17.06.20, 15:28Fot. via: Pixabay - WikiImages

Rosja werbuje agenturę? Jak jesteś kumaty Rosjanie zafundują ci wycieczkę do Moskwy

Czy Rosja werbuje agenturę w Polsce? Jak jesteś kumaty, Rosjanie zafunduje ci wycieczkę do Moskwy. Możliwość atrakcyjnego wyjazdu wynika z opublikowanego na rosyjskim portalu dla Polaków ''Sputnik'' artykułu „Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia: Bitwa erudytów” autorstwa Leonida Swiridowa (wydalonego z Polski pod zarzutem szpiegostwa i znanego z robienia sobie sweet fotek z Grzegorzem Braunem w Moskwie).

Rosyjski portal dla Polaków informuje, że „Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia zaprasza do sprawdzenia swoich sił w pierwszym rosyjsko-polskim dwujęzycznym quizie online »Ros-Pol-Quiz: bitwa erudytów«. Gra odbędzie się w najbliższy czwartek, 18 czerwca, o godz. 19.30”.

Dla Rosjan „nie ma znaczenia, w jakim języku mówisz: w zawodach intelektualnych mogą brać udział zarówno rosyjskie, jak i polskie zespoły, a nawet mieszane. Teksty pytań będą wyświetlane na ekranach w dwóch językach jednocześnie. Pytania są zaprojektowane tak, aby uczestnicy mogli wykazać się nie tylko swoją erudycją, ale także logiką”.

Rosjanie informują, że „gra odbędzie się online: tekst pytań i tabela wyników będą transmitowane w Zoom (program musi zostać wcześniej zainstalowany). Dyskusje zespołu można prowadzić na Skype, Facebooku, telefonicznie lub na osobistym spotkaniu wszystkich członków zespołu. Odpowiedzi będą przyjmowane za pomocą specjalnego formularza: dostęp do formularza zostanie wysłany do każdego kapitana e-mailem”.

Z artykułu wynika, że „wszystkie gry będą odbywać się za darmo, liczba drużyn jest nieograniczona. Zespół, który wziął udział w maksymalnej liczbie gier i zdobył najwięcej punktów, zostanie zaproszony na wycieczkę do Moskwy (podróż i zakwaterowanie – na koszt organizatorów)”.

Czy jest to forma werbunku agentury? Dzięki takim konkursom Rosjanie zyskują dostęp do komputerów uczestników (w tym i do materiałów kompromitujących, które mogą posłużyć do szantażu), oraz dowiedzą się, kto z chętnych jest na tyle kumaty, perspektywiczny, że warto z nim rozpoczynać pracę operacyjną.

Rosjanie będą zadawać uczestnikom kwizu pytania dotyczące takich kwestii jak: „polskie realia”, „rosyjska rzeczywistość” i „dziedzina wiedzy ogólnej”. Według rosyjskich organizatorów „turniej online można nazwać kwalifikacjami, aby ustalić drużyny, które zdobędą najwięcej punktów we wszystkich meczach, przybędą do Rosji i zagrają na żywo w Moskwie w finale”.

 

