08.05.20, 11:10Fot. Adam Guz/KPRM

Rocznica zakończenia wojny. Premier: Mieliśmy nadzieję na odzyskanie wolności...

Dziś mija 75 lat od zakończenia drugiej wojny światowej w Europie. „75 lat temu mieliśmy nadzieję na odzyskanie wolności” – napisał premier Mateusz Morawiecki na twitterze.

W dalszej części swojego wpisu dodał:

[…] jednak Armia Czerwona została na ziemiach polskich przez blisko 50 lat”.

Dodał:

Pamiętajmy o wszystkich ofiarach oraz o zapomnianych bohaterach tych nieludzkich reżimów”.

dam/twitter,Fronda.pl

Komentarze

Grazyna2020.06.2 18:17
P. Premier mial nadzeje na odzyskanie wolnosci? A czy zyl w niewoli, ksztalcil sie w niewoli, urzadzil dobrze swoje zycie, to tez niewola?Niewola, to zamykanie szkol, to strach wyjsc z domu, bo nie wiadomo czy do niego wroci. juz nie wiem co na ten temat pisac, ale ja nie czulem sie niewolnikiem. Mialem dobra prace, wyksztalcenie/darmo/ , wychowalem dzieci, ktore juz pracuja. p. Premier byl dzieckiem, to nie waczyl o wolnosc, chyba, ze mama nie pozwolila wyjs na podworko do kolegow.
Czes\\2aw2020.05.21 13:14
Uwaga, zakompleksiony pacjent pt "katolicka kretynizacja polski" zbiegły z Tworek nadal wydala. To nieważne, że w jego,plwocinach brak jakichkolwiek konkretów odnośnie do hasłowych zarzutów, byle wydalać ...Ten to ma zdrowie...
Bogdan2020.05.8 14:03
Koniec Polski.
anonim2020.05.8 17:22
Nie ,nie koniec Bogdanie ,trzeba być obtymistą ,Polska się odrodzi .
Polak 2020.05.8 12:14
Kiedy Rosja zaplaci za najazd bolszewikow w roku 1920, za wojne -agresje 17 wrzesnia, za mord na polskiej inteligencji w Katyniu, i po wojnie za zamordowanie wielu Polakow takich jak Witold Pilecki przez komunistow (w wiekszosci polskich patriotow na smierc skazywali rosyjscy stalinowcy tacy jak Stolzman). To sa fakty historyczne,tą tragedie zgotowal Zwiazek Radziecki - a nie Polska. Stalin- ludobojca byl oprawcą, a nie bohaterem jak twierdzi Putin. Swiat powinien znac PRAWDE.
J.P2020.05.8 11:52
Przypominam o wczorajszych manifestacjach pod urzędem premiera, a o których fronda milczy, podobnie jak bolszewicka szczekaczka TVP. https://youtu.be/y_c0H7UQBes
Et Si Tu N'existais Pas2020.05.8 11:48
Dzień zwycięstwa, ale oczy pełne łez…
katolicka kretynizacja polski 2020.05.8 11:34
Za doprowadzenie państwa do stanu takiego bajzlu ktoś jednak powinien ponieść odpowiedzialność. Nie ma wytłumaczenia na to, co się dzieje, nie tłumaczy tego pandemia, bo większość tego zrobili już w czasie pandemii. Nie mówiąc już o tym, że to, co Kaczyński i jego klika zrobiła z Polską od czasu objęcia przez nich rządów, da się tylko porównać z tym, co mówiono o rządach Kazimierza Wielkiego: zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną. A Kaczyński odwrotnie: zastał Polskę szanowaną, a zostawia ośmieszaną. Państwo z papieru toaletowego, w którym wartością nadrzędną jest sława Kaczyńskiego. Kiedy naród się obudzi, to skończy się jak z Targowicą, kiedy Kościuszko zabrał się za porządki. I nie pomoże im ogłaszanie przez Zaradkiewicza, że jest cacy.