05.12.15, 08:20

Radio Maryja już 24 lata służy Panu Bogu, Kościołowi i Polsce

"Wielka Rodzina Radia Maryja dziękuje dziś za dar katolickiej rozgłośni, która już 24 lata ofiarnie służy Panu Bogu, Kościołowi, Polsce i Narodowi. Jakże nie być wdzięcznym Panu Bogu, że na nowe czasy dał nam nowych ludzi z założycielem Radia ojcem Tadeuszem Rydzykiem na czele, którzy z żarem wiary podjęli maryjne dziedzictwo niezłomnych sług Kościoła w Polsce: Prymasów Augusta Hlonda i Stefana Wyszyńskiego" - pisze na łamach "Naszego Dziennika" Małgorzata Rutkowska.

"Każdy musi przyznać, że owoce tej posługi, pełnionej wśród nieustannych przeciwności, są ogromne. Dzięki Radiu Maryja Polska skutecznie broni się przed nowym pogaństwem w szatach postępu, stawia tamę laickiej nawale, opiera się pokusie życia bez Boga. Duchowe moce, które zawdzięczamy niestrudzonej ewangelizacji prowadzonej na falach rozgłośni, budują naszą biało-czerwoną wspólnotę. Na Polaków mocnych wiarą, silnych swoją narodową tożsamością, stających w obronie rodziny i wartości katolickich patrzy z nadzieją pogrążona w nihilizmie Europa" - dodaje.

"Jesteśmy potrzebni – do wyższych celów. Mamy wciąż do spełnienia misję, którą Opatrzność powierzyła ochrzczonemu Narodowi. Łaska Boża jest zawsze silniejsza od naszej słabości. W radosnym dniu 24. urodzin naszego Radia życzymy Ojcu Dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi i całej wspólnocie Ojców Redemptorystów, Siostrom i Wolontariuszom posługującym w rozgłośni – by pod przemożną opieką Matki Najświętszej wciąż z niegasnącą mocą zdobywali świat dla Chrystusa i nieśli wiarę, nadzieję i miłość sercom czekającym na Ewangelię" - stwierdza na koniec w "Naszym Dzienniku".

kad

Komentarze

anonim2015.12.5 9:09
Radio Maryja pomaga Kościołowi nie tylko trwać we wspólnocie, ale pomaga ludziom trwać w normalności za co serdecznie dziękuję! :-)
anonim2015.12.5 9:09
@ Wędrowny. Nikt nie jest bez wad i grzechów - także katolicy. Ty jednak nie chcesz dostrzec ich u siebie, a projekcje swoich uczuć przenosisz na katolików, których nienawidzisz. Zastanów się za co ?
anonim2015.12.5 9:32
Pomniki będziemy stawiać Ojcu Tadeuszowi! Jako rzeźbiarz jestem gotowy...
anonim2015.12.5 9:57
Deo Gratias, Pan Bóg wybrał to co słabe i głupie w oczach świata dla swoich Wielkich Dzieł. Ojcze Tadeuszu tak trzymać - gratulacje dla Ojca i wszystkich współpracowników i szacunek dla słuchaczy 😊
anonim2015.12.5 10:08
Gratulacje! Do przodu i Alleluja.
anonim2015.12.5 10:26
A ja Wam przytoczę słowa Jezusa - sami stwierdźcie czy macie rację: "Wy jesteście tymi, którzy chcą uchodzić w oczach ludzi za sprawiedliwych, lecz Bóg zna serca wasze. Gdyż to, co u ludzi jest wyniosłe, obrzydliwością jest przed Bogiem" Łuk.16,15. Czym tu się chwalić i komu dziękować? Jedynie @ tren ma rację. Rydzyk jest biznesmenem, a bogiem jego jest mamona i jej służy pod przykrywką katolickich wartości religijnych.
anonim2015.12.5 11:04
Dziękuję Panu Bogu za Radio Maryja, za o. Rydzyka. Ta rozgłośnia to cud !
anonim2015.12.5 11:19
@tren "ja jako zwykły obywatel nic z tego nie mam, więc ja nie dziękuję." Nie prawda, masz radio, którego możesz słuchać, masz tv. którą możesz oglądać, masz świątynię, w której możesz się modlić, masz uczelnię na której możesz studiować. Ze wszystkiego możesz korzystać Ty i twoja rodzina a że nie korzystasz to Twój wybór i Twój problem.
anonim2015.12.5 12:23
Alleluja i do przodu!
anonim2015.12.5 17:48
Oglądam transmisję w tv Trwam. Dusza się raduję na widok tych legionów moherowych...:-) To jest siła wartości. A nie tam jakieś rozlazłe nijakie dziadostwo hodowane na TVN i GW...
anonim2015.12.5 18:48
@campeador W tvnach i gazetach typu gw... to raczej a właściwie na pewno promowane są ale antywartości.
anonim2015.12.5 19:45
@tren Setki kilometrów??!Mieszkasz na Biegunie albo Sybirze? Co do RM:Tyle nieprzyjaciół, BA, wręcz wrogów ma to radio!A jednak 24 lata ewangelizuje!Wszyskiego najlepszego!Alleluja i do przodu!