29.08.19, 13:15Screenshot - Youtube (Telewizja Republika)

Robert Tekieli: Po Trybunale trzeba wprowadzić program Cela+.

Padła zapowiedź postawienia Donalda Tuska, Ewy Kopacz, Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka przed Trybunałem Stanu. Parę uwag. Po pierwsze nie jest to jeszcze fakt, a zapowiedź zawarta w projekcie raportu komisji ds. VAT. W projekcie. Zobaczymy czy będzie w raporcie. I nawet jeśli znajdzie się w raporcie, czy zostanie wprowadzona w życie? Pierwszy krok został zrobiony, czekamy na kolejne. Zasadnicze pytanie brzmi: Czy jest wola polityczna w obozie rządzącym, by postawić ubabranych polityków opozycji przed Trybunałem? - pyta Robert Tekieli w swoim tekście opublikowanym na Tysol.pl

PiS ma przed sobą kolejnych 8 lat rządzenia. Przynajmniej. O ile nie zdarzy się kosmiczna katastrofa w rodzaju: kłamaliśmy, kłamiemy i będziemy kłamać. I o ile na ulicach nie poleje się krew w wyniku prowokacji. Macie państwo wątpliwości? A ile lat rządzi Orban? Jakie ma sondaże? Ile zdobywa mandatów w kolejnych wyborach? Rok temu utworzył 4. rząd. Więc co, PiS nie może tego powtórzyć? A niby dlaczego?

Ale jest tutaj zasadniczy warunek. Zjednoczona Prawica nie zrealizowała swojej podstawowej obietnicy. Skoro poprzednicy kradli na potęgę, muszą siedzieć. To po drugie.

Warunkiem powstania kolejnych rządów partii, która ma w nazwie słowa „prawo” oraz „sprawiedliwość” – rządu czwartego, piątego, a może i kolejnych – jest, jak mówi PiSowski „beton”, wprowadzenie programu „Cela+”.

Ludzie obiektywnie działający na szkodę państwa muszą ponieść nie tylko odpowiedzialność polityczną. Trybunał Stanu to nawet nie minimum.

Jedynym co może przywrócić Polakom zwykłe poczucie, że mieszkają w kraju, w którym na poważnie traktuje się tak podstawową wartość jak sprawiedliwość, są wyroki więzienia dla złodziei, aferzystów oraz patronów lokalnych i ogólnopolskich układów, czyli mówiąc wprost: mafii.

Tak samo, a może nawet ostrzej, muszą być karani ubabrani politycy obozu rządzącego. Nie wolno oszczędzać „swoich”, o ile władza przewróciła im w głowie.

Pamiętajmy, przed obozem rządzącym stoi kilka zasadniczych wyzwań: nowa konstytucja - konstytucja Trzeciej Niepodległej, zerwanie ciągłości z PRL, ostateczne pożegnanie się z po-magdalenkowym pacta sunt servanda, oraz, wcale nie mniej ważna jak się niektórym również z prawej strony wydaje, odnowa symboliczna kraju, którą zacząć trzeba od zburzenia Pałacu Stalina w Warszawie. Ten symbol sowieckiej dominacji nad Polską musi być unicestwiony, tak jak zniszczony został – piękny! – sobór św. Aleksandra Newskiego w Warszawie, będący symbolem panowania nad naszym krajem Rosji białej, carskiej. Zaraz po wyborach należy także zakazać aborcji eugenicznej. To potworność.

To wszystko trzeba zrobić, ale warunkiem - z roku na rok coraz istotniejszym, by wszyscy dotychczasowi wyborcy PiS głosowali na tę partię w październiku i za osiem lat - jest realne odcięcie się naszego państwa od PRL oraz postPRL, czyli zaprogramowanej w Magdalence III RP. Odcięcie się od półmafijnego państwa z premierem słupem i słabo mówiącym po polsku ministrem finansów, za plecami których robili interesy prawdziwi beneficjenci postPRL, interesy idące w setki miliardów.

Na czym polega to realne odcięcie się od PRL/IIIRP? Coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: czym PiS różni się od PO? I nie mówię tu o marginesie krzyczącym od lat: „PiS-PO, to samo zło”. Mówię o powiększającej się grupie prawicowych wyborców, którzy nie pójdą dziś z ulotkami Zjednoczonej Prawicy czy nie wywieszą wyborczego banneru na swoim płocie; którzy pójdą na wybory kierowani jedynie rozsądkiem, wiedząc do jakiej katastrofy doprowadzi Polskę recydywa rządów PO.

