10.05.21, 12:26Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Saryusz-Wolski o obstrukcji Senatu: To ociera się o śmieszność

W programie „Jedziemy” na antenie TVP Info europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski podkreślił, że Bruksela jest już spokojna o stanowisko Polski ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Nawet jeśli Senat będzie próbował jeszcze w tej sprawie namieszać, to i tak ostatecznie skoryguje to Sejm. Europarlamentarzysta zaznacza przy tym, że to, co obecnie dzieje się w Senacie, „ociera się o śmieszność”.

W ub. wtorek Sejm poparł ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych w budżecie UE. Teraz ustawa trafiła do Senatu, gdzie może stać się elementem kolejnej gry marszałka Tomasza Grodzkiego. Ten zadeklarował już w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że Senat raczej nie zajmie się ratyfikacją Funduszu Odbudowy na najbliższym posiedzeniu.

- „To jest absolutnie niepotrzebna zwłoka. To jest brnięcie dalej w tę ślepą uliczkę, w którą poszła totalna opozycja, będąc "za" a nawet "przeciw" i w rezultacie się wstrzymując”

- komentował sprawę europoseł Jacek Saryusz-Wolski na antenie TVP Info.

Podkreślił, że działania te są po prostu pozbawione sensu.

- „Z punktu widzenia Brukseli na liście ratyfikacji przy nazwie Polska widnieje już krzyżyk, że jest to załatwiona, bo wiadomo, że jest to kwestia czasu. Nawet jeżeli Senat nie zachowa się tak, jak powinien się zachować, to Sejm skoryguje, a prezydent podpisze”

- wskazał gość Michała Rachonia.

Tymczasem działania Senatu mogą przyczynić się jedynie do budowy negatywnego obrazu Polski w Unii Europejskiej.

- „To jest destrukcja obrazu Polski i przeszkadzanie w rozstrzyganiu spraw z pełną wiedzą, że to się musi skończyć porażką. To trochę beznadziejnie wygląda i ociera się wręcz o śmieszność

- mówił europarlamentarzysta.

Zaznaczył, że wnoszenie przez Senat poprawek i nowych punktów do ustawy ratyfikacyjnej to działania mające na celu wyłącznie przewlekanie ratyfikacji Funduszu Odbudowy.

- „Tutaj w zasadzie jest potrzebne "tak" albo "nie". Kładąc się w poprzek decyzji Sejmu, Senat traktuje to stricte instrumentalnie, bo chce przedłużać i dopisywać coś, co jest pewne, że na etapie sejmowym zostanie odrzucone. To są puste gesty i puste słowa”

- zaznaczył.

kak/TVP Info, niezależna.pl

Komentarze

Japa2021.05.10 19:43
Myślałem do tej pory ,że PO wcy to banda głupoli marzących o dobre apanaże za friko . Po ostatnim głosowaniu odrobinę zmieniłem zdanie .To nie głupole , to cwaniaki bez honoru . Ja nie wiem czy ta kasa z Unii jest dobra . PO to wiedzą ( widocznie ) . Wychodzi , ,ze dobra . Wszystkie państwa w Unii popierają ten Fundusz . Sprzeciw Polski skomplikował by sprawę , budząc przy tym nienawiść do Polaków . I oto Peowcom chodzi . Pognębią Polaków i tą drogą dojdą do koryta . Głupie ? Pewno , że głupie . Ale czy niemożliwe ?
Krasnoludek szczający do mleka2021.05.10 19:20
Trzeba było wysłać do Senatu Krystynę Pawłowicz. Z nią nie groziła by żadna obstrukcja!
Kriso2021.05.10 18:22
Judasz zabrał głos
Tatuś2021.05.10 14:03
Popatrz Jasiu, ten pań to sprzedawczyk !!!
Anonim2021.05.10 12:50
kolejna wypasiona pisowska morda
AAAtomek2021.05.10 12:38
Ceną bedzie liberalizacja aborcji.... Kurde, nie doceniłem Lewicy....
AAAtomek2021.05.10 12:37
Jak wróci do Sejmu, to reżim bedzie musiał zapłacić ZA POPARCIE podwójnie Lewicy, albo potrójnie skrajnej prawicy.... Heheheh
Anonim2021.05.10 12:38
Komuchom to tanio wyjdzie, po dwa hotdogi z Orlenu na łeb i kwita.
AAAtomek2021.05.10 12:41
Też myślałem, że się za parówki sprzedali.... Ale to był haczyk :D
szustak vel siódmak2021.05.10 13:52
albo poczwórnie dostanie w dup...
Anonim2021.05.10 12:31
U prawiczków musi być naprawde słabo, skoro Srariusza wykopali.