22.06.20, 20:49

Sebastian Kaleta: Ten wyrok to kpina z logiki

-„To jest niezła kpina z logiki” – komentuje dzisiejszy wyrok warszawskiego sądu ws. Rafała Trzaskowskiego wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. „Pani Sędzia uznała, że faktycznie Trzaskowski skłamał, ale jednocześnie nie może prostować tego kłamstwa, bo jest to tak nieprawdopodobne kłamstwo, że trudno zarzucić kłamstwo, bo się troszczy o bezrobotnych i konstytucję” – dodaje.

Warszawski sąd okręgowy wydał dziś wyrok ws. pozwy komitetu wyborczego Andrzeja Dudy przeciwko kandydatowi KO Rafałowi Trzaskowskiemu. Komitet Andrzeja Dudy domagał się sprostowania kłamliwych słów Rafała Trzaskowskiego, które ten wypowiedział na wiecu we Wrocławiu ws. bezrobocia w Polsce. Sąd jednak oddalił pozew. Uzasadnienie postanowienia budzi spore emocje. Sędzia Anna Tyrluk-Krajewska stwierdziła m.in., że wypowiedź Trzaskowskiego padła podczas wiecu, czyli w warunkach, kiedy politycy wypowiadają się krótkimi zdaniami, zaczerpniętymi z mowy potocznej. Więcej na ten temat piszemy [TUTAJ]:

W mediach społecznościowych dostępna jest pełna treść uzasadnienia. Skomentował je m.in. wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta:

-„To jest niezła kpina z logiki. Pani Sędzia uznała, że faktycznie @trzaskowski_ skłamał, ale jednocześnie nie może prostować tego kłamstwa, bo jest to tak nieprawdopodobne kłamstwo, że trudno zarzucić kłamstwo, bo się troszczy o bezrobotnych i konstytucję” – napisał.

 

 

 

 