Ale tak długo nie pojedziecie. Na kolejne wybory duża część z nich już nie pójdzie. Nie da się rządzić siedząc na bagnetach POwskich afer. Nie da się przez kolejne lata zastępować wymierzania sprawiedliwości przestępcom, straszeniem recydywą państwa złodziei.

Jeśli są złodzieje, musi być więzienie. PiS musi udowodnić, że nie respektuje zasady „wy nie wsadzacie naszych, my nie wsadzamy waszych”.

Tę barierę strachu trzeba przełamać, mówię do polityków obozu rządzącego. Wszystkim nam zależy przecież na dobru Polski, prawda?

Posadzenie do więzień złodziei, wykluczenie z polityki zdrajców stanu (bo o realnym ukaraniu nawet nie myślę), permanentne czyszczenie obozu rządzącego ze złogów o mentalności TKM – to warunek następnych 8. lat naprawiania Polski przez dobrą zmianę.

Nie napiszę, czy mam na to nadzieję. Zapytam jedynie: jak tam Jan Bury? Doczeka się przedawnienia?

Robert Tekieli

Tysol.pl

Komentarze

PIOTR2019.08.29 19:45
Dlaczego "dumny g..." , niby Urszulo, się wściekasz ? Przecież Karol C. wskazał źródło wiadomości.! do dyskusji, po przeczytaniu! Pisał, żeby wejść na " Afery i przekręty POPSL !" Czytałem, ale nie wszystko dało spokojnie wytrzymać! To jest olbrzymia kwota afer ,wiele setek miliardów zł.! Włosy się jeżą na głowie ! Szok! Kto nami "rządził"?? Jak my mało wiemy o nich ! Co oni wyprawiali z Krajem!?? POLECAM !
Ja 2019.08.29 18:24
Marzyciel z Pana! Włos im z głowy nie spadnie. Chyba rządy Nie farbowanych POLAKÓW tylko by to zrobiły.
Beno2019.08.29 18:08
Brawo panie R. Tekieli. W sedno sprawy. Też czekam na więzienia dla oszustów, złodziei, , dla tych umaczanych w korupcje. Czekam na rozliczenie nieuczciwych sędziów. Czas na rozliczenie z przeszłością. Czekam, że sprawiedliwość będzie sprawiedliwością.
Karol C.2019.08.29 17:03
"Urszula ?" Przestań się " d .. geju..." w końcu kryć za tym nickiem ! Tchórzu! CO TY BREDZISZ? GADASZ JAK POTŁUCZONY ! OD KIEDY TO TFUSEK JEST ZNANYM I CENIONYM MĘŻEM STANU !? KTO GO CENI I ZA CO ? PRZECIEŻ TO ZDRAJCA POLSKI ! On nie był ceniony w UE, tylko potrzebny niektórym w UE, jak np. Merkel. czy Timmermans itp. Zajaśniało ci trochę!? A jeżeli ci chodzi o Afery rządu Tuska , to radzę poczytać w necie: "500 Afer i przekrętów POPSL" ! Czytałem! Szok! Tam jest każda afera dokładnie opisana, podane źródła i osoby! To jest prawie 900 mld zl! strat! To wtedy pogadamy ! A ty trollujesz, ...komu ?,Czyżby teraz ... dla Peło!?
Urszula2019.08.29 17:11
Ale masz mózg wyprany. Pierdu, pierdu. 500 afer? No co sobie żałujesz. Nie 500, a 5000. Jesteś zadowolony, szczurzy ogonie? Ty sobie możesz rydzykowe treści podawać i wierzyć w nie. Również w treści podawane przez kurwizję, ale nie zmuszaj innych, żeby wierzyli w to co tu pieprzysz na haju. Pisdzielec jesteś to i matoł. Chciałbyś aby Kaczor był taki popularny na świecie jak Tusk, co? Za wysokie progi na kaczora nogi.No i weź już przestań z tymi zgadywankami kto jest kto bo za głupi jesteś aby cokolwiek ustalić. Rutkowskiego sobie zatrudnij. :D:D:D
PIOTR2019.08.29 18:07
