05.10.18, 09:15screenshot Youtube - DAMI TV LEGNICA

,,Schetyna groził sędziom''. Ministerstwo Sprawiedliwości apeluje do KRS

Wypowiedź Grzegorza Schetyny z 26 września tego roku „uderza w chronione Konstytucją RP wartości, upolitycznia sądownictwo i zagraża autorytetowi wymiaru sprawiedliwości” - twierdzi resort sprawiedliwości, który wystosował w tej sprawie list do przewodniczącego KRS Leszka Mazura. Apeluje w nim o zajęcie stanowiska wobec słów lidera PO.

Chodzi o słowa, które padły z ust Schetyny 26 września 2018 roku na antenie programu „Onet Opinie”, kiedy to Schetyna komentował oddalenie przez Sąd Okręgowy w Warszawie wniosku złożonego w trybie wyborczym przez Komitet Koalicji Obywatelskiej przeciw premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Ministerstwo w liście stwierdza, że Schetyna groził sędziom, którzy wydali orzeczenia. Przypomnijmy zatem wypowiedź Schetyny, do której odnosi się resort sprawiedliwości:

Zapamiętamy i zapiszemy te nazwiska. Opinia publiczna musi zapamiętać te nazwiska i muszą ją zapamiętać ci, co będą tworzyć Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego i będą wyciągać wnioski z takich zachowań”.

Ministerstwo w swoim liście wskazuje, że wypowiedź lidera PO nie tylko nosi znamiona groźby politycznej, ale i mogącej prowokować również do fizycznej agresji wobec sędziów.

Resort podkreśla, że słowa Schetyny to działanie godzące bezpośrednio w Konstytucję RP.

dam/TVP.Info,Fronda.pl