kak/Twitter

Komentarze

Jan Radziszewski2020.06.23 15:49
Bidoczki żydowskie tj. żydowskie nasienie za nie dalej jak 3,5 roku diabły cezara żydów /J19,15 Iz 14,12-15 Sura 113,1 Ap 12,3 nn)) was do piekła zabiorą tj. do tego słynnego miejsca radości tzw. Raju Mahometa gdzie trw dziewicze Hurysy piekielne umilają sex Sado Macho wieczność potępionych bezbożnych duraków oraz gey i innym miłośnikom LGBT w jeziorze ognia i siarki i to nie dalej jak za 1260 dni - dni od kwietnia br. ++ Ap 20:9-15 9. Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane; a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich. 10. A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków. 11. Potem ujrzałem wielki biały tron i na nim Zasiadającego, od którego oblicza uciekła ziemia i niebo, a miejsca dla nich nie znaleziono. 12. I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów. 13. I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów. 14. A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. 15. Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.
Kilian Mbape2020.06.23 14:17
Kaleta w d... był i g..... wie. "Statystyki dotyczące sektora przedsiębiorstw nie obejmują osób, które w związku z kryzysem wywołanym pandemią Covid-19 były najbardziej narażone na utratę pracy: pracujących na umowach cywilno-prawnych a także pracujących w mikrofirmach. W tym świetle mogą malować zbyt optymistyczny obraz sytuacji na rynku pracy. Wskazują na to ankietowe badania przeprowadzone przez grupę think-tanków oraz Wydział Zarządzania UW. Wynika z nich, że już pod koniec kwietnia liczba osób bez pracy była o 660 tys. większa niż w grudniu. Wiele z nich nie zarejestrowało się jednak w urzędach pracy jako bezrobotni." https://www.parkiet.com/Gospodarka----Kraj/306189948-GUS-Place-i-zatrudnienie-w-firmach-w-maju-2020-Zwolnienia-traca-impet.html
YETI2020.06.23 11:01
kaleta,ziobro prawnicy z bożej łaski
jula2020.06.23 9:46
Wcale nie jestem zdziwiona, kpiny z logiki, kpiny z prawdy, kpiny z Polaków. Zupełnie nadzwyczajna kasta. I co? I jajco!
klara2020.06.23 9:02
Takich wyroków, które są kpiną jest więcej.Często rujnują życie ludzi. Pogonić te bandę pseudo sędziów jak najdalej, bo inaczej sprawiedliwości nigdy nie będzie.Za dużą kasę sędziowie robią sobie jaja.Sądy warszawskie rozgonić.
anonim2020.06.23 8:13
Obawiam się, że w ten sposób sąd podważa własną rację istnienia. Gdzie jest kres tego szaleństwa?
Celnik2020.06.23 7:23
Czy ta pani sędzina jest odmóżdżona czy jest kurtyzaną polityczną zblatowaną z mafią szambiarza i homoterrorystów spod tęczowych sztandarów czaskosia?
Czesław2020.06.23 7:07
Problem nie tylko reformy ale wymiany personalnej Najwyższej Kasty. Jak denazyfikowano Niemcy to nazistów odsunięyo od władzy a u nas sędziowie są ci sami, to przecież kpina. Nam przeszkadza w tych uzdrowieńczych działaniach UE przy pomocy kolaborantów z EPL na czele z Tuskiem tak jak kiedyś przeszkodziła nam caryca Katarzyna przy pomocy Targowiczan. Ale be zmian personalnych nic nie zrobimy.
babcia byly wyborca pis i dudy2020.06.23 1:16
Jest to kolejny przykład 2 WET SĄDOWNICZYCH p.dudy z 24.07.2017 który CELO NIC nie zrobił aby było jak było nie wspomnę o wecie ustawy o izbach obrachunkowych ,które miały kontrolować wydatki samorządów czy braku zawetowanej ustawy degradacyjnej brak publikacji ANEKSU WSI AUDYTU BBN ANTY USTAWY 447 dlatego teraz skreŚlamy cała kartę X i piszemy WETO ZA 24.07.2017
John2020.06.23 0:51
To jest świetny wyrok, ponieważ daje kolejny pretekst do reformy sądownictwa.
zz2020.06.23 0:04
Jaka kasta , taki wyrok .
POMROCZNOŚĆ JASNA2020.06.22 23:04
POMROCZNOŚĆ JASNA -ciąg dalszy. Kasta basta.
Japa 2020.06.22 22:57
No i proszę .PiS jeszcze nie przegrał a ,,Kasta "daje popalić Co to będzie jak przegra .W Warszawie już stosy dla Pisowców szykują . A my co ? A co to znaczy "my " . Boję się napisać MY POLACY . Coś nas coraz mniej. To widać i na tych forach Frondy..Zamienią nasz sztandar z biało- czerwonego na czerwony lub tęczowy ,obok niebieskiego z gwiazdkami . I tak np .jeśli pogrozisz synkowi palcem , sedzia tuleyowaty wyda wyrok . Zabrać dziecko rodzicom a przyznać opiekę panu Rabiejowi.Oj będzie się działo niestety , . dzięki naszej decyzji w wyborach. I na kogo tu narzekać ? Na Buraka . E tam .. My jesteśmy burakami . Przy urnie.
JS2020.06.22 22:26
Pisior Kaleta, tylko głowa nie ta. Z Bogiem !
lucjanhenryk2020.06.23 7:10
Z Bogiem: Barucha Spinozy!!!
Marek2020.06.22 21:52
Kargul?
zbych2020.06.22 21:39
No trole peowskie pokomentujcie, powulgaryzujcie, brak wam pomysłu , nie zakrzyczycie tego że trzaskoski to klamca, ,klamca, klamca, klamca,klamie,kłamie,kłamią,jest kłamcą,kłamcą,kłamcą,kłamcą,
Wiesław Kaloryfer2020.06.22 21:57
Znaczy chcesz, bo ktoś z przeciwnego obozu politycznego skomentował fakt, że Kaleta z Pereirą i jeszcze jednym robią z siebie głupków, nie rozumiejąc słowa pisanego? I to nawet mimo tego, że w uzasadnieniu orzeczenia jest spory fragment tłumaczący to zagadnienie, a będący cytatem z podręcznika dla studentów I roku prawa? A może ty taki sam głupi jesteś jak ta w/w trójka?
