Michał Dobrołowicz z RMF FM donosi, że już w tym tygodniu rządzący mogą wprowadzić nowe obostrzenia mające zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Polska ma zostać podzielona na strefy czerwone, żółte i zielone.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w ub. tygodniu poinformował o granicy tysiąca zakażeń dziennie, po której przekroczeniu rozpocznie się dyskusja o wprowadzeniu obostrzeń. Ta granica, wedle ekspertów, może zostać przekroczona w ciągu najbliższych dni.

Reporter RMF FM Michał Dobrołowicz ustalił, że rządzący rozważają wprowadzenie ostrzejszych limitów dla niezaszczepionych, ograniczenie zgromadzeń i imprez oraz wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Restrykcje te jednak niekoniecznie obejmą całą Polską. Mogą zostać wprowadzone wyłącznie w miejscach, gdzie jest najmniej zaszczepionych przeciw COVID-19 i najwięcej chorych w szpitalach.

- „Jeżeli zaczyna brakować miejsc w szpitalach, trzeba coś z tym zrobić i to jest główna motywacja dla władz, żeby wprowadzać coraz to ściślejsze restrykcje’

- mówi cytowany przez rozgłośnię prof. Ernest Kuchar, prezes Polskiego Towarzystwa Wakcynologii i ekspert LUX Med.

kak/rmf24.pl