07.11.14, 10:48Dziś wyrok sądu ws. "Golgota Picnic"! (fot. archiwum)

Sąd dziś wyda wyrok ws. pseudo-spektaklu „Golgota Picnic”

Prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia ws. wielokrotnego znieważenia Jezusa Chrystusa podczas odczytywania scenariusza „Golgota Picnic” w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Jak oświadczyła, nie było dowodów, które wskazywałyby na popełnienie przestępstwa.

Zażalenie na tę decyzję złożył Komitet Obrony przed Sektami. Sąd rozpatrywał sprawę we wtorek, ale ze względu na zawiłość sprawy odłożył ogłoszenie postanowienia do piątku – informuje Radio Maryja.

Zdaniem Małgorzaty Sadurskiej, nieporozumieniem było samo przyzwolenie władz na wystawienie tej pseudo-sztuki – i to nie tylko w Wałbrzychu. Parlamentarzystka nie rozumie, dlaczego organy ścigania nie dostrzegły w „Golgota Picnic” naruszenia uczuć religijnych czy symboli kultu.

„Protesty, które się odbywały były oczywiście słuszne, dlatego że każda osoba wierząca ma prawo do ochrony swoich uczuć religijnych. Mało tego, polskie prawo chroni symbole kultu religijnego, a właśnie w tej sztuce była wyśmiewana Męka Pana Jezusa. Wnioski, które były składane do prokuratury o naruszenie artykułu 196 Kodeksu karnego, były wnioskami słusznymi” - komentuje Sadurska w rozmowie z Radiem Maryja.

MaR/Radio Maryja  

Komentarze

anonim2014.11.7 11:28
Pana Jezusa wolno było lżyć wtedy,wolno i teraz.Wolno będzie i w piekle,w które niektórzy ludzie zamieniają wolność daną im przez Boga.
anonim2014.11.7 13:07
@GenesisX.Wolność nie jest obwarowana piekłem,ponieważ człowiek może bądź zbliżać się do Boga,bądź od Niego oddalać.Oddalając się zatraca Jego Obecność,co właśnie można określić jako stan piekła.Przecież Pan Bóg nie zmusza nas do swojej Obecności w życiu,chociaż bardzo jej pragnie.
anonim2014.11.7 16:25
To proszę przytoczyć teksty ze sztuki które miałyby znieważyć Chrystusa, a nie gadać po próżnicy Autorze... sami ocenimy, a może nam nie wolno?
anonim2014.11.8 15:34
Golgota Picnic nie ma nic wspólnego z kulturą twórcy to bezczelne dzieci starych komunistów