Prezes TVP Jacek Kurski na antenie TVP Info skomentował wczorajszy „Sylwester Marzeń z Dwójką”.

Kurski zwrócił uwagę, że „Sylwester Marzeń” na antenie TVP 2 dał 8 mln 15 tys. w piku. Zwrócił uwagę, że jest to „rekord wszech czasów”. – Ludzie czują, że jesteśmy ich telewizją – dodał.

Prezes TVP został także zapytany, jaka jest recepta, aby odnieść tak duże zwycięstwo.

"Doskonale czujemy, czego chcą Polacy, jakiej chcą telewizji publicznej. To musi być telewizja, która nie wstydzi się swoich widzów i nie wstydzi się tego, czego ci widzowie pragną" – zaznaczył.

Jacek Kurski odniósł się również do gatunku muzycznego jakim jest disco-polo. Jego zdaniem ten „przez lata pogardzany gatunek, jeśli jest dobrze zbalansowany z innymi gatunkami muzycznymi, może stworzyć idealną mieszankę dla widzów”.

"Ta muzyka, która przez lata była wypychana z mainstreamu, pogardzana, stygmatyzowana, muzyka taneczna zwana potocznie disco polo, okazuje się, że jeżeli jest dobrze zbalansowana z innymi gatunkami muzycznymi, z klasycznym popem, z dodatkiem bardzo dobrych, wiarygodnych wykonawców z europejskiej czy nawet światowej sceny muzycznej, to tworzy wszystko balans, który jest idealną mieszanką dla naszych widzów, która zaspokaja po prostu wszystkie gusta, wszystkie wrażliwości"-podkreślił prezes TVP.

„Tłumy pod sceną w Zakopanem i rekord przed telewizorami: pik 8,015 mln o 22.43 na Z. Martyniuku. Sylwester śr: TVP2 6,06 mln (pik 8,015); Polsat 2,1 (pik 2,8 mln); TVN 1,3; (pik 2,08 mln). #SylwesterMarzeń to nowa polska tradycja. Dziękujemy widzom TVP za to wspaniałe zwycięstwo!” – napisał na Twitterze, zaraz po zakończeniu sylwestrowej zabawy na antenie Telewizji Polskiej, Jacek Kurski.

yenn/Tysol.pl