07.05.19, 10:10screenshot twitter - Kaja Godek / Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC BY-SA 2.0

Schetyna broni podejrzanej o profanację w Płocku!

Wczoraj zatrzymana została Elżbieta Podleśna, która podejrzana jest o profanację wizerunku Matki Bożej. W jej obronie stanął między innymi… lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna!

Jego reakcja na twitterze jest po prostu kuriozalna. W swoim wpisie stwierdził bowiem:

Zatrzymanie Pani Ewy Podleśnej za jej rysunek to paniczny manewr przedwyborczy PiSu. Podłe”.

Dalej zapowiedział:

W normalnym państwie nikt nie będzie za takie sprawy ścigany”.

Zaapelował też do funkcjonariuszy państwowych, aby ci „nie dawali się wciągać w polityczne gry przełożonych”.

Ot małe przypomnienie dla katolików w Polsce przed zbliżającymi się wyborami na temat tego, dlaczego nie głosować na Schetynę i spółkę!

dam/twitter,fronda.pl

Komentarze

Jahu2019.05.7 11:15
Wg.durnego Grzesia,wizerunek Boga można profanować, i sprawcy ścigać nie wolno, ale kiedy powieszono na szubienicy wizerunki europosłów Peło to oburzony Grzesio toczył pianę ,żeby prokuratura wszczynała postępowanie. ale wiadomo Pełowcy są więksi i ważniejsi od Boga.
heniek2019.05.7 11:43
europosłowie są realni przygłupie, bog nie, równie dobrze można ścigać za obrazę Gargamela.
Jahu2019.05.7 11:59
Dla ciebie przygłupie jest nierealny dla miliardów ludzi jest realny.
heniek2019.05.7 12:20
miliardy również wierzą w allaha czy innego winszu, co nie czyni ich realnym
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.7 13:02
Profanacja wizerunków fikcyjnych postaci z bajek nie podlega ochronie. Sry winetou to nie gatunek chroniony. Osoba, która to czyni nie jest sprawcą, a sprawnym komikiem, której udało się rozweselić cała Polskę. Należy jej się medal i uznanie. Również katole powinni dziękować z próbę odczarowania negatywnej katoideologii.
zawodowy 2019.05.7 10:47
nie głosować na Schetynę i spółkę? Nie-głosować na Grzegorza to nie problem, ale co zrobić jak ktoś też nie lubi Jarka?
Jan radziszewski 2019.05.7 10:36
Chazar nigdy nie będzie czcił NMP i tak jest z vice liderem PO Grzegorzem Schetyną i jego chazarskimi przyjaciółmi a ponieważ nie chce być Jej synem to Belzebub ich usynowi a więc potem zabierze do PIEKŁA pełnego radości sexu Sado-Macho
Moja Faja.2019.05.7 10:31
Połączenie symbolu katolickiej miłości bliźniego z symbolem poniżanych, dyskryminowanych i przesladowanych środowisk LGBT - za profanacje i i obrazę uczuć religijnych - uznać mogą tylko ludzie PODLI - tę dyskryminację i prześladowanie realizujący lub do niej podżegający.
taka2019.05.7 10:42
Ty głupia fajo, łączysz wiarę z niewiarą, dobro ze złem wcielonym, czystość z obleśnym, ohydnym grzechem i nie widzisz sprzeczności ? Wyście lewacy pozamieniali się rozumem z małpami ?
Moja Faja.2019.05.7 11:54
@taka - na ochotnika przystąpiłaś/łeś do tej kategorii.
Cogito ergo sum2019.05.7 10:29
Dlaczego weszliście do domu Antykomora za swoich rządów. Hipokryci. Żydzi postulują zwiększanie kar za antysemityzm a u nas chcą znosić przepisy za obrazę uczuć i za antykatolicyzm
Jestem w Kościele2019.05.7 10:29
Muhammanda wolno przerabiać, ale żydówki Miriam już nie?
sep2019.05.7 10:38
Nie. Satanista zawsze ma jakieś durne pytania, wasza durnota jest bezdenna.
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.7 10:28
Nie lubię go, ale tutaj skutecznie podsumował JoJa i dosrał PiSdzielcom. Nawet katole się zorientowali, że Brudzio zagalopował się ze swoimi ciągotkami zamordystycznymi. Polacy nie wybaczą.
sep2019.05.7 10:35
Mieszaj w tym szambie, lewaku, kasiorkę licz i mieszaj, a końca czekaj...
alcapone2019.05.7 10:25
Schetyna to reprezentant klasy dobrze ustawionych żulików i sam jest jednym z nich. Nikim więcej, bez złudzeń. Stąd jego poglądy, gusta, maniery i zachowania godne chłopaka z pod celi, czyli taka powiedzmy stara recydywa to jego/ich poziom. Już o nich pisałem, oni zawsze są tacy sami, oni są bardzo przewidywalni. Prawdziwy polski problem to fikcyjne elity, to ci co rechotali i bili brawo Jażdżewskiemu. Imbecyle prymitywy nieuki poprzebierani za autorytety wszelakie i powszechnie uważani za takie autorytety, nawet przez swoich przeciwników choćby tutaj piszących. To są przebierańcy, co widać po prymitywizmie ich reakcji nie tylko w tym wypadku. Ale też po efektach. Polskie uczelnie, ścisła światowa końcówka. Polskie technologie, to samo. Zarządzanie państwem, poziom administracji, jakość ustaw - masakra bełkot, paranaukowe debilizmy ( jak choćby nieznajomość podstawowej zasady zarządzania, zasady jednolitości kierownictwa, więc dla przykładu mamy obok siebie dwie władze wykonawcze premier i prezydent ). I tak wszędzie na tych wysokich salonach, lipa, fikcja, pozoracja, lenistwo, nieuctwo, cwaniactwo, głupactwo, przystrojone w szatki wybitnych fachowców czy autorytetów. Do zarządzania polskimi hutami stali trzeba było sprowadzić hindusa ( Lakshmi Mittal ). Ktoś mi wtedy prywatnie powiedział, że on od razu zwolnił 18 osób z najwyższych władz Huty Katowice, jedną zostawił na stałe, jedną warunkowo. I taki jest realny stan tzw. polskich elit, 90 może 80% to kompletna lipa, blaga, chamstwo, prymityw, nieuctwo, ciemna dzicz - ludzie do natychmiastowego zwolnienia z posady. Kiedyś się na takich mówiło że im słoma z butów wychodzi. Ale też jest stara zasada - chamów należy prać po pysku. I przy tym proponuje pozostać, z nimi nawet nie warto dyskutować, nie zniżać się, gardzić nimi, mówić kim oni są naprawdę i gdzie jest ich miejsca - brak z milion ludzi do prostych prac fizycznych, tam ich wysłać.
man woman albo gender2019.05.7 10:34
Z tym, że "z pod celi" po polsku się inaczej pisze.
polak2019.05.7 12:38
jego charakter to krętactwo.złodziejstwo, pomawianie i antypolskość --taki sam charakter ma PeOKO