31.07.19, 20:06

Reduta Dobrego Imienia mocno o 'radosnym świętowaniu' w Gdańsku

"Wzywamy władze miasta Gdańska do zaprzestania szargania pamięci ofiar II wojny światowej w mieście, które jest symbolem początku największej tragedii w historii narodów wchodzących w skład Rzeczypospolitej. Wzywamy do godnego upamiętnienia wydarzeń z 1 września 1939(...) Obchody rocznicy napaści Niemiec na Polskę nie mogą być sprowadzone do poziomu komedii z niemieckiego teatrzyku rewiowego! Ofiary należy opłakiwać, a sprawców potępić i ukarać!"-pisze Reduta Dobrego Imienia w Oświadczeniu opublikowanym po informacjach medialnych o obchodach rocznicy II wojny światowej w Gdańsku. 

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia:

Warszawa, 31 lipca 2019

Oświadczenie Reduty Dobrego Imienia w związku z doniesieniami medialnymi o planowanych przez samorząd Gdańska obchodach rocznicy 1 września 1939

Jak donoszą media i publikacje zamieszczone na portalu internetowym należącym do miasta Gdańsk, władze Gdańska zapowiedziały, że z okazji obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej na 1 września planowany jest marsz z „gośćmi z Niemiec, którzy chcą wziąć odpowiedzialność za winy swoich przodków”, następnie zorganizowane zostaną „wspólne radosne tańce i degustacja charakterystycznych potraw i wspólne przeżywanie rocznicy”.


1 września jest datą świętą. Napaść Niemiec na Polskę w porozumieniu z Sowietami rozpoczęła czterdziestopięcioletnią tragedię narodów Rzeczypospolitej, zamordowanej przez sąsiadów i zdradzonej przez sojuszników. Straty wojenne i skutki wymordowania polskich elit przez Niemców i Sowietów odczuwamy do dzisiaj. Współczesna Polska byłaby innym krajem, gdyby nie Niemcy i ich mordercza ideologia, która doprowadziła do wybuchu wojny.


Urządzanie 1 września marszów i tańców, degustacji potraw dla „wspólnego przeżywania rocznicy” jest nie tylko naigrawaniem się z ofiar wojny wywołanej przez Niemcy, ale także sprowadzaniem zwyczaju opłakiwania tragedii do popkulturowych imprez, których celem nie jest bynajmniej – wbrew zapewnieniom władz miasta Gdańska – upamiętnienie wydarzeń, lecz spłycenie ich znaczenia, zdjęcie odium odpowiedzialności z narodu sprawców i zamazanie podziału na sprawców i ofiary wojny.


Wzywamy władze miasta Gdańska do zaprzestania szargania pamięci ofiar II wojny światowej w mieście, które jest symbolem początku największej tragedii w historii narodów wchodzących w skład Rzeczypospolitej. Wzywamy do godnego upamiętnienia wydarzeń z 1 września 1939 – ze szczególnym uwzględnieniem oddania czci pomordowanym przez Niemców Obrońcom Poczty Polskiej, ofiarom Piaśnicy i milionom ofiar niemieckiego i sowieckiego bestialstwa.


Wzywamy Wojewodę Pomorskiego do kontroli działań władz samorządowych w związku z planowanym marszem i obchodami rocznicy 1 września, wynikającej z prerogatyw na podstawie Ustawy z dn. 23 stycznia 2009 o wojewodzie i administracji rządowej (Dz. U. z 2015 roku, poz. 525 ze zm.).


Wzywamy Prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku do, wynikającej z prerogatyw na podstawie Ustawy z dn. 7 października 1992 (Dz.U. z 2016 r. poz. 561), kontroli zasadności wydatków i gospodarności samorządu Gdańska w przedmiotowej sprawie.


Obchody rocznicy napaści Niemiec na Polskę nie mogą być sprowadzone do poziomu komedii z niemieckiego teatrzyku rewiowego! Ofiary należy opłakiwać, a sprawców potępić i ukarać!

