18.09.20, 08:15Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Rozpad koalicji i wcześniejsze wybory?! ,,Każdy scenariusz jest możliwy''

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości poinformowała dziś, że wobec posłów klubu PiS, którzy zagłosowali przeciwko „Piątce dla zwierząt” zostaną wyciągnięte konsekwencje [więcej także tutaj]. Wygląda na to, że koalicja Zjednoczonej Prawicy wisi na włosku, a politycy wprost mówią o możliwych wcześniejszych wyborach.

Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości ma się w najbliższych dniach zebrać w sprawie koalicji rządowej. Jeden z rozmówców PAP z kierownictwa PiS powiedział, że stanie się to najpewniej po weekendzie. Inny dodał, że doszło w koalicji do pęknięcia w kwestiach „fundamentalnych”. Dodał:

Niewyobrażalna jest obecność w rządzie ministra, który opowiada się za bestialstwem wobec zwierząt”.

Za ustawą zagłosowało 356 posłów, 75 było jej przeciwnych a 18 wstrzymało się od głosu. Przeciwni byli jej między innymi wszyscy posłowie Solidarnej Polski, w tym minister Zbigniew Ziobro. Jeśli chodzi o posłów Porozumienia, 15 posłów wstrzymało się od głosu a 2 było przeciw. Tak samo zagłosował też minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Poparło ją 176 posłów PiS, a także minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Z kolei rzecznik rządu Piotr Müller powiedział dziś wprost na antenie Polsat News:

Każdy scenariusz jest możliwy, zarówno rząd mniejszościowy, jak i przyspieszone wybory”.

Dodał także:

Obserwatorzy życia politycznego faktycznie już wczorajszy dzień oceniali jako zmianę, która raczej nie jest dobra jeśli chodzi o stabilność Zjednoczonej Prawicy. Mówię to z przykrością, bo ten projekt był dla PiS kluczowy”.

dam/PAP,Polsat News 

Komentarze

Tom Bombadil2020.09.18 15:09
"Dymisja Ziobry? Rząd mniejszościowy, przyspieszone wybory? – każdy wariant możliwy..." Putin już nie może się doczekać.
Jan Radziszewski2020.09.18 13:41
my też mamy co najmniej kilkanaście zarzutów przeciwko Terleckiemu i Liderowi PIS oraz Premierowi i jego gwardianom tj ministrom - kto przygotowuje szkodzące Polsce Ustawy - niedługo Będzie na stołku " 10 maj 2020 r Pan I król Polski Jezus Chrystus "Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. +++ Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. +++ Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. +++ A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji." +++ zaś NMP królowa Polski takie kieruje 2.05 2020 roku słowa "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam + Pomazańca Bożego + co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi.
Panie Kuźmiuk (ex-ZSL)2020.09.18 12:42
Czas odsunąć PiS od władzy.
Zmiennik2020.09.18 12:34
Zajmuja sie kotami pieskami mrowkami.... a sprawa sadow lezy, sprawa mediow lezy, podkadanie sie unii trwa - kiedy dobra zmiana dojdzie do skutku ?
PIIIS2020.09.18 12:31
Nowe wybory - lewactwo przejmuje wladze : chyba juz takiego glupstwa PIS nie zrobi. Jesli tak - to podpisze swoj wyrok smierci.
Wyborca2020.09.18 12:25
Mam już dość tej polityki, ciągłego ujadania. Panowie kawa na ławę o co chodzi, bo przecież nie o futerka. Na żadne nowe wybory nie pójdę przez najbliższe 3 lata.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.18 12:14
Jestem ĐŮƤÄ czyli Đöğłëßñïë Ůşřäñÿ Ƥïërđöļñïëțÿ Äțëïšţä. Chory na nienawiść do Polski i Kościoła. To już końcowe stadium. Nie czytajcie moich bzdurnych wpisów.
Anonim2020.09.18 12:00
Niech Zjednoczona Prawica nie zapomina o swoich wyborcach. Irytujące rozgrywki międzypartyjne mogą być końcem dobrej passy i kolejnych plusów. Chcecie komuny? Już jest na wyciągnięcie ręki. Opozycja totalna tylko czeka na przejęcie władzy. WSTYD!
Anonim2020.09.18 11:42
Katastrofa.
Wojtek Polak2020.09.18 8:59
„Niewyobrażalna jest obecność w rządzie ministra, który opowiada się za bestialstwem wobec zwierząt”. a czy wyobrażalna jest jest obecność w rządzie ludzi opowiadających się za bestialstwem wobec dzieci nienarodzonych?czyli co pierwsze norki potem króliki kurczaki świnki krówki rybki itd bo przecież te zwierzęta też są zabijane i zjadane czy to nie jest "bestialstwo"? to co czym będziemy się żywić roślinkami a jak jakiś idiota stwierdzi że roslinożerstwo to też bestialstwo? to czeka nas jedzenie sztucznie wyprodukowane przez firmy chemiczno-farmaceutyczne? u człowieczanie zwierząt i zezwierzęcanie człowieka to jest chora ideologia lewacko-bolszewicka rewolucja cywilizacji śmierci.
ladychapel2020.09.18 8:55
Kultura według PiS: https://youtu.be/4wMCIGvhu0s
Halina2020.09.18 8:53
Dla mnie to kompleks Herostratesa.
Marian2020.09.18 8:44
Taka sprawa nie może być przyczyną tak poważnego politycznego kryzysu, który może zaważyć na losach Polski. Może jakieś partyjne sondaże są aż tak dobre dla PIS że Prezes postanowił zaryzykować, bo że zwariował, to nie wierzę.
Anonim2020.09.18 8:47
Może nie zwariował ale mogła go otumanić pycha. Mógł też na stare lata dostać sklerozy. A mógł mu też i Pan Bóg rozum odebrać, bo czekamy od początku p[pierwszych i wygranych wyborów na absolutną ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci i czekamy i czekamy i ... okazuje się, że wedle PiS norka jest cenniejsza od człowieka.
Anonim2020.09.18 8:41
PRECZ Z LEWACKIMI SŁUGAMI SYNAGOGI SZATANA!
ladychapel2020.09.18 8:39
miwczem wojujesz - od miecza giniesz. Cały czas onanizowaliście się pisząc o tym jak to strasznie żrą się w PO czy innych ugrupowaniach a terazproszę - Polska Zjednoczona Prawica Rzeczpospolitej rozpitala się. Wcześniej nie używaliście określenia zjednoczona koalicja - totalna opozycja - tak, ale na rządzący obóz mówiliście PiS. Od jakiegoś czasu jednak zmieniliście taktykę. Zresztą, wszystko jedno jak piszecie - mam to w ujściu jelita grubego razem z tym szkodnikiem - Słońcem Narodu
Po 11 ...2020.09.18 8:33
Przyjdzie nowa władza, Szydło, Morawiecki, Sasin, Szumowinka itd pójdą siedzieć, a prezes jak zwykle się wywinie.