02.04.20, 10:35fot. Twitter/PiS.org

Uwaga! Wybory 10 maja - tylko korespondencyjnie?

Prawo i Sprawiedliwość chce zamknąć lokale wyborcze. Głosowanie w wyborach prezydenckich 10 maja ma być tylko korespondencyjne. "Będzie można głosować korespondencyjnie. Nie trzeba będzie chodzić do lokalu wyborczego, bo nie będzie lokali wyborczych, tylko głosowanie korespondencyjne" - powiedział szef klubu PiS w Sejmie Ryszard Terlecki. Z kolei wicerpemier Jacek Sasin potwierdził w rozmowie z RMF FM, że zapadła taka decyzja.


Reporterzy RFM FM podają, że wybory prezydenckie 10 maja zostaną przeprowadzone w formie wyłącznie listownej. Lokale wyborcze będą bez wyjątku zamknięte. Nie padła jeszcze taka otwarta deklaracja, ale wicepremier Jacek Sasin potwierdził, że trwają przygotowania do wprowadzenia tego rozwiązania.

"Chcemy zaproponować rozwiązanie, które będzie polegało na tym, że te wybory zostaną przeprowadzone wyłącznie drogą korespondencyjną" - powiedział Sasin w rozmowie z RMF FM.


Według radia decyzja w tej spraiwe zapadła podczas narady kierownictwa PiS przy ul. Nowogrodzkiej, jaka odbyła się w środę wieczorem.


RFM FM podaje, że system głosowania korespondencyjnego jest już w przygotowaniu.


PiS ma też przygotowywać pakiet sankcji na samorządowców, którzy deklarują odmowę udziału w wyborach prezydenckich.

bsw/rmf24.pl

Komentarze

Alina2020.04.6 10:15
Prosze zeby nam wyjasnic na czym polega takie głosowanie, czy jest bezpieczne, jakie środki podejmie rzad zeby zdezynfekowac takie przesyłki - dajcie szczegółowe informacje jak to ma wygladac i powtarzajcie w mediach bo ludzie nie wiedzą i sie boją. Prosimy szybkie i częste o informacje w mediach państwowych.
Antoni D.2020.04.3 13:11
Nie zapomnij wysłać swego głosu na Nowogrodzką.
Polak2020.04.2 17:50
Skoro w Polsce wg totalnej targowicy od 5 lat jest faszyzm, a o wszystkim decyduje dyktator Kaczor, dlaczego w tej chwili robi tyle jazgotu i wściekle wyje i szczeka? Czy jest w świecie coś gorszego od faszyzmu i kaczyzmu? Czy wybory korespondencyjne są zagrożeniem zdrowia i życia Polaków? Dlaczego targowica tak bardzo zatroskana o bezpieczeństwo Polaków nie zgłosiła takiej propozycji? Czy jej w ogóle chodzi o los Polaków, czy tylko o uniknięcie ogromnej kompromitacji?
Nie bądź frajerem!2020.04.2 17:27
Legalne, normalne obojętnie jakie firmy jak chcą zareklamować swój produkt wykupują czas w mediach. Tak robią ludzie uczciwi prezentujący swój produkt LEGALNIE mający LEGALNY PRODUKT. A kim jest ten pajac proponujący filmy "dożywotnio"? Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji jakieś mendy polsko-języczne mają NIELEGALNE kopie z Chin - ale tu nie chodzi o filmy tylko o WASZE KARTY KREDYTOWE. O DOSTĘP DO WASZYCH KONT!
Sala samobojcow Hejter 20202020.04.2 17:24
Witam, Już Nie musisz wychodzić z domu żeby obejrzeć hity kinowe. https://filmvod.pl - To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Oglądniesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Sala samobójców. Hejter 2020 Konto Aktywujesz raz i dostajesz Dożywotni dostęp!
Realista2020.04.2 16:35
Jeśli faktycznie rządząca większość miałaby się rozpaść z powodu niezgody Gowina na kopertowe wybory, tzn że to tak naprawdę Kaczyński chce teraz oddać władzę opozycji. Ewakuacja z tonącego okrętu. Doprowadzać do kryzysu rządowego w trakcie pandemii, prawdziwy opatrznościowy mąż stanu z tego waszego Kaczyńskiego, nie? Pewnie sobie wymyślił, że odda teraz rządy opozycji żeby potem kryzys gospodarczy i miliony bezrobotnych zwalić na Tuska. Chociaż znając już bezmyślność jego betonowego elektoratu to pewnie kupią i to. Natomiast jeśli Kaczyński po tym jak rozdał miliardy na kupowanie kolejnych wyborów będzie teraz próbował uniknąć politycznej odpowiedzialności za bezradność kraju wobec kryzysu to okaże się już naprawdę wyjątkową kanalią bez resztek honoru.