Jan Bodakowski

Komentarze

anonim2020.06.18 9:51
komunistyczny kretyn polski już dziala to sowiecki trol
Polak2020.06.17 22:11
Coś w sam raz dla pisowskiej mafii, mogą odwiedzić rodzinny kraj.
kapral GRU2020.06.19 0:39
Wy palijak zadruzylis w Polszu? A?
Szybka Randka sex2020.06.17 19:04
Szukam miłego i kulturalnego faceta na miłe spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, -- -- -- -- -- --- --- -- -- -- Moje kontakt do mnie telefon tu - http://lexlale.eu Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
Saki Faki2020.06.19 0:37
Słyszałem ze Agnieszka Dz. tam będzie to wchodzę w to. Ależ ona daje!
@Pietia Nowak,2020.06.17 18:19
you're a little dick with a huge inferiority complex. Powód dla którego nie używam "Odpowiedz" jest następujący; chcę aby każdy "przechodzień" to przeczytał. To już nie jestem "słowiczek", robaczku nowaczku? You're breaking my heart! Not only your "ynglysz" stinks, "polysz" as well.
Piotr Nowak2020.06.17 18:46
Co ty mi tłumaczysz? Attention whore" sobie przetłumacz. :D Co ram słowiczek. Przecież ty jesteś nawet Piotr Nowak :) Tak że umówmy się że ja będę cię nazywał Przygłupem. Ps. Uwielbiam te teksty o jakimś Kellerze, - który jest jakimś tam kimśtam co nikogo nie obchodzi - prowadzone ze stu nicków. Już dawno ci mówiłem że powinieneś się zgłosić po pomoc. Aha. No i ja naprawdę nie jestem robaczek. Dawaj buziora! :D Miłego wieczoru Przygłupie
Michał Jan2020.06.18 2:08
Jesteś robaczkiem i będę nazywał cie as hole. Co ty uwielbiasz to ja wiem, Bolek opisywał jak śmierdzi po parach. Stary pedale odpuść sobie.
Dominik2020.06.17 16:56
W normalnym kraju by wywiad wysłał tam swoich ludzi by mieć podwójnych agentów ale nasi nie mają do tego jaj.
@Pietia Nowak2020.06.17 16:45
Ponieważ jesteś, jak wielokrotnie pisałeś, wykształcony z dyplomem z kembrydż czy oksfodu już nie pamiętam, urodzony na staten ajlend, więc zrozumiesz mój b. angielski. Why are you HERE?! Tell me you dimwit asshole? Yes I know, I'm a granddad and need my pills.
Piotr Nowak2020.06.17 17:47
Mój drogi przygłupie Poza tabletkami potrzebujesz się nauczyć korzystać z przycisku "Odpowiedź". Wcale nie musisz mi odpowiadać w głównym wątku. Oboje wiemy że to jest objaw tej samej schizy co to twoje maniakalne kopiuj/wklej. Attention whore stupid ass bitch I to właśnie podstawowa różnica między nami. Ka jestem na Frondzie bo lubię i mnie to bawi. A ty, Przygłupie, prowadzisz tu jakaś zidiocialą krucjatę... Shitshow Lechu ;) Wyluzuj zwieracze bo ci się na mózg rzuciło. Kisses
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2020.06.18 2:00
A skąd on wie ze to o niego wolałeś, hahahahahahahahaha!!!!!!!!!! Moj Mnietek inteligentniejszy!!!!!!!!
anonim2020.06.17 16:24
Ja chętnie się do Moskwy przejadę. Trochę znam rosyjski to będę pisał raporty z idiotyzmów frondy i "mądrości" pato komentatorów => Rosjanie uznają, że Polacy są całkowicie popieprzeni i należy się trzymać jak najdalej, żeby się nie zarazić. Dzięki czemu będę najskuteczniejszą bronią w historii Polski. A wy będziecie walić pokłony. :)
Saki Faki2020.06.17 17:49
To samo mi przyszło do głowy. Dać się zwerbować i szpiegować Frondę 🤣 Ruscy spie...lali by w podskokach.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2020.06.18 1:55
Pietrek tam nie jedż bes mojego pozwolenia. Wiem co mowiem a klisze tam som. Ty tak nie podskakuj z Ruskiemi i bron borze z bronią. Pokłony bije cim Heńka a ty co? Sam wpierf podszkol siem w ruskim a Mnietek ci załatwi wizem. Weź ze sobą ogórki kiszone.
Ty,2020.06.17 15:59
Goovno z Nilu .... Wygrasz jak banku!
nie tylko Konfederacja lubi kopiejki2020.06.17 15:56
Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z NATO? - Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z UE? - Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni kiedykolwiek skrytykowali carat Putina za okupacje Krymu i wywołanie wojny na Ukrainie? - Nigdy, nawet słówkiem nie pisknęli. Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni nie udzielają wywiadów dla agencji Dmitry Pieskowa - Putina Hau Hau? - Ciągle. Zatem: Czyj interes Konfederacja reprezentuje? Wystąpienie Polski z NATO i EU oznacza kompletną katastrofę kompletną izolacje Polski na forum międzynarodowym. Cuchnie cała ta Konfederacja i ich "leszki" kremlowską prowokacją aby wprowadzić chaos. A gdzie chaos tam tylko obcy interes robi swój interes.
Kosiar2020.06.17 19:45
Zawinąłem ci tekst, jako twój, bo jest w dechę logiczny i i strzelisty niczym z wyjeb z liścia w obcą morde. Umieszczam go na swoim fejsryju. Trafiłeś w samo sedno !!! Czuwaj ! Pozdro !
astm2020.06.17 15:54
Będziemy wiedzieć kto jest kto.
Klejnot Nilu2020.06.17 15:49
Bodakowski, ty na serio masz coś z głową.
Leszek 2020.06.17 15:48
Tylko Polska nie werbuje agentów, bo nie ma polskich służb. Te co sa , to nie wiadomo do kogo należna.
katolicka kretynizacja polski2020.06.17 15:38
TVPiS jest równie bezstronna, jak PADalec jest prezydentem wszystkich Polaków.
fakaliowy rafalek2020.06.17 16:05
zrobil cie ojciec miekim i wyprodukowal kretyna !!! smierdzisz czosnkiem i fekaliami rafalka komunistyczny pomiocie..
moskale won2020.06.17 17:17
Co ty nie powiesz , Moskalu prawosławny ?!