11.11.13, 18:50Marsz Niepodległości (fot. Fronda.pl)

Rzecznik MSZ przekazuje wyrazy ubolewania z powodu burd w okolicy rosyjskiej ambasady

Wyrazy ubolewania w związku z burdami przed ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie przekazał na Twitterze rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. „Nie ma usprawiedliwienia dla chuligaństwa. Potępiamy łamanie Konwencji Wiedeńskiej” - dodał rzecznik prasowy resortu.

W trakcie Marszu Niepodległości spłonęła budka wartownicza oraz brama Ambasady Rosyjskiej w Warszawie. Na teren placówki poleciały także płonące race.

Redakcja Fronda.pl 

Komentarze

anonim2013.11.11 19:06
Przepraszam, że namawiałem na pójście na marsz.....
anonim2013.11.11 19:28
Kolejny raz bandyckie i nielegalnw działania policji o mało noe doprowadziły do tragedii. Atak na tył marszu na stłoczonej ulicy Belwederskiej spowodował że ludzie mdleli w tłoku. To jest policja? To jest bandycja.
anonim2013.11.11 19:30
wcale bym się nie zdziwił gdyby była to kolejna prowokacja.
anonim2013.11.11 19:31
Obok ambasady było kilkuset policjantów. Jak to się stało że budka się zapaliła. Nieudolność czy celowa nieudolność?
anonim2013.11.11 19:45
Jak nie jakiś samochodzik to pilnie strzeżona budka .... hucpa dla rozumnych inaczej ....
anonim2013.11.11 19:46
Polecą głowy za nieprofesjonalnie zorganizowaną ochronę? o może tak jak w Smoleńsku?
anonim2013.11.11 19:48
Następny "odwracacz kota ogonem", za przeproszeniem kotów ... Jakby nie ta policja, to bydełko, które chowa się pod waszymi skrzydełkami miałoby radochę, nie? Nawet nad swoimi szeregami nie potraficie zapanować, a do rządzenia wam pilno... Pozostawić zniszczenia bez "korekt", tylko dostawić tablice informujące, przy jakiej okazji powstały.
anonim2013.11.11 19:49
@Apso44 Nawet jeśli policja im skutecznie i na czas nie przeszkodziła, to czy to usprawiedliwia tych, którzy zaatakowali ambasadę? Przeraża mnie, ile różnych usprawiedliwień wymyśla się dla przemocy, chamstwa i chuligaństwa na portalu poświęconym...
anonim2013.11.11 19:50
Merak. a ty gdzie parkujesz swój "samochodzik"?
anonim2013.11.11 19:50
Brawo dla MSZ za szybką reakcję. Rosyjscy agenci przebrani za poczciwych polskich zadymiarzy nie osiągną swojego celu. Prowokacjom mówimy stanowcze 'Nie!'.
anonim2013.11.11 19:56
@aaandrzej Wręcz przeciwnie huliganów należy wyłapywać. Ale policja nie była tym zainteresowana. Wolała robić show. Ja pogoniłem kilku zamaskowanycg gówniarzy połowa to pewnie lewacy a driga to pewnie policjanci.
anonim2013.11.11 19:59
Bolszewicy pokazali gdzie mają Święto Niepodległości Polski już kolejny raz. Generalnie to pokazują gdzie mają niepodległość Polski w ogóle i w sposób widoczny nawet dla idiotów siedzących przed telewizorem zapatrzonych w cyngli bolszewi w mediach. I co teraz? Ogon pod siebie czy może jednak droga Traugutta, Powstańców Wielkopolskich,Wyklętych,AK i Józefa Piłsudskiego? Oj boją się okrutnie tej polskości :-) Hasło na czele demonstracji nie daje bolszewi złudzeń :-) A marsz bolszewi na instutucje państwa, kultury, mediów i SZKOLNICTWA właśnie idzie w rozsypkę i pył i to przez tych młodych (mam nadzieję i wiarę w to).
anonim2013.11.11 20:42
Bydło, co tu dużo mówić.