TAKA PRAWDA 2020.04.2 15:46
Mogli na Bawarii, MOŻEMY I MY!!!! A ci, co są przeciw, niech NIE LICZĄ, że późniejszy termin, coś by zmienił. Większość w Polsce, to JESZCZE POLACY. A nie, tylko posiadacze polskich paszportów.
Elektor2020.04.2 15:24
Ci najgłupsi martwią się najbardziej co to będzie na poczcie !
Piotr Nowak2020.04.2 15:23
40 dni do wyborów prezydenckich ! Obowiązkiem każdego patrioty jest aktywne włączenie się w kampanię prezydencką ! Zwolennikami bandy czworga opozycyjnych ugrupowań nie ma sensu się zajmować. To zajoby, którym TVN wyprał mózgi bezpowrotnie ! Naszym celem w uświadamianiu prawdy powinne być dwie grupy ludzi. Pierwszą z nich, to niezdecydowani. W niemal każdym sondażu, grupa ok. 10% ankietowanych to niezdecydowani, i właśnie tym ludziom należy pomóc gdzie szukać prawdy która jest przecież oczywista i namacalna, tłumaczyć różnice między dobrem a złem, i pokazać im jaka przyszłość ich czeka pod różnymi opcjami politycznymi. W przeciwnym razie, albo zrezygnują z głosowania, albo wybiorą fałszywą opcję ! W Polsce jest 30 MLN obywateli uprawnionych do głosowania, to 10% z tej liczby daje 3 MLN ludzi niezdecydowanych – to sporo ! Drugą grupą potancjalnych wyborców to około 11.5 MLN ludzi, którzy biorą udział w wyborach od czasu do czasu, lub wogóle nie brali dotąd udziału. Załużmy, że o połowie z nich możemy zapomnieć, to o 5-6 MLN ludzi trzeba się bić ! Tutaj nie wystarczy powiedzieć: „Nie świrujcie – idźcie na wybory !” Jesteśmy Polakami, a więc mamy obowiązki polskie !!! Naszym celem jest minimum 50 % + 1 głosów na obecnego Prezydenta Andrzeja Dudę w I turze majowych wyborów 2020 ! Co możemy zatem zrobić, żeby wygrać wybory ? Możemy przekonać niezdecydowanych i możemy namówić tych, którzy nie planują głosować, zabrać ich ze sobą do punktu wyborczego i pomóc im zagłosować. Jeśli każdy z nas namówi lub zabierze ze sobą przyjajmniej 1 osobę, to zamiast 8 MLN głosujących będzie nas 16 MLN głosujących na naszego Prezydenta Andrzeja Dudę !!! Mając na uwadze pandemię, do sejmu wpłynął projekt poselski PIS w sprawie głosowania korespondencyjnego dla wszystkich. Jest to znaczne ułatwienie udziału w wyborach i tutaj możemy pomóc wielu osobom w głosowaniu.
Piotr Nowak2020.04.2 15:22
Głosowanie korespondencyjne rozumiane jest jako możliwość udziału w głosowaniu bez konieczności osobistego i bezpośredniego stawiennictwa w obwodowej komisji wyborczej. Jest to znaczne ułatwienie udziału w wyborach. Jeśli ktoś chce oddać głos drogą korespondencyjną powinien zgłosić powyższy zamiar w urzędzie gminy odpowiednio wcześniej, do 21 dnia przed dniem wyborów. Forma zgłoszenia nie ma znaczenia. Można go dokonać ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej. Swoją treścią zgłoszenie obejmować powinno: nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL. Wyborca umieszczany jest w spisie wyborców. Otrzymuje on specjalny pakiet wyborczy. Powinno to nastąpić nie później niż na 7 dni przed głosowaniem. W jego skład wchodzą: karta do głosowania, dwie koperty (koperta zwrotna oraz koperta na kartę do głosowania), oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu oraz instrukcja obsługi.
plantator buraków2020.04.2 15:20
Rozumiem, że dla "totalnych" przygłupów nawet wysyłanie listu może być śmiertelnie niebezpieczne. No to powodzenia, "totalna" bando" idiotów...
