06.12.21, 14:28Fot. Screenshot You Tube

Rymanowski odpowiada na insynuacje Lisa: Podejmę odpowiednie kroki prawne

Słowa Tomasza Lisa „są obrazą i mogą spowodować utratę zaufania niezbędnego w pracy dziennikarskiej, dlatego zamierzam podjąć w tej sprawie odpowiednie kroki prawne” – oświadczył redaktor telewizji Polsat, Bogdan Rymanowski.

„Wpis Tomasza Lisa, zamieszczony w dniu 5.12.2021 roku na Twitterze o treści: "Najnowszy NEWSWEEK - dlaczego podważają skuteczność szczepionek na COVID albo propagują dezinformację o ich szkodliwości, narażając na śmierć tysiące ludzi?", będący komentarzem do okładki pisma, jest pomówieniem i narusza moje dobra osobiste” – napisał Bogdan Rymanowski i dodał:  „Słowa o "narażaniu na śmierć tysięcy ludzi" są obrazą i mogą spowodować utratę zaufania niezbędnego w pracy dziennikarskiej, dlatego zamierzam podjąć w tej sprawie odpowiednie kroki prawne”.

„Pandemia, z jaką świat zmaga się od wiosny ubiegłego roku, wciąż jest nie w pełni wyjaśnionym zjawiskiem medycznym, społecznym i politycznym. Mimo upływu wielu miesięcy nie wiemy o niej wszystkiego. Jest mnóstwo pytań i wątpliwości” – tłumaczy Rymanowski, podkreślając: „Moją rolą, jako dziennikarza, jest zadawanie tych pytań w imieniu widzów i przedstawianie jak najszerszej panoramy opinii, dlatego zapraszam i będę zapraszał do swego programu lekarzy i ekspertów reprezentujących różne punkty widzenia. Bliskie mi jest stanowisko profesora Tadeusza Kotarbińskiego, który powiedział, że "nauka polega na podważaniu wszystkiego co można podważyć, bo tylko dzięki temu można wykryć to, czego podważyć się nie da".

 „Cieszy mnie, że tak wielu moich widzów podobnie rozumie istotę i misję zawodu dziennikarza” – skonstatował dziennikarz Polsat News w odpowiedzi na pomówienia Tomasza Lisa, który komentując najnowszą okładkę tygodnika "Newsweek", gdzie znalazła się fotografia m.in.  redaktora Rymanowskiego opatrzona tytułem: „Siewcy głupoty”, insynuował mu w mediach społecznościowych „propagowanie dezinformacji” oraz „narażanie na śmierć tysięcy ludzi”.

Miejmy nadzieję, że w sporze dziennikarza ze sfrustrowanym hejterem i politycznym kibolem, od lat nieumiejętnie podszywającym się pod dziennikarza, sądowi dość sprawnie uda się ustalić, który z tej dwójki jest kim i orzeknie stosowną karę.

 

ren/polsatnews.pl, facebook, twitter

Komentarze

QWE2021.12.6 21:37
Dzisiaj zadzwoniła do mnie matka, lat 72. Podała mi listę sąsiadów, z ulicy mojego dzieciństwa, którzy zmarli w ostatnim tygodniu z powodu Covid. Ostatni tydzień to tylko piątka dorosłych. Zawinęła się prawie cała rodzina, została tylko dorosła, upośledzona córka. Wszyscy niezaszczepieni, nie chcieli używać szczepionek z "abortowanych" płodów. Ta ich upośledzona córka pewnie trafi do DPS.
Ala Wilk2021.12.6 19:45
Jeżeli dla Rymanowskiego autorytetami od szczepionek są Górniak i Pospieszalski to wg tej logiki lekarze powinni zostać jurorami w Voice of Poland
Wojtek Polak2021.12.6 23:45
dla ciebie autorytetem jest pediatra i ekonomista a dla mnie Dr. Z Hałat Studia lekarskie ukończył na Akademii Medycznej we Wrocławiu w 1974[3]. Po studiach wyjechał do Afryki, gdzie zajmował się zwalczaniem ciężkich i występujących masowo epidemii chorób tropikalnych, zakażeń, a także zatruć[potrzebny przypis]. W latach 1974-1984 pracował w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej we Wrocławiu, a później w Szpitalu Wojewódzkim im. J. Babińskiego[3]. W latach 80. był konsultantem ds. epidemiologii rządu w Kenii (w Afryce Wschodniej). Po powrocie do kraju poświęcił się zapobieganiu AIDS podczas działalności w Polskim Czerwonym Krzyżu. Od 18 kwietnia 1991 do 20 listopada 1993 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia i głównego inspektora sanitarnego. Jest autorem felietonów pt. „Spróbuj pomyśleć” w Radiu Maryja oraz publicystą Telewizji Trwam. no ale jak za stręczenie "cudownych preparatów" bierze się durzą kasę to co mnie obchodzi cudze zdrowie.
gumowa kaczka2021.12.6 17:44
też uważam ,że podważanie niebagatelnego AUTORYTETU NAUKOWEGO Edyty Górniak i innych wizjonerów jest niewłaściwe
syfiLIS ni mo scynścia2021.12.6 16:41
A ryj coraz bardziej skrzywiony.
man.of.Stagira2021.12.6 15:59
OCZYWIŚCIE żaden z Panów nie uczęszcza na intensywny webinar na którym można w ciągu 5-ciu minut dowiedzieć się o co chodzi z tym 'kowidem' i jak należy postępować. Webinar prowadzony przez wybitnych internautów (matis89 i inni) w sekcji KOMENTARZE www.fronda.pl pod każdym artykułem. // Dlatego poziom dziennikarstwa tak szalenie się obniża w Polsce -bo nikt tutaj ... już nikt nie zagląda?.
matis892021.12.6 15:53
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Anonim2021.12.6 14:55
Szwecja dosc szybko doszczepila domy starcow bo jacys upierdliwcy jak Rymanowski podawali statystyki z hiszpanskich DPSow z czasow wakacji. U nas czas byl jeden przekaz -99% umierajcych to nieszczepieni