17.10.15, 15:54

Rosja trzyma łapy na kurku z imigrantami?

Czeski minister obrony stwierdził, że Rosja mogła wspomagać imigrację z Bliskiego Wschodu, szczególnie na terenie Węgier, Czech i Chorwacji. 

Minister obrony w Republice Czeskiej Martin Stropnicky powiedział w jednym z wywiadów, że wg jego podejrzeń Rosja walnie przyczyniła się do emigracji z Syrii i innych rejonów w ostatnim czasie. Czeski polityk uważa, że Rosjanie wspomagali finansowo transporty imigrantów, kładąc szczególny nacisk na Węgry, Czechy i Chorwację.

Stropnicky powiedział, że wiele informacji uzyskał od węgierskiego ministra obrony, jednak nie może się nimi zbyt otwarcie dzielić. Jego zdaniem działania Rosjan wspomagających imigrację miały na celu osłabienie Unii Europejskiej:

"To najnowsza kampania Moskwy skierowana przeciwko Unii Europejskiej. Rosji nigdy przecież nie zależało na jedności i sile Unii" - powiedział Stropnicky.

Czeski minister zaznaczył, że nie spodziewa się, aby fala imigrantów w najbliższym czasie miała osłabnąć, a wręcz odwrotnie. 

Rosyjscy politycy naturalnie zdementowali doniesienia Stropnicky'ego.

emde/pch24.pl

Komentarze

anonim2015.10.17 16:08
Frondo - co za brednie wypisujesz ???
anonim2015.10.17 17:04
ttps://www.youtube.com/watch?v=RsZXGcadRR8 A tak na poważnie rękę na kurku trzyma wiele osób np. EU mogłoby znieść sankcję na Syrię i udzielić pomocy na odbudowę miejscowości, z których syryjska armia wyrzuciła umiarkowanie demokratyczną al qaidę, żeby mieszkańcy mogli odbudować swoje domy zamiast zasuwać gdzie indziej. Syryjski rząd na pewno zrobi co trzeba by do odbudowy doprowadzić czyli nie wszystko w rękach nienawistnego Putina.