Jenny2020.04.2 15:04
Bojkotowac!Kto tobie kurduplu dal prawo szafowac zdrowiem I zyciem Polakow?!Bojkotowac!
plantator buraków2020.04.2 15:19
Rozumiem, że dla "totalnych" przygłupów nawet wysłanie listu może być śmiercionośne. No to powodzenia, obłąkana bando !
plantator buraków2020.04.2 14:57
Powiem na tę chwilę tylko tyle; trzeba być mocno pier----lniętym, by uważać, że ludzie obarczą PIS za to, że w czasach zarazy biznes upada. Obwinili by jedynie wtedy, gdyby nie było zarazy, a PIS rozkradłby państwo polskie mniej więcej tak jak zrobili to "totalni" i to w czasach, gdy o zarazie nikt jeszcze nie myślał. Wiązanie przyszłych wyników wyborów z takim rozumowaniem "totalnych" obłąkańców dowodzi jedynie tego, jak ta banda ma w bardzo niskim poważaniu samodzielne myślenie Polaków. Gdyby Polacy - powtarzam Polacy a nie "totalni" - uważali, że PIS będzie winien kryzysowi gospodarczemu, jaki być może dotknie Polskę po epidemii, to już dziś pchaliby się na wybory oknami i drzwiami by dokonać zmiany władzy. Polak nie znosi być okradany. I dlatego nigdy już nie postawi na obłąkaną bandę "totalnych" a zupełnie spokojnie da im kopa w korespondencyjnych wyborach 10 maja br.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 15:01
Albo da im kopa w normalnych wyborach jak sytuacja się ustatkuje. Zgoda?
plantator buraków2020.04.2 15:22
K O N S T Y T U C J A !!! K O N S T Y T U C J A !!! K O N S T Y T U C K A !!!
plantator buraków2020.04.2 15:23
K O N S T Y T U C J A !!!
Urszula2020.04.2 14:51
Frondo, a o tym nie napiszesz? "Koalicja rządowa w kryzysie. Jarosław Gowin odrzuca ultimatum Kaczyńskiego. Prezes PiS miał dać koalicjantowi, Porozumieniu, wybór: Jarosław Gowin poprze pomysł wyborów kopertowych w maju 2020 r. albo wicepremier i jego ministrowie zostaną wyrzuceni z rządu Mateusza Morawieckiego ‹ wróć Gowin w sprawie majowych wyborów konsultował się nie tylko z lekarzami, ale również "ważnymi biskupami" Onet informował we wtorek, że w koalicji rządowej nie ma zgody, co do przeprowadzenia wyborów prezydenckich w maju 2020 r. i sprawa może stać się poważnym konfliktem między liderami partii Dzisiaj również radio podaje, że Gowin finalnie decyzję Kaczyńskiego odrzucił" No i co teraz?
Randki z syfem, pokazy skype brudnych larw2020.04.2 14:42
Chcesz zobaczyć MONIA tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: - www.paniedzis.pl Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: - www.paniedzis.pl Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj: - www.paniedzis.pl Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: - www.paniedzis.pl Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: - www.paniedzis.pl Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
Randki kamerki pokazy skype!2020.04.2 14:05
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.paniedzis.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Polexit2020.04.2 13:36
Opozycjo: szanuj zdrowie i życie i nie idź na wybory!!!
Jeszcze pozwolą nas okradac2020.04.2 13:35
Nie życzę sobie aby moje dane osobowe były wysyłane poczta pal diabły was e wybory mam je w dooopie ale nie chce spłacać kredytów wziętych w moim imieniu
ABC2020.04.2 15:59
W lokalu wyborczym także były twoje dane.Dowodu wysyłać nie będziesz ,a tylko z dowodem po pożyczkę.
Nina2020.04.2 13:26
Przecież opozycja to zbieranina obcych nacji oni tu tylko w Polsce mieszkają, ale języka polskiego nie znają, oni nie potrafią głosować korespondencyjnie dlatego POmatoły KOmunistyczne z Budki i ich kandydatka PrezyDĘTKA Kulawa-Końska Błońska nie będą w stanie zagłoswać korespondencyjnie.Ich nieuki co ich popierają też tego nie ogarną. Dlatego z ich strony taki jazgod.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 13:36
A to dobre :) My chcemy, od dawna, głosować za pomocą profilu zaufanego i kwalifikowanego podpisu elektronicznego. A ty wypisujesz coś o wysyłaniu karteczek pocztą. Kochana to było dobre w ubiegłym stuleciu. Ogarnij się mamy 21 wiek. Ale jest w tym co piszesz ziarno prawdy. Są już młodzi ludzie, tak stechonlogizowani, że nie nie odróżniają listu poleconego od priorytetowego, nie potrafią wysyłać faxu, teletextu i telegramu. Powaga.
