13.03.19, 14:35

Ryszard Czarnecki: Jesteśmy na froncie walki z Rosją!!!

Ryszard Czarnecki: jesteśmy na froncie na którym cyberprzestrzeń i media są instrumentami wykorzystywanymi przeciwko Europie


Podczas trwającej w Strasburgu sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego miała miejsce debata nad raportem Anny Fotygi podsumowującym ostatnie wysiłki UE na rzecz przeciwdziałania wrogiej propagandzie ze strony zagranicznych podmiotów oraz promowania nowych technologii w celu radzenia sobie z propagandą i fałszywymi kontami w mediach społecznościowych. W debacie głos w imieniu Grupy EKR zabrał europoseł PiS, Ryszard Czarnecki.


"To jest bardzo ważny raport, bo jesteśmy na froncie, na którym cyberprzestrzeń i media są instrumentami wykorzystywanymi przeciwko Europie, przeciwko wolności europejskiej" – mówił Ryszard Czarnecki. Polityk PiS podkreślał również, że działania te są prowadzone przez konkretne państwa trzecie, które warto nazywać po imieniu.

Jak dodał europoseł, życie polityczne stwarza wiele okazji, abyśmy byli atakowani przez te instrumenty. "Nadchodzą wybory europejskie, mamy do czynienia z brexitem, mamy również szereg innych sytuacji, które wręcz już wiemy, że będą wykorzystywane przez wrogów wolności, jak np. 10-lecie utworzenia Partnetrstwa Wschodniego – to jest solą w oku dla niektórych sąsiadów Unii Europejskiej, także sąsiadów mojego kraju" – powiedział Ryszard Czarnecki.

bb/Biuro Prasowe PiS

Komentarze

ZERR02019.03.13 17:15
Więc nazwijmy po imieniu "te państwa": USA
ZeStrachuPrzedRosjąGotujcieKisiel2019.03.13 15:21
PiSowski idiota, jeden z wielu. Kogo w Europie interesuje jakieś Partnerstwo Wschodnie, wyszehradzkie wycieczki do Izraela czy nasze mikro-mocarstwowe pierdy międzymorskie? Polska takich Ryśków, strzępiących się o Rosji z byle powodu, nadaje się na pośmiewisko publiczne, jak mało który kraj.