10.12.20, 20:17fot. tt/ministerstwo sprawiedliwości

Saryusz-Wolski o odwoływaniu się do TSUE: Pisanie na Berdyczów

Jak wynika z publikacji na portalu wpolityce.pl, obecnymi negocjacjami Polska i Węgry zyskały około dwóch lat w zakresie stosowania tzw. kryterium praworządności, które miałoby być uwzględniane przy wypłacie środków unijnych krajom członkowskim UE.

- Mechanizm tzw. warunkowości, wiążący tzw. praworządność z unijnymi funduszami, wchodzi w życie, ale Polska i Węgry mają zaskarżyć to rozwiązanie do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Jednocześnie obowiązywała będzie dżentelmeńsko-polityczna umowa, że do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez TSUE mechanizm ten nie będzie stosowany – podaje źródło portalu wpolityce.pl.

Do sprawy tej odniósł się europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski, który na Twitterze napisał:

- Art 269 TFUE WYŁĄCZA TSUE z merytorycznego badania praworządności, co zgodnie z art 7.2 TUE jest WYŁĄCZNĄ kompetencją Rady Europejskiej Skądinąd stronniczy TSUE > działałby ULTRA VIRES Odwołanie się do niego, zawarte w „kompromisie”, oddalą To pułapkowe > „PISANIE NA BERDYCZÓW”

mp/wpolityce.pl/twitter

Komentarze

Anonim2020.12.10 22:49
Kapitulacja Polski ws. WETA? UE to już IV Rzesza? Potęga Niemiec - dr Leszek Sykulski wRealu24! ........ https://www.youtube.com/watch?v=qFkqjYJI_WY
abcd2020.12.10 22:30
Sądy najwyższe, trybunały konstytucyjne oraz sądy ponadnarodowe stały się narzędziami lewactwa (i nie tylko), które pozwalają im zmieniać prawo z pominięciem demokratycznie wybranych organów (czyli nie pytając Ciebie o zdanie). Czytaj więcej: "Demokracja czy dyktatura Sądu Najwyższego?" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Demokracja_czy_dyktatura_S%C4%85du_Najwy%C5%BCszego%3F
?2020.12.10 22:21
Saryusz szyfrem pisze
o ...2020.12.11 9:29
... każdemu nieuk i ignorant (=lewak) uważa, że jeśli czegoś nie rozumie to dlatego, ze ktoś do niego przemawia szyfrem ... albo go obraża ...
Saryusz z Wolski2020.12.10 22:15
Powiem wam, co chcecie.
Polonia Semper Fidelis2020.12.10 22:13
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów rządów PO, który nie może pogodzić się z nieodwracalnością obecnych rządów. Maniacko wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z tym typem, bo jemu właśnie o to chodzi. To jest sadomasochista, który obrażany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
AAAtomek2020.12.10 21:21
Syriusz powie wam to co chcecie, a co!
Premier Morawiecki po negocjacjach UE:2020.12.10 21:05
Stawką było 770 mld zł, dzięki którym będziemy mogli lepiej i szybciej rozwijać się - Za nami kluczowe negocjacje. Stawką było 770 mld zł, dzięki którym będziemy mogli lepiej i szybciej rozwijać się i zmniejszać dystans do najbogatszych państw Europy. Ale była też druga, kluczowa stawka – uczciwe wykonanie prawa w duchu suwerenności państw członkowskich Unii - czytamy we spisie premiera Mateusza Morawieckiego. - Prawo do tego, żebyśmy sami mogli decydować o tym jak ma wyglądać nasza ojczyzna. I dzisiaj oba nasze cele zrealizowaliśmy! - podkreśla szef polskiego rządu. - Kiedy parę tygodnie temu Polska powiedziała "Veto!", celem nie było zablokowanie budżetu dla zablokowania budżetu. Veto dla veta – tylko zablokowanie złego, niesprawiedliwego mechanizmu, który mógł doprowadzić do odebrania Polsce funduszy. Taka była stawka tych negocjacji. Byliśmy pod ogromną presją, i z zagranicy, i z kraju, żeby się ugiąć i zgodzić na takie złe rozwiązania - czytamy dalej. - Ale nie poddaliśmy się, bo polityka, także w Unii Europejskiej, to sztuka obrony własnych interesów. Kieruje się tą zasadą każde poważne państwo i kieruje się nią też Polska pod rządami Prawa i Sprawiedliwości – pisze dalej premier. - Porozumienie, które wynegocjowaliśmy, to podwójne zwycięstwo. Po pierwsze, budżet UE może wejść w życie i Polska otrzyma z niego 770 mld zł. Po drugie – te pieniądze są bezpieczne, bo mechanizm warunkowości został ograniczony bardzo precyzyjnymi kryteriami. Dzisiejsze konkluzje, blokują możliwość zmiany tych zasad w przyszłości wbrew Polsce – podkreśla. - Komisja Europejska będzie zobowiązana do stosowania kryteriów dokładnie odpowiadających konkluzjom Rady Europejskiej, które właśnie przyjęliśmy – wyjaśnia dalej szef polskiego rządu. - W uzgodnionych dziś konkluzjach nie ustąpiliśmy z żadnego zapisu wynegocjowanego kilka dni temu wspólnie z Węgrami i prezydencją niemiecką – stwierdza na koniec premier Morawiecki. Premier dziękuje także szefowi rządu Węgier Viktorowi Orbanowi „za wspólną pracę na rzecz NAJLEPSZEGO BUDŻETU DLA POLSKI I WALKĘ O UTRZYMANIE UZGODNIONYCH WARUNKÓW !”
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.10 20:52
Wielkie słowa takie jak ... weto albo śmierć, utrata suwerenności. nie damy Niemcom naszej wolności itp bzdety. Jedną ręką piszę a drugą trzymam się za brzuch ze śmiechu! yebane PiSdowate tępaki mordy pełne frazesów a jak przychodzi co do czego to na kolanach i PiSzczą żałośnie... buhaha...
Ed2020.12.10 23:52
Chciałbym cię prostaku spotkać w cztery oczy.
Anonim2020.12.10 20:42
Premier Morawiecki prowadzi nas do Wielkiego Resetu, i będziemy zapier-dalać za miskę ryżu? Raz dane słowo dotrzyma. To już zostało postanowione.
Anonim2020.12.10 20:41
Niemcy: cyt. „z obu tygrysów zostały futrzane dywaniki” - celnie w punkt, i to wszystko w temacie, wstydu Premierze oszczędź Polakom!
Wania odbierz wygraną z BDN/STASI2020.12.11 4:06
teraz powołujesz się na Der Stumer - co zrezygnowałeś z Komsomolskaja Prawda- job twaja mat
Wilczur nakarmiony "hrabio" ?2020.12.10 20:41
j.w.
"hrabia"2020.12.11 2:30
Tak, ale wyrzygał.
Anonim2020.12.10 20:39
Sprzedali nas faryzeusze, za srebrniki? A tyle Pisiory mówili o interesie Polski, i zapomnieli dopowiedzieć, że obrzezanym?
man.of.Stagira2020.12.10 20:28
CAŁKOWITE ograniczenie do prawidłowości BUDŻETU! -przy warunkowaniu- cyt. 'Celem rozporządzenia jest ochrona budżetu Unii, w tym należytego zarządzania finansami oraz interesów finansowych Wspólnoty. Budżet Unii musi być chroniony przed wszelkiego rodzaju oszustwami, korupcją i konfliktem interesów.' TYLE...zostało z 'praworządności'...xD