Nina2020.04.2 13:42
Zastanów się ja też mogę tak głosować, ale tumany z opozycji nawet korespondencyjnie nie potrafią, to co dopiero za pomoca internetu,przecież Błońska Końska by sie zaplątała, a co jej elektorat KOdziarski by zrobił jak oni nawet nie umieją włączyć internetu.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 13:47
To dlaczego PiS nie wprowadził e głosowania? Tak dba o opozycje :))) A może prezes nie ogarnia?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 14:17
https://www.tvp.info/44786643/tak-glosowali-wyborcy-z-roznym-wyksztalceniem ale jaja :)
Polak2020.04.2 14:12
Obudź się, PiS już od pięciu lat nie jest opozycją.
KONS TY TU CJA to was boli2020.04.2 13:22
Na takie rozwiązanie ani konstytucja ani prawo nie zezwala a po tych pseudo wyborach bedziemy mieli prezydenta nielegalnego wszystkie jego decyzje będą nie ważne
mijo2020.04.2 13:16
Przez internet nie da się zagłosować? Logując się poprzez profil zaufany na obywatel.gov.pl?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 13:30
Sam to zaproponowałem w pierwszym komentarzu. To jest jedyne możliwe, bezpieczne rozwiązanie. Problem w tym, że były już 3 próby wytłumaczenia Prezesowi jak to działa. Wszystkie nieudane....
mijo2020.04.2 13:54
Prezessimo uparty, zawzięty, jak Kaziuk z Konopielki. Łoj Boziu, Boziu, rency łopadajom, co te ludziska wydziwiajom.
ABC2020.04.2 15:57
Nie wszyscy mają komputery.Głosowanie korespondencyjne jest najprostszym rozwiązaniem .To jest dostępne dla wszystkich.
Albert2020.04.2 13:01
Wybory poprzez głosowanie korespondencyjne? W takim razie wynik już znamy. 3. miejsce: K-B - 5%, 2. miejsce: Klęcznik -15%, 1. miejsce: Awizo - 80%.
Paulina2020.04.2 17:30
Albert! Chłopie, posłuchaj sie nas! Lecz się, ty naprawdę masz jakieś straszne delirium....! Ty nie myślisz logicznie! A może ty jesteś zarażony i bredzisz w gorączce!?
Urszula2020.04.2 13:00
Znalezione na fb: " W każdym narodzie są ludzie goowno warci, mający w swoich genach skłonności do skoorwysyństwa. Ale tylko Kaczyński umiał ich zorganizować.." Trafnie jak cholera.
Nina2020.04.2 13:38
Twoje antypolskie wpisy Poniemiecka platformiaro zawsze były i są goowno warte.
RK2020.04.2 16:58
NINA, "Urszula" , "Agnieszka, Iza" i inne męskie nicki- bzdety, to nikt inny jak " ....ateista dumny gej", Lech Keller i ....wiele innych jego nisków. Nie dajcie się nabrać,! Sam do siebie pisze i sobie głupek odpowiada, nawet sprzeczając się ze sobą!
Klapaucjusz2020.04.2 12:40
Wola Partii wolą Narodu!
Urszula2020.04.2 12:39
Jest nowa zachęta dla tych co się wahają: "– Pracujemy z Polską Organizacją Turystyczną nad programem 1000 plus, w postaci bonów o wartości 1000 zł, które można wydać na wycieczkę, czy inne wydarzenie związane z turystyką – powiedziała na antenie Radio Maryja minister rozwoju Jadwiga Emilewicz" Czekamy na kolejne zachęty.
Saki Faki2020.04.2 12:29
Szykuje się cyrk, jakiego świat nie widział:) Legendarna inteligencja pisowskiego wyborcy + nie mniej legendarna sprawność poczty:)
jak jestem POplatfuską to stawiam kółko z czoła 2020.04.2 12:17
boję się o elektorat PO - a nuż pomyśli, że karta do głosowania to gra kółko i krzyżyk
Jacek Placek2020.04.2 12:14
Po co głosować korespondencyjnie?? Marnować papier, przecież A. Duda wygra nawet bez wyborów.
nnn2020.04.2 15:40
Chodzi o zapewnienie Polakom papieru toaletowego, na wypadek, gdyby w sklepach zabrakło
Urszula2020.04.2 12:12
Jak to się stało że PiS po 3-ch latach zmienił zdanie i już nie widzi możliwości fałszowania wyborów przy głosowaniu korespondencyjnym. W 2017 PiS chciał pozbawić niepełnosprawnych takiego głosowania bo niby mogą być fałszerstwa. A teraz nie mogą? Jak szybko PiS zmienia zdanie kiedy chodzi o polityczny interes i zysk.
