,,Super Express'' przekonuje, że dotarł do szczegółów sprawy Stefana Niesiołowskiego. Chodzi o domniemane wręczanie mu korzyści przez trzech biznesmenów, Bogdana W., Wojciecha K. i Krzysztofa K.

Niesiołowski miał pomagać tym trzem zatrzymanym przez CBA osobom w dostarczaniu miału węglowego i fosforytu do zakładów należących do spółki skarbu państwa. Co ciekawe, mieli odwdzięczać się... opłacaniem i organizowaniem mu usług seksualnych. Miało dojść do tego 30 razy, w latach 2013-2015. 

***

Śledztwo prowadzone przez CBA wykryło, że zatrzymani wręczali korzyści posłowi na Sejm RP. W zamian otrzymywali intratne kontrakty w spółkach skarbu państwa, to nie jedyne profity jakie osiągnęli. Na ich rzecz zapadały także korzystne decyzje podejmowane w samorządzie łódzkim i innych instytucjach publicznych.

Funkcjonariusze CBA przeszukali mieszkania przedsiębiorców, tam zabezpieczyli materiały, które będą dowodem w sprawie.

Trójka skorumpowanych biznesmenów trafi do prokuratury krajowej w Łodzi, gdzie usłyszy zarzuty. W najbliższym czasie planowane są kolejne czynności procesowe. Sprawa ma charakter wielowątkowy i jest rozwojowa.

bb/se.pl