03.10.15, 15:34

Sejm odrzuci weto prezydenta Dudy?

Marszałek sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdziła, że sejm będzie w stanie odrzucić prezydenckie weto ws. ustawy o uzgadnianiu płci.

"Skoro udało nam się tę ustawę w dosyć spokojny sposób przyjąć, to jestem przekonanaa, że także tutaj damy radę. Mimo takiej opinii, ta ustawa była spokojnie procedowana i większość klubów miała świadomość, że to potrzebna ustawa i rozwiązująca problemy wielu osób" - stwierdziła marszałek sejmu.

Wszystko zależy od tego, kiedy prezydent Andrzej Duda dostarczyłby do sejmu odpowiednie dokumenty. Jeżeli uczyniłby to do czwartku, przewidziane na czwartek i piątek posiedzenie Sejmu mogłoby zająć się wnioskiem o odrzucenie veta. W przeciwnym wypadku może się to nie udać. 

Ustawa została uchwalona pod koniec lipca. W sejmowym głosowaniu poparło ją 252 posłów, 158 było przeciwko, a 11 wstrzymało się od głosu. Projekt przygotowany został z inicjatywy posłanki Anny Grodzkiej.

MW/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2015.10.3 16:03
3/5 zdaje się potrzeba do odrzucenia weta, niech sobie głosują. Ale na miejscu Dudy nie spieszyłby się zbytnio
anonim2015.10.3 16:22
Ta Ewka znowu coś kombinuje z kusicielem - może sama chciałaby zostać wężem ? Więc dalej posłowie, tworzyć nowe ustawy o uzgadnianiu gatunków.
anonim2015.10.3 17:25
W ustawie tej przestępcy tussistowscy naruszyli prawa dziecka do obojga normalnych rodziców. Do posiadania mamy i taty. Dziecko może być wychowywane w myśl tej patologicznej ustawy przez dwóch homoseksualistów bez uwzględnienia woli dziecka i praw psychologii rozwojowej.