Robert Tekieli, Rafał Ziemkiewicz oraz Robert Kamać byli gośćmi spotkania zorganizowanego przez Warszawski Klub Gazety Polskiej. Spotkanie poświęcone było psychomanipulacji, uzależnieniom i opętaniu – jak się przed nimi bronić i jak uwolnić, jeśli padnie się ich ofiarą.

Rafał Ziemkiewicz: – Problem naszych czasów polega na tym, że mamy do czynienia z całymi systemami, które z różnych przyczyn poszukują w człowieku tej słabości i znajdują ją. Albo wręcz starają się ją wykreować. Na przykład w ten sposób działają dilerzy narkotyków, którzy nawet pierwsze działki mogą dawać za darmo aby kogoś uzależnić, kto będzie później ich stałym klientem. Jak się kogoś uzależni, to on się staje niewolnikiem konsumpcji tego, od czego jest uzależniony. Jego całe życie zostaje zdemolowane: psychika, duchowość, relacje z innymi osobami, człowiek zostaje zniszczony. Czy mówimy o narkotykach, pornografii, używkach, czy innych towarach, które wedle haseł reklamowych ludzie „muszą mieć”, czy mówimy o ideologiach, mechanizm jest ten sam. Ideologia też odwołuje się do jakiejś ludzkiej słabości.

Robert Tekieli:

– Odkrywam wokół nas kulturę perwersyjnego języka, całkowicie odwróconego. Żyjemy w świecie, w którym brzydota ma być określana jako piękno a zabijanie nie jest niczym złym.

– Co się dzieje, gdy podczas aborcji dziecko zacznie oddychać? Lekarze natychmiast zaczynają je ratować, ale do tego momentu je zabijali.

Wysłuchaj bo naprawdę warto poznać Prawdę.

 

sm/blogpress.pl