18.06.19, 19:11

Ryszard Czarnecki: Realizujemy testament Lecha Kaczyńskiego

Trzeba powiedzieć wyraźnie, że tworząc bliskie więzi regionalne z krajami bałtyckimi, bałkańskimi, krajami V4, realizujemy koncepcję Lecha Kaczyńskiego, który mówił, że musimy być partnerem dla państw zachodnich, ale im będziemy silniejsi w regionie, tym bardziej będą nas poważać - mówił europoseł Ryszard Czarnecki, wspominając politykę zagraniczną prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Polityk PiS przypominał m.in. jaki pomysł na rolę Polski w polityce międzynarodowej miał prezydent Kaczyński.

Realizujemy testament Lecha Kaczyńskiego, który mówił o relacjach transatlantyckich, Polski z USA i Europy z USA, jako kluczu. Podkreślał, że NATO to podstawa i był krytyczny wobec wszelkich alternatywnych koncepcji - podkreślił.

Jednocześnie zauważył, że obecnie Prawo i Sprawiedliwość wykonuje polityczny testament tragicznie zmarłego prezydenta.

Trzeba powiedzieć wyraźnie, że my, tworząc bliskie więzi regionalne z krajami bałtyckimi, bałkańskimi, krajami V4, realizujemy koncepcję Lecha Kaczyńskiego, który mówił, że musimy być partnerem dla państw zachodnich, ale im będziemy silniejsi w regionie, tym bardziej będą nas poważać - wskazał Ryszard Czarnecki.

Mam więc poczucie, że jeżeli dzisiaj prezydent patrzy na nas z nieba, to jest zadowolony z tej polityki. Jest ona realizacją tego, co on robił - dodał.

mor/PR24/Fronda.pl

Komentarze

JanP2019.06.18 21:17
Czarnecki nie przesadzajcie, śp. Lech Kaczyński żadnego testamentu nie zostawił.
Max Fiend2019.06.18 22:14
Nie do końca. Zostawił jasne przesłanie: nie pakować wszystkich ważnych do jednego samolotu zwłaszcza, gdy się chce lądować na zamkniętych lotniskach.
ROCCO2019.06.18 20:11
Rydzyk o L. Kaczyńskim...Mogę wam powiedzieć. Spotkałem się z prezydentem. Ja nie nie chciałem. Bo po co mówię? Najpierw żeście mówili, że ja z KGB niby mam coś wspólnego... Ale biskupi namawiali. Rydzyk o Marii Kaczyńskiej...Ty czarownico!Tak mówić o eutanazji?! To sama się podłóż pierwsza! A teraz PISowcy na kolanach do Rydzyka...żenada i krótka pamięć
Max Fiend2019.06.18 20:06
Tak samo słaby i bezskuteczny jak jego prezydentura? To chyba gorzej być nie może.
DeusMeusKosmateus2019.06.18 19:16
Rządowy Tupolew z nieba spadł Umarł Lech, niech żyje Lech...