29.11.17, 17:15

Sędzia Żurek posiada 20 nieruchomości - i utajnił swoje oświadczenie majątkowe

Rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa Waldemar Żurek, utajnił swoje oświadczenie majątkowe. Wcześniej protestował przeciw obowiązkowemu składaniu przez sędziów oświadczeń majątkowych.

 

Żurek sam posiada ponad 20 nieruchomości w całej Polsce. Pokaźny majątek sędziego Żurka ujawnił Super Express. ,,Żurek dysponuje sporą ilością ziemi w całej Polsce, wartej co najmniej kilkaset tysięcy złotych. 6,8 hektara w woj. łódzkim, 3,5 ha gruntów ornych w Rzeplinie w woj. małopolskim, 3,4 ha na Podkarpaciu, nawet 1,5 ha pastwisk niedaleko Bałtyku w gminie Postomino... w sumie 21 pozycji, w zdecydowanej większości użytki rolne. Ale również kamienica w prestiżowej lokalizacji w Krakowie, o którą Żurek toczy bój w sądzie z byłą żoną'' - pisał jakiś czas temu ,,Super Express''.

W rozmowie z mediami Żurek powiedział, że zdecydował się na utajnienie oświadczenia majątkowego, a prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie przychylił się do tego wniosku. Jak tłumaczy rzeczni KRS, ma ,,różne zagrożenia''.

Kilka miesięcy temu CBA poinformowało, że zajmuje się oświadczeniami majątkowymi Żurka.

„Zapadła decyzja o rozpoczęciu kontroli oświadczeń majątkowych sędziego Waldemara Żurka. To efekt przeprowadzonej wcześniej przez naszych kontrolerów analizy tychże oświadczeń” – napisał wówczas komunikacie Temistokles Brodowski z biura prasowego CBA.

mod