ABC2020.04.2 15:51
.....sytuacja się zmieniła ,pandemia.Lemingom opadają szczęki ze wściekłości.
anonim2020.04.2 12:03
Zamiast do lokalu wyborczego każdy pójdzie głosować na pocztę? I co? Może jeszcze obowiązkowy podpis na tableciku? https://nczas.com/2020/04/02/listonosz-z-koronawirusem-ponad-70-osob-objetych-kwarantanna/ Niby jak chcecie potwierdzić tożsamość głosujących? Taką operację na małą skalę, mogli przeprowadzić rzutcy i sprawni Niemcy w Monachium. Wy pisowcy esteście za chudzi w uszach na organizację takich wyborów w pięciotysięcznej mieścinie. Wy nie odróżniacie "lerning" od "learning" i średnicy od obwodu. https://nczas.com/2020/03/31/strzezcie-dzieci-przed-edukacja-z-tvp-pani-tlumaczy-czym-jest-srednica-video/
Urszula2020.04.2 12:37
Skąd kurwizja wytrzasnęła taką zdolną inaczej nauczycielkę? Poziom 3 klasy szkoły podstawowej jest zbyt trudny dla tej osoby. No, ale ciemny lud to kupi. Czekam kiedy pismatoly odezwą się w obronie tej istoty i zaczną udowadniać, że ma rację. Boże , chroń Polskę.
Ryszard 2020.04.2 19:38
Urszulo vel Keller...! Jak śmiesz mieszać swoje bluzgi we wpisie z Bogiem!? TY FARYZEUSZU! FAŁSZYWCU! PRZECIEŻ TO WIDAĆ!
ff2020.04.2 11:58
i słusznie gonić ten ciamajdan i kacapów typu Stachu sowiecka onuca
Sala samobojcow Hejter 20202020.04.2 11:39
http://www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem za jedyne 19,99zł . Polecam jak najbardziej!
Toki Toki2020.04.2 11:38
Przesilenie... W przyszłym tygodniu konstruktywne wotum nieufności i za miesiąc Gowin koalicyjnym premierem. Wybory parlamentarne jesienią. Od grudnia główni Terlecki, Duda i banda w więzieniu. Ostanie się tylko zwykły poseł, bo za nic nie odpowiada i europosłowie ale ci tylko do końca kadencji a potem się ich ściągnie z Kanarów, czy gdzie tam się ukryją, przez europejski nakaz aresztowania. Chce się żyć..
ABC2020.04.2 15:49
........pomarzyć możesz .Tyle ci zostało.
PiS Moja Partia 2020.04.2 11:38
Boże nasza władza jest tak wspaniałomyślna, odwiedźmy ich wszystkich w sejmie, a w szczególności naszego prezesa, oni potrzebują naszego wsparcia, naszej obecności w tych trudnych chwilach. Podajmy im ręce na ulicy, obejmujmy, oni na to zasługują
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 11:36
Powtarzam. Wystarczy, że list wyśle proboszcz w imieniu swoich parafian, podając równocześnie ich ilość. W Polsce jest tylko 10 tysięcy parafii. PKW zastosuje ilość jako wagę przy przeliczaniu. Proste?
Ryszard 2020.04.2 19:46
Po 111...nie.... Co ty możesz bezbożniku o tym wiedzieć!? Siedż sobie w swoim dołku homo....ateisto d...g ...ju! A nam daj spokój!
Matwiej Bej2020.04.2 11:32
ROZWIĄZANIE POPIERAM. I CO TOTALNI ZAPRZAŃCY ,gdzie ,,wasza" troska o Suwerena?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 11:37
Jakie rozwiązanie? Rozwiązania BRAK. Jest tylko ogólny pomysł, łosiu.
ff2020.04.2 11:59
a tak poza tym nic ci nie jest ...
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 13:09
Staram się nie zarazić pisowirusem.
ABC2020.04.2 15:47
....nie grozi ci,jesteś zarażony peowirusem
ABC2020.04.2 15:46
.......teraz to się zacznie mnożenie problemów innych,jeden koronny argument im odpadł.Teraz będzie prześciganie się w biciu piany.
Polak2020.04.2 11:30
Tak, ponieważ Poczta Polska jest w stanie ściągnąć wszystkich swoich pracowników, włącznie z emerytami i rencistami, żeby każdy obsłużył prawie 1800 osób w ciągu dnia. Czasami kretynizm obecnie rządzących pogrobowców PZPR po prostu przekracza wszelkie granice.
Nina2020.04.2 13:35
Czarzasty z Lewicy zboczonej czonek PZPR jeszcze nie rządzi i nie plec głupot, bo rzadzic nie będzie,
Polak2020.04.2 14:13
Co ma Czarzasty współnego z PiSem?