anonim2013.11.11 21:21
@Szarlej - bydło! Prawdopodobnie pod kontrolą! Jeżeli setki policjantow nie są w stanie zapobiec atakowi grupki rozwydrzonych wyrostków na jedną budę, tym bardziej że stoi pod dobrze (a może nie) chronioną ambasadą to trzeba dobrego idioty żeby w to uwierzył. Próbować warto ktoś się załapie. Cele też nie zostały wybrane przypadkowo.
anonim2013.11.11 21:41
Alpie, sami organizatorzy postulowali, by policja się trzymała "z dala", nie? A teraz policjanci winni, że nie zrobili kordonu wokół wszystkiego, co mogło się stać celem bydła? Szczeniackie zachowanie. Tak jak te dyrdymały o zamaskowanych prowokatorach z policji. Wystarczy poczytać tutejsze wpisy. No, chyba, że tutejsi "słuszni patrioci" są w rzeczywistości płatnymi prowokatorami KGB ... Jak paranoja, to proszę bardzo ...
anonim2013.11.11 22:03
Paranoją jest to, że policja nie potrafi (a może nie chce potrafić) wyłowić z tłumu zadymiarzy, tylko wali pałami po przypadkowych osobach. I paranoją jest to, że władze mojego kraju przepraszają za wszystko, nawet za jakąś spaloną budę. Czy tak zachowują się władze szanującego się państwa? To jak mam w d.... takie władze! I nie usprawiedliwiam powyższym wpisem zadymiarzy, żeby się ktoś zaraz nie zaczął czepiać.
anonim2013.11.11 22:04
@ Purple - organizatorzy nie postulowali, żeby policja trzymała się z daleka od Ruskiej ambasady. Nic też nie przeszkadzało żeby mieć trochę wyobraźni i lepiej ją chronić, zresztą policja tam była. Skoro nie pilnowała demonstrantów to właśnie od tego była żeby zrobić kordony wokól wszystkiego co może stać się celem bydła. Osobiście uważam że prowokatorzy nie muszą być z policji vide prowokacje pod Krzyżem Smoleńskim.
anonim2013.11.11 22:12
Jasne. Nie usprawiedliwiasz, tylko obarczasz odpowiedzialnością policję. Jasne. A oprócz "budy" spłonęło też kilka samochodów (jasne, że Twojego tam nie było, bo inaczej byś pewnie reagował) i "tęcza". Problemu nie widzisz, nie? A władze szanującego się państwa - niestety - muszą przepraszać za takie ekscesy swoich obywateli. Mimo, że akurat ci na miano obywateli nie za bardzo zasługują ...
anonim2013.11.11 22:18
Alpie, wykręcasz kota ogonem. Mieli się trzymać z daleka od "marszu". A kto określił trasę marszu? Policja? Prowokatorzy? Walcówna im narzuciła? Hasła ryczane w czasie marszu też przywieźli gazikiem? Tworzycie atmosferę, która znakomicie odpowiada hołocie, to nie dziwcie się, że odium skierowane na tą hołotę was też obryzguje.
anonim2013.11.11 22:18
@Purple: Nie wydaje Ci się dziwne, że policja nie potrafiła wyłowić zadymiarzy z tłumu? Nie usprawiedliwiam zadymiarzy, po prostu dziwi mnie bezradność (?) policji. O spalonych samochodach niczego nie pisałem. Podtrzymuję swoje zdanie dotyczące przepraszania za spaloną budę (przeprosiny nie dotyczyły spalonego samochodu, tylko budy).
anonim2013.11.11 22:28
@Conservateur Dziwnie zakładasz, że policja to jakiś super sprawny mechanizm rodem z komiksu jest. Jak grupka chowa się - przy milczącej akceptacji organizatorów - w tłumie "spokojnych" (nota bene jest to metoda charakterystyczna dla np. alkaidy i.t.p.), to jak ma działać policja? Wjechać w tłum? Wmieszać w tłum odpowiednią ilość swoich agentów? Toż przecież, gdyby nawet ich "namierzyli" wcześniej, to wyciągnięcie ich z tłumu okrzyknęlibyście prowokacją i atakiem na marsz, nie? Mieliście - organizatorzy - pilnować swojego marszu i tyle. Sami to postulowaliście. To teraz, skoro "obstawa" marszu widziała tą grupkę i nie wezwała pomocy policji, a jednocześnie sama sobie z nimi nie poradziła, to wypadało by zapłacić odszkodowanie dla W-wy za szkody. Ale tego się spodziewać trudno. Nie ta mentalność.
