18.09.20, 06:10Screenshot Youtube

Rzecznik PiS o głosowaniu: Wyciągniemy konsekwencje

Nie wszyscy posłowie klubu Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali za nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. Rzecznik PiS Anita Czerwińska zapowiedziała wyciągnięcie wobec nich konsekwencji zgodnie ze statutem partii.

Rzecznik zapytana po spotkaniu kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości o to, jakie będą konsekwencje wobec koalicjantów PiS – Solidarnej Polski oraz Porozumienia odparła, że w tej sprawie zbierze się kierownictwo i zostaną podjęte konsekwencje.

Z kolei rzecznik rządu zapytany o to rozmowy koalicyjne stwierdził, że tych już „nie ma”.

Głosowanie nad „Piątką dla zwierząt” zakończyło się w nocy z czwartku na piątek. Nowelizacja została uchwalona mimo sprzeciwu niektórych posłów klubu PiS. Po głosowaniu miała miejsce narada w gabinecie marszałek Sejmu Elżbiety Witek z udziałem kierownictwa PiS. Obecni byli między innymi prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a także wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i posłowie Krzysztof Sobolewski, Anita Czerwińska oraz Radosław Fogiel.

Za ustawą zagłosowało 365 posłów. 75 było jej przeciwnych a 18 wstrzymało się od głosu. Przeciwni byli jej wszyscy parlamentarzyści z Solidarnej Polski i część posłów Porozumienia.

Więcej o głosowaniu piszemy także tutaj: Sejm przyjął ,,Piątkę dla zwierząt''. Będzie zakaz hodowli zwierząt futerkowych

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Olo2020.09.18 16:30
W sprawie aborcji eugenicznej dyscypliny nie było, wiadomo dla lewackiego karła zwierzęta są ważniejsze!
Jan Radziszewski2020.09.18 11:12
my też mamy co najmniej kilkanaście zarzutów przeciwko Terleckiemu i Liderowi PIS oraz Premierowi i jego gwardianom tj ministrom - kto przygotowuje szkodzące Polsce Ustawy - niedługo Będzie na stołku " 10 maj 2020 r Pan I król Polski Jezus Chrystus "Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. +++ Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. +++ Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. +++ A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji." +++ zaś NMP królowa Polski takie kieruje 2.05 2020 roku słowa "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam + Pomazańca Bożego + co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi.
je.. wszystkich faszystów2020.09.18 10:53
Tak jak dawno pisałem PSL to jedyna partia gdzie można mieć swój światopogląd, np za aborcją lub przeciw. PO PIS SLD i Konfederacja to są partie faszystowskie. Tam nikt nie ma prawa mówić co uważa. U Hołownii będzie taka sama wolność że jak ktoś powie o chorobach psychicznych LGBT to wyleci z hukiem.... Nie znajdzie się ani jednej osoby w rzekomo oświeconym SLD która skrytykuje homoterror (Jaruzelską wywalili za sam sceptycyzm) ani jednej w ponoć wolnościowej Konfederacji za aborcją jak u libertarian w USA, ani jednej w niby wolnorynkowej PO która nie chce refundacji in vitro i ani jednej w PiS co będzie chętna poprzeć związki partnerski chociaż dla hetero lub dudowy status osoby najbliższej. A teraz w PiS nikt nie ma prawa bronić polskiego chłopa przed promotorami rozkładającego się 500 lat, powodującego liczne alergie i choroby, plastikowego gówna
Agnieszka2020.09.18 9:27
Modlę się, żeby ktoś w końcu wyciągnął konsekwencje wobec tej pani, która robi krecią robotę na prawicy a karierę zaczęła od niszczenia ludzi pod Krzyżem
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.18 9:08
Co za czasy. Trzeba kibicować kałczyńskiemu, aby pozamykał zero-ziobro i jego debilowatą bandę homofobicznych krypto-gejów klęczących przed zbokami w sutannach z otwartymi japami!
ole2020.09.18 9:40
PIS już leży i kwiczy, choć jeszcze o tym nie wie. Nadchodzi czas rządów Solidarnej Polski i narodowców, co widać po wpisach zboków i satanistów.
Glaudiusman2020.09.18 8:42
Jeżeli PIS wprowadza nieprzemyślaną ustawę w trybie ekspresowym, to niech się nie dziwią, że normalni ludzie będą przeciwni. To przecież lewacka ideologia, i dlatego lewacy ją poparli. Nie można mieć fobii na jakimś punkcie.
ole2020.09.18 7:54
Powoli scena polityczna zaczyna się krystalizować. Czas na Solidarną Polskę i Konfederację. PIS z lewactwem do opozycji.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 + Po 11...2020.09.18 7:52
Jestem ĐŮƤÄ czyli Đöğłëßñïë Ůşřäñÿ Ƥïërđöļñïëțÿ Äțëïšţä. Chory na nienawiść do Polski i Kościoła. To już końcowe stadium. Nie czytajcie moich bzdurnych wpisów.
Michał Jan2020.09.18 7:05
W końcu znaleźli pretekst, żeby się niby rozpaść i zrealizować program "Nasz prezydent - Wasz rząd i bałagan po nas".
Anonim2020.09.18 6:44
Widać nie wszyscy posłowie się sprzedali za kasę i stanowisko.
Po 11 ...2020.09.18 6:39
"zostaną podjęte konsekwencje" ... konsekwencje się wyciąga nie podejmuje, można jedynie podjąć decyzję o wyciągnięciu konsekwencji. Ale co ja się czepiam, to portal dla katolików, redagowany przez katolików.
Michał Jan2020.09.18 7:02
Za to komentarze piszesz, jak półanalfabeta. "Podejmowanie konsekwencji" padło z ust pani rzecznik PiS. Już nawet średnio rozgarnięta małpa kojarzy, że PiS jest partią anty-katolicką. Tacy Twoi koledzy, raczej.
Agnieszka2020.09.18 9:54
I to przez bardzo specyficzną rzecznik, co nie tylko z katolicyzmem, ale i polskością ma niewiele wspólnego skoro tak lubi neutralizować wszelkimi sposobami i patriotów i katolików
Michał Jan2020.09.18 7:08
Obczaj, jaki związek frazeologiczny utworzył niejaki Suski.
Wojtek Polak2020.09.18 6:38
a my wyborcy pis-u wyciągniemy konsekwencje zgodne ze statutem wyborcy! podlizywanie się lewactwu w kraju i ue wyjdzie wam bokiem. niszczenie gospodarki na rzecz obcego państwa zamykanie kopalń zamykanie hodowli zwierząt futerkowych na rzecz Niemców. Niemcy przejmą naszą branżę futerkową przejmą utylizację odpadów po ubojowych przejmą handel ubojem rytualnym a w zamian za ogromne miliony będziemy kupować chlam fotowoltaiczny.pis niszczy gospodarkę zamiast ją poprawiać i pomagać przedsiębiorcom dla lepszych wpływów do budżetu a za to bierze ogromne kredyty i gdzie tu logika. czy kredyt od ue czytaj Niemiec jest warty zniszczenia gospodarki krajowej?
tadeusz2020.09.18 6:36
widocznie niektórzy mają już dość poniżania przez zarząd partii i robienie za maszynki do popierania jedynej słusznej linii
Namiętny Zbychu2020.09.18 6:21
Co to za panna na foto nocną galopadą na szalonym rumaku zmęczona? Z roksy?