01.08.11, 11:03

"Przyjechaliśmy głosić Ewangelię, ale jak to mamy zrobić?"

Wieczorną Mszą świętą sprawowaną przez bp Dajczaka i kilkudziesięciu księży rozpoczął się 12. Przystanek Jezus. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa „Nowa Pięćdziesiątnica – Nowa Ewangelizacja”. - Pragniemy przypomnieć, że nie ludzkie wysiłki, ale moc Ducha Świętego przemienia serce człowieka – przypominają organizatorzy spotkania.

 

- Na progu kolejnego Przystanku Jezus zadajemy sobie pytania: Co mamy czynić i jak czynić? Bo sama odpowiedź na pytanie „co?”, to jeszcze za mało! Przyjechaliśmy głosić Ewangelię, ale jak to mamy zrobić? To niezwykle istotna odpowiedź! Odpowiedź ma pytanie „jak?” będzie decydująca jeśli chodzi o naszą postawę wobec naszych sióstr i braci, którzy nie mieli szansy spotkać Jezusa z wielu powodów – mówił podczas kazania bp Dajczak. 

 

Od niedzieli do wtorku trwają rekolekcje przygotowujące ewangelizatorów do wyjścia na pola Przystanku Woodstock. - Konferencje Biskupa Edwarda Dajczaka, radosne uwielbienie, wspólna modlitwa, cicha adoracja, warsztaty ewangelizacyjne, to wszystko przygotuje nas na spotkanie z młodzieżą Woodstocku – piszą uczestnicy PJ.

 

We wtorek młodzi ewangelizatorzy rozbiją Wioskę Przystanku Jezus na polach Woodstocku. W ramach „laboratorium wiary” konferencje wygłoszą tam „goście Przystanku Jezus”, między innymi dr Henryk Knapik (biblista), dr hab. Jacek Kurzępa (socjolog), ks. Grzegorz Herman (duszpasterz polonijny z Francji), Jan Pospieszalski (publicysta), bp Edward Dajczak (duszpasterz środowiska PJ), o. Ksawery Knotz OFMCap (seksuolog), s. Orencja Żak (misjonarka z Kamerunu).

 

Cały czas na stronie www.przystanekJezus.pl oraz na oficjalnym profilu PJ na Facebooku można znaleźć aktualne informacje na temat tego, co dzieje się w Kostrzynie. Od kilku dni nadaje internetowe Radio PJ, a w TV Odnowa można zobaczyć transmisje z Przystanku.

 

eMBe/PrzystanekJezus.pl