07.07.21, 08:30Fot. via Pixabay

Rosyjscy hakerzy zaatakowali Partię Republikańską

Kolejny atak hakerski wymierzony w polskich polityków. Tym razem według informacji agencji Bloomberg, celem były komputery Komitetu Krajowego Partii Republikańskiej.

Atak miał mieć miejsce nie dawno, a dokonała go związana z rosyjskimi służbami grupa hakerów „Cozy Bear”. Agencja informując o ataku powołuje się na dwie osoby wtajemniczone w sprawę.

Partia Republikańska poinformowała z kolei, że przeprowadzone dochodzenie nie pozwoliło uzyskać dowodów na to, że ktoś z zewnątrz uzyskał dostęp do danych RNC.

Rzecznik Mike Reed w oświadczeniu przesłanym Bloombergowi przekazał jednak wcześniej, że narażona mogła być firma informatyczna Synnex, która świadczy usługi dla partii.

Rzecznik firmy informował, że zdaje one sobie sprawę z kilku przypadków w których osoby z zewnątrz próbowały uzyskać dostęp do aplikacji klientów w obrębie środowiska chmury Microsoftu. Obecnie trwa przegląd wszystkich systemów, po którym poznane zostaną szczegóły.

Bloomberg posiada jednak informacje, według których włamanie na serwery centralnych struktur Partii Republikańskiej to robota hakerów związanych z rosyjskimi służbami APT29. Wcześniej grupa „Cozy Bear” miała włamać się na serwery Demokratów w 2016 roku.

Obecnie nie wiadomo, jakie dane mogły zostać wykradzione.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

JanP2021.07.7 14:17
Słabe te kowboje a dodatkowo robią z siebie skończonych idiotów.
oficer LWP2021.07.7 8:43
na pewno znaleziono na serwerach ślad pisany cyrylicą i podpis Putin, a gdzie zdjęcie Putina? tracicie formę czy jesteście już przemęczeni pracując na 250% możliwości opluwając Tuska?