Saki Faki2020.04.2 11:14
allegro.pl/oferta/figurka-kiwajaca-glowa-pis-jaroslaw-kaczynski-kot-8446217056?utm_feed=acdf51c9-bf91-4bee-8139-daf64c2d0db0&utm_content=8446217056&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor|9123690145|d|c&ev_adgr=|96307007710|414459602081|&utm_term=|natemat.pl||-1011448|&gclid=EAIaIQobChMIg_HkprLJ6AIVTsmyCh380w41EAEYASABEgLQiPD_BwE
RK2020.04.2 17:23
SAKI TAKI, ateisto...durny geju"..Lechu Kellerze....i inne twoje nicki! SPADAJ ZE SWOMI pedalskimi linkami! Dość mamy wszelkich twoich ogłoszeń, na wymioty już od tego zbiera! Macie wszystkie kluby zamknięte! Aj, waj! Marne zarobki macie teraz! hahaha!
Hanna2020.04.2 11:09
Przecież do sklepów wychodzimy, i przejść się - to są większe zagrożenia dla nas. To nie możemy listu wysłać.? Ja mogę bez strachu wysłać list swój i jeszcze komuś.Popieram głosowanie listowne.
plantator buraków2020.04.2 11:15
Tak samo uważam. Obłąkani totalni uznają teraz, że wybory korespondencyjne - jak choćby te w Niemczech w Bawarii - też grożą zarażeniem. Uważam też, że totalnych już dawno zaraził bezpowrotnie swoim obłędem naczelny paranoik Europy - Tusk.
Dej2020.04.2 11:16
Jeżeli wychodzimy do sklepów, to i spotkać się ze znajomymi nie zaszkodzi, a jeżeli ze znajomymi się spotkamy, to co nam szkodzi zebrać się na bulwarach, iść wspólnie na piwo. Tak Kaczyński demontuje ochronę, którą z takim mozołem, po nieprzespanych nocach budował Szumowski. Poza tym, co tam pracownicy poczty, komisji wyborczych, sukces musi być okupiony ofiarami, PiS jest gotowy na takie poświęcenie
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 11:17
Chodzi o weryfikację, czy np. nie wysłałaś i nie wypełniłaś np. za męża/chłopaka/babcię itp. Bez takiej weryfikacji to nie mogą być legalne wybory. To tylko jeden powód, a jest ich wiele.
mordechaj2020.04.2 11:08
Kolejne BZDURY. To nie będą żadne wybory, tylko coś w rodzaju niezobowiązującego wyrażenia opinii. Prawnie te "wybory" nie będą ważne, bo nie będą spełniały cech wyborów. To tak, jakby wziąć pierwszy lepszy sondaż i powiedzieć, że to jest wynik wyborczy. Polacy nie mogą się zgodzić na likwidację DEMOKRACJI w Polsce. Za dużo zginęło Polaków przez wieki, w obronie demokracji i praw człowieka.
ABC2020.04.2 11:31
Widać ,że strach zajrzał w oczy,brawo prawica.Głosowanie korespondencyjne.Dobra sprawa,ale będzie jazgot ,już to widzę.Brawo,Andrzej Duda wygra.Opozycja będzie biła pianę jeszcze rok.Będą mieli się czym zająć.Brawo Zjednoczona Prawica.
Urszula2020.04.2 12:28
Mylisz się. Nikt nie będzie bić piany, za to Pis będzie miało mokre gacie. Nie chciałabym rządzić Polską po koronawirusie. Tylko dureń chce robić porządki po tym co już następuje. Może pismatoły nieco zmądrzeją kiedy głód zacznie zaglądać im w oczy. Pierwsza prognoza - 2 mln. ludzi straci pracę. Skąd wezmą środki na utrzymanie. kasa państwa dawno rozdana. Ten rząd nie poradzi sobie z problemami bo jest na to za głupi. Jest powszechnie wiadome, że PiS nie ma zbyt dużo ludzi wykształconych z odpowiednią praktyką i umiejętnościami. Rządzą nami ludzie, którzy niewiele umieją. I wcale mnie to nie cieszy.
ABC2020.04.2 15:18
W Niemczech zrobili podobnie i nikt piany nie bije.Takie są warunki.
RK2020.04.2 17:14
mordechaj, AŻ TAK BARDZO SIĘ NUDZISZ, ŻE CIĄGLE TU JESTEŚ I PISZESZ? NIE POWINNY CIĘ NASZE WYBORY INTERESOWAĆ! JESTEŚ ŻYDEM, SAM O TYM NAM NIE RAZ PRZYPOMINASZ! WIĘC INTERESUJ SIĘ WASZYMI SPRAWAMI ! JESTEŚ TYLKO POLSKOJĘZYCZNY! MY SIĘ W WASZE WYBORY NIE MIESZAMY! WIĘC STRZAŁKA OD NAS I ZAMILCZ!
plantator buraków2020.04.2 10:59
He, he, he, no i co, "totalni" obłąkańcy, Niemcy mogą a w Polsce można ale tylko jak zgodę wyrazi polsko-języczna opcja proniemiecko-rosyjska? Prezes już dawno doprowadził was do obłędu, teraz czekamy jedynie na wzrost waszych aktów autodestrukcji. Może nawet bardziej powszechnych niż śmiertelny wirus?
