08.05.20, 10:38Fot. screenschot: Youtube - RMF FM/ Wikipedia CC 1.0 (zdj. edytowane)

Schetyna: Nie zmienimy kandydata w wyborach prezydenckich

Były przewodniczący PO Grzegorz Schetyna zapewniał dziś w programie RMF FM, że Małgorzata Kidawa-Błońska wystartuje z ramienia KO w wyborach prezydenckich. Jego zdaniem zmiana kandydata nie jest dobrym pomysłem.

Wybory prezydenckie nie odbędą się 10 maja i po ogłoszeniu ich nieważności przez SN mają zostać rozpisane na nowo. Od dawna mówi się o tym, że KO chce zastąpić Małgorzatę Kidawę-Błońską innym kandydatem. Takiemu scenariuszowi zaprzecza jednak Grzegorz Schetyna, który zapewniał dziś na antenie RMF FM, że Małgorzata Kidawa-Błońska wystartuje w wyborach:

-„Wystartuje, chociaż nie wiemy kiedy one się odbędą i na jakiś zasadach, kto będzie je organizował” – mówił Schetyna.

Polityk podkreślił, że została ona wybrana przez konwencję.

-„Nie rekomendowałbym wymiany kandydata, bo to jest decyzja konwencji krajowej, to jest cały proces partii demokratycznej, jaką jest Platforma” – stwierdził.

W rozmowie zapewnił również, że Kidawa-Błońska jest „twarda” i „będzie walczyć”. Zapewniał, że to polityk o wielkiej klasie, która w dobrym stylu rozpoczęła kampanię wyborczą.

kak/RMF FM

Komentarze

Cara2020.05.21 22:53
Grzegorz to kryptopisowiec, rozwala platforme od srodka. Na szczescie.
J2020.05.12 13:19
Czego by nie zrobili,będzie to śmieszne.Cała formacja jest śmieszna.
PO - polityczny, cuchnący trup w stanie rozkładu!!2020.05.8 20:27
Schetyna wystawił Kidawę, chociaż zna jej marne możliwości, chyba tylko dlatego, by po jej (delikatnie mówiąc) porażce oświadczyć: - Sami widzicie. Gdybyście na mnie MNIE postawili, to byłoby inaczej.
poPO=kurw... i zlodzieje=tusku2020.05.8 11:41
grzenio psychol narodowy z zebcami konia!!! brawo brawo kretynie dalej wypuszczaj KRETYNKE a czas kiedy bedziemy sprzedajnym swini-hienom cmentarnym i podobnym z poPO to co ukradliście Polsce jest coraz blizszy , nie zdążysz zdechn....zanim ci odbiora złodzieju cmentarny co ukradłes!!!
katolicka kretynizacja polski 2020.05.8 10:54
Schetyna a może ty na prezydenta? jesteś równie głupi jak PADalec!
jula2020.05.8 10:47
Co na to Budka suflera? Tak czy siak będzie zabawnie, chociaż to trochę refleksyjne oglądać konanie PO/KO. Nie będę płakała po PO/KO. Czy koś może wie gdzie można kupić koszulkę?
z synergicznym topieniem PO-Podwójny efekt2020.05.8 10:45
topienie charyzmatycznego Budki