38
Won bydle! odp.. się od mojego nicka!
Helena2020.11.26 14:00
Nawet, jeśli to żart z tą modlitwą do Szatana, to bardzo kiepski! Szybko się człowieku przekonasz, że zostałeś wciągnięty, przeżuty i wypluty! Szatan już został pokonany i to, czego jeszcze próbuje, to są takie ostatnie podrygi! Poszukaj lepiej TEGO - KTÓRY ZWYCIĘZYŁ! Życzę sojuszu z WSZECHMOCNYM!
Prawda w oczy2020.11.25 23:34
PEDERASTIA to obrzydliwe ZBOCZENIE. Podobnie jak inne "orientacje seksualne LGBT+" pedofilia, zoofilia, koprofilia
Dam2020.11.26 7:45
I celibat. O ile homoseksualizm jest instynktem, który skierował się w złą stronę, celibat jest jego zaprzeczeniem. Jak zboczonym trzeba być, aby przeciwstawiać się Bożemu nakazowi "idźcie i rozmnażajcie się".
trocki2020.11.26 8:18
czyli wszystkie pary, które nie maja potomstwa są zboczone? co prymitywne myślenie, typowe dla pryszczatych 14 latków, z tego większość wyrasta, może i tobie się uda
Dam2020.11.27 12:11
Komentarz miał na celu poprzez satyrę i wyolbrzymienie pokazać głupotę poprzedniego komentarza. Niestety musiałem ci wytłumaczyć żart, teraz będzie nieśmieszny.
fgt2020.11.26 8:28
do Dam -poczytaj i poucz się a nie jak typowo nieodpowiedzialny czlowiek jakiś fragmencik ,,czytnałeś ''i już jesteś mędrcem .
Panie Ziobro2020.11.25 23:32
ASTOM, ASTOM, mój kolega. Jemu nic już nie dolega.
(P)opulizm (i) (S)ocjalizm2020.11.25 23:25
Szpetne żółte, zagrzybiałe pazury Kaczyszenki.
(P)arada (O)szustów2020.11.25 22:54
Dewianci seksualni i zboczeńcy mają mieć więcej praw niż normalni ludzie? To jest chore.
Człek2020.11.25 23:07
Tak jest. Jak pan Janek twierdzi, że jest Napoleonem - można go leczyć. Jak pan Janek twierdzi, że jest Panią Janiną - nie można go leczyć tylko trzeba dać mu specjalne prawa. To jest chore.
Anonim2020.11.26 7:46
Jak pani Faustyna twierdzi, że Bóg do niej mówi, robi się z niej świętą.
comic2020.11.26 11:47
Powierzownie to ogarnąłeś, powiedzmy łopatologicznie, bo Faustyna mieła bardzo pod górkę do świętości.
Anonim2020.11.25 22:37
Franciszek, raczej przedstawiciel loży masońskiej.
Po 11 ...2020.11.25 22:34
Ale fajnie. Katolicki łoś krytykuje katolickiego papieża. Niezłą kaszankę w głowach muszą mieć wierni. Ale to i tak nic, podobno sama trójca święta jest podzielona. Jezus chodzi w tęczowej koszulce, bóg ojciec z czerwoną błyskawicą, a duch święty z Putinem w klapie. Ale się porobiło :))
Anonim2020.11.25 23:03
nasrało ci coś do łba ... tyle się porobiło!
matis892020.11.25 23:34
Bergoglio to religijny przywódca i pan watykański lewakoateistów masowo go czczących. Nie jest papieżem ani katolikiem. Apokalipsa Św. Jana nazywa go Fałszywym Prorokiem antychrysta.
Grizzly2020.11.25 22:09
Ale frondelek nie wspomiał że to katolicki psychiatra
matis892020.11.25 22:24
Bo gdyby był lewakoateistą to by całował buty swojego Pana Głowy Watykanu Bergoglio jak to robi całe lewactwo i by go nie krytykował :))).
Grizzly2020.11.25 22:32
Mateuszu od orków, Tobie przydałby się prawdziwy psychiatra, nie ten z "artykułu"
Anonim2020.11.26 1:52
Proszę o moim papieżu wypowiadać się z szacunkiem, bezczelny chamie.
Moly2020.11.26 0:02
i nawet nie jest o nim duzo. Wlasciwei tyle co i nic. I glownie po niemiecku. Wiekszosc psychiatrow nawet w takie glupie dyskusje sie nie wdaje. Ta lodka juz dawno dawno odplynela... W sina dal. Razem z kochasiem. Wszyscy juz dawno zapomnieli ze sa jeszcze takie bubki co mysla ze wszystko wiedza, i nomianuja sie ekspertami od " prawa naturalnego".
Grizzly2020.11.26 8:10
Won bydle! odp.. się od mojego nicka!