Dej2020.04.2 11:10
Niemcy mogą mieć więcej zarażonych, my też chcemy
anonim2020.04.2 10:59
Ale że co? Że trzeba będzie iść na pocztę wysłać polecony? 30 milionów ludzi w odstępach 2m przy 12 tyś placówek pocztowych, daje średnio 5 kilometrową kolejkę do każdej poczty! :)
ABC2020.04.2 15:16
....będziesz miał rozrywkę.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 10:58
Wali się gospodarka, firmy plajtują, ludzie tracą prace, a te hooje siedzą i nic innego nie robią tylko kombinują jak tu nie trafić przed trybunały, za łamanie prawa i przekręty. O to chodzi, tylko o to. Wy, wasze zdrowie, wasza praca, rodziny dla nich się nie liczą.
ABC2020.04.2 11:27
....oj widać frustrację ,to dobrze,tak ma być.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 11:31
No niestety, chamstwo budzi frustrację.
Dej2020.04.2 10:57
Teraz naprawdę Kaczyński będzie miał krew na rękach. Każdy pracownik poczty, czy komisji wyborczej, który zarazi się wirusem, będzie na sumieniu dyktatora. PiS zasłania się konstytucją, którą od początku łamie. Mówi że opozycja che odwołania wyborów, bo obecnie przegrywają, co automatycznie ujawnia ich motyw bezwzględnej organizacji głosowania, czyli gwarantowaną wygraną. Kaczyński już teraz może mieć krew na rękach osób, które słysząc zostań w domu, idź na wybory zaczęły wychodzić i zaraziły się wirusem
ABC2020.04.2 15:15
Nie pisz bzdur,bo przykro czytać.Lemingi trafia szlag ,że będzie głosowanie korespondencyjne.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 10:54
No i jeszcze to: "PiS ma też przygotowywać pakiet sankcji na obywateli, którzy deklarują odmowę udziału w wyborach prezydenckich." Kara śmierci, czy może tylko zesłanie?
Urszula2020.04.2 12:18
Tu chodzi zapewne o samorządy, których PiS chce ukarać jeśli odmówią udziału w organizacji wyborów. My, naród, wybieramy samorządy, więc dlaczego PiS się wpieprza w ich działalność. I ktoś może powie, że w Polsce nie ma zamordyzmu i tyranii jednej partii. Uchwala pewnie jakieś sankcje wbrew Konstytucji bo łamanie Konstytucji to ich, pisiorów umiejętność.
ABC2020.04.2 15:12
Rząd jest od tego aby rządził,sposób korespondencyjny jest bardzo dobry ,a samorządy tak czy inaczej muszą zadbać o organizację.
ABC2020.04.2 15:15
....zesłanie byłoby najlepsze.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 10:50
Czyli PiS planuje stan wyjątkowy i rządzenie DEKRETAMI???? Bo inaczej, bez łamania Konstytucji zrobić tego miesiąc przed wyborami nie sposób.
Nina2020.04.2 13:32
Aleś ty głupi tak głosowali w Niemczech i nikt nie mówił o łamaniu kostytucji. Platformiarze to jednak ograniczona umysłowo zbieranina.
Michał Jan2020.04.2 10:46
A czy takiego doniosłego kroku nie powinno się jakoś zalegalizować? Sejm - OK, ale Senat ma 30 dni...
ateusz2020.04.2 10:49
Senat ma 30 dni, odrzuci ustawę 4 maja, 5 maja nad ranem Sejm ją przyjmie, 5 minut potem prezydent podpisze i masz zalegalizowane wybory korespondencyjne. Witamy w Bananowej Republice Kaczystanu.
ABC2020.04.2 15:09
Całkiem dobre rozwiązanie i bezpieczne.Skończą się argumenty o śmiercionośnych wyborach.BRAWO ZJEDNOCZONA PRAWICA.
ateusz2020.04.2 10:45
Pakiety wyborcze będą wrzucane do skrzynek bez potwierdzenia odbioru, nie wiadomo co będzie się z nimi działo po odebraniu. W sumie to całe zamieszanie jest niepotrzebne, niech prezydent będzie nominowany przez prezesa PiS - wyjdzie na to samo, tylko taniej i prościej. Dobrze mówili, że nie będzie żadnego Polexitu - tylko Wypierpol.