"DUMNY..." TO JEDNAK PRAWDA! TY JESTEŚ URSZULĄ! HAHAHA! ALE SUPER KAROL NAPISAŁ I MĄDRZE ! BRAWO ! Zabolała cię ta prawda ! Ale fajnie ! Dobrze wiedzieć ! Taki potok szamba wypłynąl z ciebie , jak z uszkodzonej oczyszczalni w W-wie u Czaskowskiego! Uważaj, bo ci ten twój zryty berecik zleci, jak tak kłapiesz językiem!
polak2019.08.29 14:18
należy też wsadzać potomków żydokomunistycznych zbrodniarzy --sędziów --powinno się ich sądzić w Chinach w Polsce kruk krukowi oka nie '"wykrucze""
.2019.08.29 15:50
Ciekawe, że chcesz sądzić Polaków w komunistycznych Chinach. Ciągnie do PRLu, ciągnie 'polaku".
Olej2019.08.29 13:48
On jest mężem stanu ??? Dobre sobie, ileż my takich ,,mężów stanu’’ mieliśmy. Stasiu August Poniatowski, kochaś carycy, wykwintny i obyty światowiec. Ci wszyscy arystokraci biorący udział w sejmach niemych, zanim Rzeczpospolitą pokroili. Magnackie ambicje i również bywałość na obcych dworach, europejskość rzec by można. Owa europejskość przywiązała magnackimi łapami pieczęć pod traktatami rozbiorów. Ów polityczny ,,rozum’’ jaki i obecnie wypływa na wierzch, kryjąc łajdactwo i zdradę.
Urszula2019.08.29 13:36
A może najpierw sprawdzi pan, panie Tekieli za co jest Trybunał Stanu. Jesli Tusk przed trybunał to i Szydło z Morawieckim. 119 mld. złotych skradzione przez PiS piechotą nie chodzi. Inna sprawa to taka, żę Tusk jest mężem stanu, znanym i cenionym na całym świecie. Jest kimś w przeciwieństwie do Kaczyńskiego. Wszyscy widzą jak PiS przebiera nóżkami aby Tuska ukarać. W sumie to mają w doopie jakies tam miliardy. Cel jest jeden - dokopać Tuskowi. O tym wie cały świat. No to pisdzielce, próbujcie postawić Tuska przed Trybunał Stanu.
polak2019.08.29 14:20
ursula to suka i dziwka --jak się czują jej rodzice widząc taką Q---rwę
wio2019.08.29 15:09
twoj stary albo cię gwałcił albo cię bił żeś taki nienawistny burak obrażający kobiety.
polak2019.08.29 15:15
ona tak kobieta jak ty patriota --chamski pedale
Paulina2019.08.29 17:09
Pod tym nickiem jest "dumny gej" ! Nie wiecie o tym ? Nawet używa tych samych zwrotów, co dumny, których nikt inny tu nie używa ! Zauważywam to! Mam bardzo dobrą pamięć wzrokową!
Kalasanty 12019.08.30 5:09
Pełna miłości wypowiedź polaka katolika na portalu poświęconym. I nadal twierdzicie,że nie jesteście jakąś satanistyczną sektą użytecznych idiotów Putina ???
Karol2019.08.29 14:52
Udowodnij to suko albo zamknij jadaczke, bo ci gowna ciekna jak z warszawskich sciekow !
wio2019.08.29 15:10
Karol, kolejny molestowany przez ojca. Szczeka i obraża kobiety bo nigdy nie doznał ich ciepła. wstydź się cepie, zero kultury, ale pewnie nazywasz się prawym katolikiem. Pisowski pomiot i tyle
polak2019.08.29 15:18
ty masz chorobę dziedziczną po swej matce , która lubiła kulturalny gwałt --wio szkapo
Olej2019.08.29 13:23
Panie redaktorze Tekieli ! Nikomu się nie zapowiada, że przyjdzie się do niego, po jego głowę. Zwłaszcza złoczyńcom. Zważywszy gdy nie ma pewności co do instrumentów ku takiej perspektywie. Poczekajmy ze słowami gdy instrumenty w postaci 45 % głosów na PiS staną się faktem. Po co straszyć i mobilizować całe rozlazłe łajdactwo ? Niech ono sobie skacze do gardeł, drze jadaczki, trze się we wzajemnym ,,uwypukleniu’’ Gdy nadejdzie chwila prawdy, wtedy nadejdzie również czas działania.