JS2020.06.22 22:29
Ty się tak nie ekscytuj, bo ci hemoroidy popękają i żona mocny proszek będzie musiała kupić do prania gaci. A proszki są drogie jak cholera za rządów PiS-u. Z Bogiem !
zbych2020.06.22 21:33
Tusk=trzaskowski=kłamstwo = wyrok na zamówienie= klamczuchy. Pamiętam te wyroki za Tuska jak poszkodowani dostawali wyroki, dziadostwo podnosi łeb , należy to zniszczyć w l turze.Andrzej Duda to się uda 2020.
Felek2020.06.22 21:18
Pamiętam jak PiS przy swojej kampanii (dzięki której wygrali wybory) oczerniali PO i wciskali ludziom jakie to wielkie przekręty popełnił ostatni rząd. To nie były jakieś ogólnikowe dane na temat bezrobocia, to były konkretne zarzuty przestępcze kierowane do konkretnych osób. Żadna z tych osób nie siedzi w więzieniu ani nawet nie ma wyroku, politycy PiS przestali mówić o przekrętach PO zaraz jak objęli władze. Jedynie próbowali nieudolnie złamać Tuska na swoich śmiesznych spektaklach- komisjach. Ich nikt nie pociągnął do odpowiedzialności za te słowa bo to był tylko element kampanii wyborczej dla ciemnego ludu. Sami jumają setki milionów dla siebie i swoich kolesi ale to cały czas PO jest winne. Sami mają w swoich szeregach pełno komunistów, ale to PO jest postkomunistyczna. Takiego zakłamania to dawno nie było, najgorsze jest to że większość społeczeństwa nie ma z tym problemu i dalej będzie głosować na tę hałastrę.
dr2020.06.23 8:07
nie rozumiesz ... nie można posłów (i przeszłych i dzisiejszych) skazać nie uchwaleniu ustawy która stawiała tamę wyłudzaniu VAT a że VAT wyciekła mówią o tym twarde dane GUS i z faktami się nie dyskutuje .... ocenić to mogą jedynie wyborcy (coś w rodzaju "ława przysięgłych") wprowadzając np. kaucje na każde paliwo które wjeżdźało do Polski PiS temat (VAT na paliwie) "pozamiatał" w 1,5 miesiąca czego PO nie mogła zrobić przez 8 lat to rocznie "bidenie" 15 mld ile kasy PiS odzyskał ? to nawet widać po pobieżnych analizach np. deficyty 2018 deficyt zaplanowany -30 mld wykonany -10,5 mld 2019 deficyt zaplanowany -26 mld wykonany -14,5 mld na 2020 był zaplanowany 0 mld ... no wiadomo nie wyjdzie... ale sam fakt że byli w stanie zaplanować zerowy deficyt ...pierwszy od 30 lat ? i mając świadomość że co roku idzie w "socjal 30-40 mld naprawdę trzeba być PO-tępakiem aby nie umieć tego zanalizować ... ale jak na pisałem na początku sąd nie ważne jaki ... nie może skazać byłego czy aktualnego posła że jakaś ustawę wprowadził lub nie wprowadził natomiast wszyscy obywatele i ci zwolennicy PiS i zwolennicy PO są ukarani brakiem kasy na -600 mld za rządów PO różnica jest tylko taka że wyborcy PiS zdają sobie z tego sprawie a wyborcy PO ? to jacyś masochiści nabuzowani TVN-em na zasadzie "na złość babci odmrożę sobie uszy" czasem jak słucham te "celebryckie pacynki" to naprawdę się zastanawiam ... czy oni w głowie mają tylko sznurek ...aby im uszy nie odpadły ? ale za to sąd nie może skazać ani nie poczytalnego PO-wyborcy ani nie poczytalnych PO-posłów skaże nas realne życie... za PO było by tak że wyjedzie następne 2 mln młodych ludzi dzieci i podatki oddadzą na rzecz innych krajów ..u nasz ZUS splajtuje ale Niemcy się zlitują i za odzyskane ziemie łaskawie polski ZUS spłacą ... i dlatego Felek jesteś jednym z wielu PO-głąbów którzy nie rozumieją tak prostych spraw
Jan Radziszewski2020.06.23 15:53
Bidoczki żydowskie tj. żydowskie nasienie za nie dalej jak 3,5 roku diabły cezara żydów /J19,15 Iz 14,12-15 Sura 113,1 Ap 12,3 nn)) was do piekła zabiorą tj. do tego słynnego miejsca radości tzw. Raju Mahometa gdzie trw dziewicze Hurysy piekielne umilają sex Sado Macho wieczność potępionych bezbożnych duraków oraz gey i innym miłośnikom LGBT w jeziorze ognia i siarki i to nie dalej jak za 1260 dni - dni od kwietnia br. ++ Ap 20:9-15 12. I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów. 13. I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów. 14. A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. 15. Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.
anonim2020.06.22 21:10
No i co z tego że kpina skoro OBOWIĄZUJE? To po co nam ministerstwo sprawiedliwości?? ;)
katolicka kretynizacja polski 2020.06.22 21:00
Zgłoście się najlepiej do tej co dobrze gotuje to wam przyrządzi odpowiedni wyrok po linii Partii który spodoba się żoliborskiemu smierdzielowi!
JanP2020.06.22 20:56
Kaleta, baran jesteś. a nie wiceminister sprawiedliwości. Urodziłeś się za późno jakieś 100 lat. Kiedyś mieliby z ciebie duży pożytek ale dzisiaj robisz za pieniacza, który nie potrafi się pogodzić z wyrokiem sądu.
Jan Radziszewski2020.06.23 15:40
żydowskie nasienie za nie dalej jak 3,5 roku diabły cezara żydów /J19,15 Iz 14,12-15 Sura 113,1 Ap 12,3 nn)) do piekła zabiorą do tego słynnego miejsca radości tj Raju Mahometa gdzie trzw dziewicze Hurysy piekielne umilają sex Sado Macho wieczność potępionych bezbożnych duraków