Ryszard 2020.04.2 19:27
ateusz! Co ty chłopku, roztropku piszesz? Nie podano zasad ! A ty wszystko wiesz?????
Michał Jan2020.04.2 10:45
No to teraz szukamy czarnoksiężnika, który sprawi, że Poczta Polska zdoła podjąć działania, które to głosowanie sprawnie i bezpiecznie przebiegnie. Może nawet po Świętach zdążą się zebrać w tej sprawie?
ladychapel2020.04.2 10:45
Rok 2009: Minister Duda przypomniał, że zmiany w prawie wyborczym muszą być uchwalone minimum pół roku przed wyborami. Według prezydenckiego ministra Andrzeja Dudy, Lech Kaczyński zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego nowelę ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego, bo ma wątpliwości, czy nie narusza ona m.in. zasady prawidłowej legislacji. (rok 2009) https://www.prezydent.pl/archiwum-lecha-kaczynskiego/aktualnosci/rok-2009/art,9,95,andrzej-duda-o-watpliwosciach-prezydenta-co-do-ustawy.html
Arko2020.04.2 11:50
I co na to rządząca wówczas Platforma? W tyłku miała protesty opozycji i zrobiła po swojemu. No to teraz maka na odwrót. Jak to powiedział Stefan Niesiołowski jak jeszcze był Marszałkiem Sejmu a PO miała w nim wiekszość: "wygracie wybory to będziecie robić tak jak chcecie". No to wygrali, więc morda w kubeł.
Urszula2020.04.2 12:08
No i co na to rządząca wówczas Platforma? Napisz bo chcę wiedzieć. W 2017 roku PiS wnioskowało o usunięcie możliwości korespondencyjnego głosowania przez osoby niepełnosprawne. Argumentowało to wtedy możliwością fałszowania wyników wyborów. Dzisiaj PiS już nie widzi możliwości fałszowania korespondencyjnego głosowania i rozciąga tę możliwość na wszystkich Polaków. Jak to niektórym zmieniają się poglądy w zależności od politycznego zysku.
ABC2020.04.2 15:07
....wtedy nie było koronawirusa, dziś jest, a to jest bezpieczny sposób głosowania.Lemingi wpadły w popłoch,skończyły się argumenty.A ludzie są zadowoleni i bezpieczni.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 10:44
Ktoś tu popada w paranoję. Jak korespondencyjnie? Będziemy wysyłać dowód osobisty z głosem? Tylko głosowanie za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego na zabezpieczonej (tak jak strony bankowe) stronie PKW.
ateusz2020.04.2 10:47
Kwalifikowany podpis elektrocniczny... Nadal mówimy o kraju, w którym ludzie nie są w stanie zrozumieć na czym polegają godziny dla seniorów w sklepach?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 10:49
No właśnie, tacy nie powinni głosować. Jak ktoś nie potrafi założyć sobie podpisu elektronicznego, to na pewno nie potrafi racjonalnie decydować o losach Kraju. Amen.
Urszula2020.04.2 12:01
Kaczyński nie potrafi, a decyduje sam jeden losie Polski i Polaków.
RK2020.04.2 16:43
"Urszulo" Keller.....itp.! A to dziwne, co piszesz? Kaczyński nie potrafi? On jak widać wszystko potrafi, tylko wy nie możecie tego przetrawić! Dlatego tak plujecie! BO WY TYLKO TYLE UMIECIE, TYLKO WAM TYLE ZOSTAŁO! KIEDY TO W KOŃCU ZROZUMIECIE???
Albert2020.04.2 13:02
"Kwalifikowany podpis elektrocniczny... Nadal mówimy o kraju, w którym ludzie nie są w stanie zrozumieć na czym polegają godziny dla seniorów w sklepach? " I o to chodzi, żeby katoćwoki i inna patologia tego nie ogarnęła.
ABC2020.04.2 15:04
....wpiszesz swoje dane z dowodu ,one i tak będą sprawdzane z komputerem.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 15:08
Wpiszę też za żonę, mamę i wujka? To po pierwsze. Po drugie wybory są TAJNE. Widziałeś kiedyś takie kabiny, zasłonki w lokalach wyborczych? No właśnie. A teraz ma być podpisany głos??? Z danymi z dowodu???? Robisz sobie jaja. To zamach na demokrację.
RK2020.04.2 16:38
PO 11....." No i co ty Lechu Keller bujasz?! Przecież nikogo nie masz z rodziny!? Nie masz ani żony, ani dzieci, mamy itp! Jesteś przecież starym samotnym dziadkiem, bez żadnej rodziny.............. Więc co plecież, że wpiszesz całą rodzinę ?
RK2020.04.2 17:02
błąd pisarski: winno być:" więc co pleciesz....", nie sprawdziłem.