26.06.14, 14:11prorosyjscy separatyści (fot. Euromaidan_PR/Twetter)

Putin musi wezwać separatystów do złożenia broni

Sekretarz stanu USA John Kerry odbył specjalne w Paryżu z szefem francuskiej dyplomacji Laurentem Fabiusem. Temat spotkania: sytuacja na wschodzie Ukrainy i prorosyjscy separatyści, którzy nadal atakują Ukrainę. Kerry po spotkaniu powiedział: - Jest sprawą kluczową, by Rosja zademonstrowała w ciągu najbliższych godzin, że pracuje na rzecz rozbrojenia separatystów, że zachęca ich do rozbrojenia się, że wzywa ich do złożenia broni i do udziału w prawomocnym procesie politycznym.

 Za kilka chwil przywódcy państw Unii Europejskiej będą dyskutować nad ewentualnymi sankcjami wobec Rosji. - Wszyscy zgadzamy się, że muszą być przygotowane, ale wolelibyśmy nie działać w trybie sankcji. Chcielibyśmy widzieć wspólne wysiłki USA, Europy, Rosji i Ukraińców - powiedział Kerry.

Jak zachowa się Putin? I co najważniejsze, jak zachowają się przywódcy państw Unii Europejskiej i USA na wieść o tym, że Putin (kolejny raz) nie podejmie żadnych kroków na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu na wschodzie Ukrainy, który sam wywołał.

mod/IAR

Komentarze

anonim2014.06.26 14:39
Putin musi się nawrócić
anonim2014.06.26 14:58
Toż to jest ultimatum! Wł. Putin dał się wielokrotnie upokarzać, chcąc zachować pokój. Będzie miał wojnę, a upokorzenie zostanie. Zdaje się, że jego czas się kończy. Nie stanął na wysokości zadania.
anonim2014.06.26 15:13
Ostro ! Szkoda, że równie ostro US-mani nie potraktują dzihadystów ISIS i na przykład nie oświadczą, że albo się wycofają z Iraku albo zamkną wszystkie obozy szkoleniowe i przestaną dostarczać broń, wtedy może Putin by się zastanowił a tak to tylko się ucieszy i naprawdę zacznie pomagać w końcu i tak nie ma wyboru bo na końcu każą mu pojechać do Kijowa i całować w tyłek członków junty a media w tym frondiarze dalej będą pisać o agresji barbarzyństwie itd.
anonim2014.06.26 19:03
"Putin musi..." Leżę na ziemi...:D:D:D