anonim2013.11.11 22:36
@Purple: Jacy "wy"? Czy ja mam cokolwiek wspólnego z Ruchem Narodowym? Czy ja byłem na tym marszu? Nie. Po prostu zastanawiam się nad całą sprawą i pewnych rzeczy nie rozumiem, stąd moje pytania (zwłaszcza te dotyczące działań policji). Osobiście fakt rzucania kamieniami i flarami (co podobno miało miejsce) w strażaków gaszących tę nieszczęsną tęczę uważam za chamówę i w tym wypadku - mam wrażenie - się zgadzamy.
anonim2013.11.11 22:45
@Conservateur Przepraszam za uogólnienie z mojej strony. Chciałem jedynie zwrócić Ci uwagę, że policja to nie "nadbyt", tylko ludzie uwikłani w przepisy, sytuacje i inne ograniczenia. Na dodatek bardzo często stawiani w sytuacjach, w których każde wyjście jest/może być złe. Tak jak i w omawianym przypadku.
anonim2013.11.11 22:49
@Purple - NIE OCHRANIALI demonstracji co nie znaczy że nie mieli ochraniać obiektów na jej trasie proste jak drut i tyle w tym temacie. Samochody spłonęły przez "przypadek" (współczuję właścicielom) natomiast sądzę że budka pod Ruską ambasadą jak również tęcza - ulubiona podobno przez sodomitów, przypadkiem raczej nie była co pokażą wściekłe komentarze i to nie tylko w Polsce w najbliższych dniach. Nazwałbym to ekonomią prowokacji - czyli jak małym nakładem sił osiągnąć duży hałas czyli czystej wody profesjonalny makiawelizm.
anonim2013.11.11 22:53
@Purple: Wniosek z tego jest więc taki, że coś jest nie tak z naszą policją: albo jest niedoszkolona, albo źle zorganizowana. Niestety, ale tego typu wydarzenia przyciągają zawsze jakąś grupę ludzi szukających zadymy i trzeba się z tym liczyć. Mimo wszystko, zgadzając się w dużym stopniu z tym, co piszesz, nie zmiania to faktu, że policjanci powinni kontorolować to, kogo leją, a w tym wypadku można mieć co do tego istotne zastrzeżenia.
anonim2013.11.11 22:56
@tesserakt: Na podstawie moich wpisów o "budzie" możesz zarzucić mi brak wiedzy lub zbyt emocjonalne podejście do sprawy, o której piszę, ale brak honoru? Zastanawia mnie zatem, po czym - nie znając mnie - wnosisz, że nie mam honoru...
anonim2013.11.11 23:03
@Zwróć uwagę że incydent pod ambasadą wywoła słuszne (nie podlega dyskusji) oburzenie nie tylko w Rosji natomiast dewianci są pupilami zjednoczonej Europy. Reasumując być może o to komuś chodziło.
anonim2013.11.11 23:10
@Conservateur Z całym szacunkiem dla Ciebie, ale pokaż mi GDZIE na świecie policja w czasie "pałowania" sprawdza indywidualnie, kto na "pałę" zasłużył, a kto nie? Jesteś na drodze/wśród grupy, którą trzeba "spacyfikować", to jesteś traktowany jak element tej grupy. Francuska, Angielska, Amerykańska policja w czasie tego typu akcji też do delikatnych nie należy, więc GDZIE? A na marginesie, skąd ta wiadomość, że spałowali całkiem "postronnych"? Nie czepiam się Ciebie, tylko może coś do mnie nie dotarło ... @ALP Policja ma ochraniać wszystkie obiekty na trasie marszu, znaczy jak? Kordon stworzyć? Toż to znów "prowokacyjna obecność" by była. Jak nic nie robią - źle. Jak interweniują - prowokacja. Coś tu nie gra, nie?
