18.05.21, 12:42fot. policja.pl

Rozbito międzynarodowy gang polsko-hindusko-ukraiński wyłudzający VAT

CBŚP, KAS i Prokuratura Regionalna w Warszawie rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o sprowadzanie różnego rodzaju towarów z Azji, następnie ich sprzedaż w Polsce bez uiszczania należnych podatków. Proceder odbywał się m.in. za pośrednictwem fikcyjnych polskich i zagranicznych spółek. Uzyskane w ten sposób pieniądze były transferowane z powrotem do krajów Dalekiego Wschodu. Dotychczas do sprawy zatrzymano 5 podejrzanych, ale śledczy zapowiadają kolejne działania.

Czynności w sprawie dotyczącej międzynarodowej grupy przestępczej prowadzą policjanci z Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji i funkcjonariusze podlaskiej i mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Z zebranego materiału wynika, że od 2017 roku członkowie grupy importowali towary z krajów Dalekiego Wschodu, a następnie sprzedawali je w sklepach działających na terenie kraju, w tym głównie w Wólce Kosowskiej bez uiszczania należnych podatków. Przedmiotem obrotu był różnego rodzaju sprzęt, w tym także AGD oraz tekstylia. Towar był transportowany drogą morską, a następnie lądową, przy wykorzystaniu fikcyjnie działających spółek założonych na potrzeby tego procederu. Uzyskane w ten sposób środki finansowe były transferowane za pośrednictwem kolejnych fikcyjnych spółek do krajów azjatyckich.

W wyniku działania grupy Skarb Państwa mógł ponieść straty rzędu ponad 6 mln zł.

W minionym tygodniu policjanci CBŚP i funkcjonariusze KAS przeprowadzili na terenie woj. mazowieckiego działania, podczas których zatrzymali 5 osób (1 obywatela Ukrainy i 4 Polaków, w tym 2 pochodzących z Indii). Wówczas to zabezpieczono dokumentację, komputery, nośniki danych informatycznych, pieczątki różnych polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych.

W Prokuraturze Regionalnej w Warszawie zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy pochodzących z przestępstw oraz zarzuty karno-skarbowe. Na podstawie zebranego materiału dowodowego 5 podejrzanych tymczasowo aresztowano.


mp/policja.pl

Komentarze

z Tworek2021.05.19 7:27
przyjaciele Jarosław Wspaniałego Ukraińcy są w gangu? a on tak się stara aby mieli w Polsce lepiej od Polaka, co za niewdzięczność, rozumiem , że nie lubi Jarosław Wspaniały Polaków ale, że Hindusów, no chyba, że ich nie lubi bo handlują w największym oprawcą świata Putinem
Sex Randka2021.05.18 16:53
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
alfons2021.05.19 7:28
tu znajdziesz tego jedynego ul. Nowogrodzka 84/86, 02-018 Warszawa
Znaczy się2021.05.18 12:44
romsko-cygański