Maciej Świrski
Prezes Reduty Dobrego Imienia


Komentarze

Michał Pasierb 2019.08.1 0:40
Póki co miasto Gdańsk to nie Danzig i nie jest położone na obszarze eksterytorialnym tylko przynależy do POLSKI a napaść Niemiec na nasz kraj to nie jest radosna rocznica ,którą można świętować tak jak świętujemy zakończenie wojny czy odzyskanie niepodległości. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie np robił imprezy z tańcami i degustacją, z okazji którejś tam rocznicy włamania do naszego domu i to na dodatek zapraszając włamywaczy , żeby razem z nimi się bawić....Dla mnie to jest chore....
Jan Radziszewski2019.07.31 23:49
@ Luzifer + jak sądzisz kim Adolf Hitler Rotszyld był? " - żydem członkiem żydowskiej loży Masońskiej Iluminatem z tajnej żydowskiej organizacji ILLUMINATI " + Pan Bóg 27 VII br - " To prawda, Hitler był członkiem żydowskiej masonerii B`nai B`rith " Z tego wynika że napad wrzesień 1939 r na Polskę zaplanowali i zorganizowali żydzi (Niemieccy ) poddani cezara /J 19,15) z piekła tj. Lucyfera /Iz 14,12-15 Sura 113,1) twojego patrona czyżby też żyda?
Jan Radziszewski2019.07.31 23:48
PO wiaki KO ect. marnie z wami budiet Bo - Durakami jesteście bo Niemcy dalej są mordercami tj głodnymi mordu wilkami i na nas napadną wkrótce tj nie dalej jak za 7 lat po raz kolejny tym razem z Muzułmanami których po to sprowadzili do UE więc licz liczcie się że będziesz będziecie mieli wkrótce poderżnięte gardło a potem do wspólnego dołu wrzucą twoje, wasze truchło .Ha ha ha !! do dołu z wapnem - zacznij zacznijcie śmiać się już dziś radośnie i wesoło Ha ha ha !!!
Jan Radziszewski2019.07.31 23:37
dn. 12.25.2012 Wojsko niemieckie wyda wojnę: Polsce, Czechom, Słowacji i Rosji. Partia niemiecka NPD, dojdzie do władzy w Niemczech. Dążeniem partii NPD, jest ziszczenie idei Adolfa Hitlera – utworzenie „Wielkich Niemiec”. Aby utworzyć „Wielkie Niemcy”, partia NPD przygotowuje się do ataku na Polskę i na Rosyjski Kaliningrad – dawny niemiecki Königsberg (Królewiec). Podczas wojny poza Szczecinem i Śląskiem, żadne polskie miasto nie będzie narażone na atak rakietowy. Ucierpią tylko porty i miejsca strategiczne wraz z obiektami przemysłowymi. „To co zrobią Niemcy, będzie krokiem samobójczym. Będą liczyć na zajęcie Polski”. „Polska, Czechy i Słowacja wiedząc, że w razie zwycięstwa Niemiec czeka ich zagłada, stworzą wspólną obronę przeciwko Niemcom”. Niemcy chcą włączyć tereny Polski, Czech i Słowacji bez ludności Słowiańskiej. Czeka nas zagłada. Niemieckie wojsko wtargnie na teren Sudetów, aby niszczyć i mordować ludność Polską tam zamieszkałą. Mogą dotrzeć do Wałbrzycha i zaatakować Wrocław z powodu braku wiary Pana Prezydenta i Rządu w atak wojsk niemieckich na Polskę. Podane jest w Fatimie 1917, że to ma się stać. Atak wojsk niemieckich runie z Berlina w kierunku Łodzi i Warszawy. Wojsko niemieckie zaatakuje Szczecin i z morza przypuszczą atak na porty i Gdańsk. Tylko wspólnie z Czechami i Słowacją, będzie można odeprzeć atak wojsk niemieckich na Polskę. (...)
Moni2019.07.31 21:14
Moi dziadkowie opowiadali mi, że po II wojnie, już w komunistycznej Polsce, uczciwi Polacy stawali na baczność gdy grano utwór "Czerwone maki na Monte Cassino". Gdy ktoś tego nie zrobił, lub usiłował w tym czasie choćby tańczyć, zawsze dostawał przynajmniej po twarzy. Co należy więc robić, gdy rocznicę niemieckiej napaści na Westerplatte władze współczesnego miasta Gdańska chcą świętować tańcząc, pijąc piwo i zajadając kiełbaski wspólnie z potomkami tych, którzy zgotowali Polakom masowe ludobójstwo II wojny?
kosiar2019.07.31 22:10
Wpier...l !
Olewam obce firmy2019.08.1 10:33
Wpier...l !
jozef2019.07.31 21:04
Najlepiej 1 września byłoby aby wszyscy wyszli na ulicę i płakali, kto nie płacze tego do pierdla jak w Korei Północnej.
stahu2019.08.1 8:19
Jak chcesz tańczyć w stringach na grobie swojej matki to twoja sprawa . My swoją szanujemy .
Olewam obce firmy2019.08.1 10:32
Dokładnie tak!
martacz2019.08.1 12:55
stachu, mózg ci wypadł