anonim2013.11.11 23:15
"Reasumując być może o to komuś chodziło." A więc jednak spisek ... Ambasada - KGB, Tęcza - dewianci, drzewka - zieloni, antyfa - cykliści? I wszyscy oni się dogadali, zorganizowali, wmieszali w tłum pod okiem ochrony młodzieży wszechpolskiej (swoją drogą uzurpacja w nazwie ...) ... Ojej, jacy "oni" sprytni ...
anonim2013.11.11 23:16
@Purple: mam na myśli pewien incydent, który można było zobaczyć w trakcie transmisji na żywo.
anonim2013.11.11 23:34
@Purple - może niekoniecznie "onych" dobrze identyfikujesz ale jak to mówią "mądrej głowie dość po słowie" więc licząc na Twoją inteligencję nie będę rozwijał tematu. Owych "wszystkich" traktuję jako żart i nie komentuję, Przypomnij sobie kto z urzędu przypina narodowcom gębę faszystów.Dobranoc.
anonim2013.11.11 23:35
@Conservateur Nie widziałem, bo nie śledziłem na bieżąco ... Ale i tak twierdzę, że ŻADNA policja nie dział w takich sytuacjach "wybiórczo". Dlatego organizatorzy w sensownych imprezach WSPÓŁDZIAŁAJĄ z policją, by odseparować "spokojnych" od zadymiarzy. Tu raczej było "ciche przyzwolenie" dla zadymiarzy, więc i konsekwencje tego są takie, nie inne.
anonim2013.11.11 23:40
@Purple - i nie wszystkie lecz wszystkie NEWRALGICZNE obiekty . Należy do nich ambasada Rosji niewątpliwie.
anonim2013.11.11 23:50
Alpie "Gębę faszystów" przypinacie sobie sami tolerując w swoich "marszach" faszystowskie transparenty i ryki. Jeśli komuś jest to na rękę, a wam nie odpowiada, to tylko źle świadczy o waszym rozsądku, skoro pozwalacie na występowanie takich haseł i transparentów tam, gdzie się pojawiacie. Moja inteligencja ma się nieźle, więc mam nadzieję że Twoja też ...
anonim2013.11.11 23:56
Jutro zostaną zapewne pobici jacyś Polacy w Moskwie. Takie rosyjskie retorsje. Czy naprawdę zakładacie że to nie była prowokacja?
anonim2013.11.12 1:16
Conservateur napisał(a): paranoją jest to, że władze mojego kraju przepraszają za wszystko, nawet za jakąś spaloną budę. Czy tak zachowują się władze szanującego się państwa? *** Pozwolę sobie zauważyć, że bez względu na to kto był sprawcą, została zaatakowana ambasada innego państwa, co jest równoznaczne z atakiem na teren tegoż państwa. Ministerstwu Spraw Zagranicznych nie pozostaje nic innego, jak za takowy incydent przeprosić. Właśnie tak postąpiły by władze każdego normalnego państwa. ***** Swoją drogę - ciekawa jestem reakcji polskich "patriotów", gdy okaże się, że jacyś Rosjanie, w Moskwie zaatakowali placówkę Polską.
anonim2013.11.12 1:23
I okazało się - jak widać w opisie wydarzeń mających miejsce w Warszawie - że tym razem Jarosław Kaczyński okazał się dobrym strategiem, rozważnym politykiem, organizując obchody Swięta Niepodległości w Krakowie. Co do narodowców - niestety oni mają właściwość przyciągania do siebie różnej maści zadymiarzy. Tak było przed II Wojną Swiatową, tak też jest w czasach nam współczesnych. Uwierzyłabym w prowokację sił rządzących obecnie krajem, gdybym nie znała różnych stron "patriotycznych", na których produkują się "prawdziwi Polacy".
anonim2013.11.12 2:21
Brawo kretyni z policji!!! Zablokowaliście jednocześnie tył i przód marszu! Do tego w miejscu, z którego nie można było się wycofać. Gdyby nie organizatorzy tysiące uczestników byłoby stratowanych. A może właśnie o to chodziło???