13.10.20, 13:06fot. yt/telewizja republika

Senator Jackowski: Poprawki do ,,Piątki dla zwierząt'' mogą dolać oliwy do ognia

Kontrowersyjny i kwestionowany przez wiele środowisk projekt ustawy „Piątka dla zwierząt” jest obecnie w fazie konsultacji i poprawek. Zdania nad jej losem oraz procedowaniem ciągle są podzielone.

Jan Maria Jackowski, senator Prawa i Sprawiedliwości był gościem w Radiu Plus.

Na temat projektu ustawy i poprawek do niej powiedział:

- Te Poprawki, w moim głębokim przekonaniu, mogą dolać oliwy do ognia, ponieważ tak: jeżeli chodzi o rekompensaty, nic nie zostało przesądzone, poza zapisem, że mają być. Wie pan, to jest takie warszawskie powiedzenie, ma czy ma mieć. To jest bardzo duża różnica. Ma ktoś 100 zł czy ma mieć jutro 100 zł

Dodał też:

- Po drugie nie wiadomo z jakich pieniędzy, jak to ma być liczone czy to też będzie uwzględniało utracone korzyści

Jackowski podsumował:

- Można powiedzieć, że producenci drobiu są bardzo taką silną jednostką w polskim rolnictwie, ponieważ to są ogromne pieniądze i Polska jest największym producentem w Unii Europejskiej mięsa drobiowego. Natomiast ci, którzy się zajmują wołowiną, a rząd przecież zachęcał, żeby wielu rolników likwidowało trzody chlewne, bo jest ASF i zajmowało się wołowiną, to jest 350 tys. gospodarstw. Niech pan sobie odpowie na pytanie czy te 350 tys., które ma zagrożoną stabilizację swojego bytu i dochodów, czy to będą ludzie zadowoleni. Plus ich rodziny, to jest ok. miliona osób

 

mp/radio plus

Komentarze

J.N.2020.11.3 18:29
Zwierzęta ( w brzuchach samic i po narodzeniu ) mają niestety większe prawa niż dzieci nienarodzone.
adamk2020.10.27 19:56
jackowski cieciu won z PISU nie zasłużyłeś by być w pisie
york2020.10.26 12:40
Ni c nie poprawiac zawiesic na puzniej napisac na nowo z glowa .
abc2020.10.26 16:39
z gramatyką coś nie tak
Glaudiusman2020.10.22 11:01
Prezes powinien przepraszać i bić się w piersi za forsowanie na siłę tej nierozsądnej, lewackiej i głupiej piątki dla zwierząt. Bo prowadzi to do klęski w następnych wyborach. Rolnicy mu tego nie zapomną, tej parszywej zdrady wyborczej.
ZDETERMINOWANY2020.10.30 17:52
Bardzo dobry komentarz. Niech przepadnie ta ustawa w zamrażarce.
greg2020.10.15 9:09
Ustawa nadaje się do kosza. PiS nadaje się do kosza. W czyim interesie jest ta ustawa? Bo przecież nie w polskim! Czyją agenturą jest PiS? Kto tak naprawdę jest ruską onucą lub niemieckim pantoflem? Dlaczego jedyną partią która zdecydowanie broniła rolników jest Konfederacja? Dlaczego nie ma wyraźnego głosu PSL? Jak to możliwe, że w wywiadzie w radio Wnet były minister Ardanowski mówi, że widział płaczących posłów przed głosowaniem nad ustawą (posłowie głosowali wbrew sobie i Polsce, bo boją się o stołki).
katolicka deratyzacja Polski2020.10.22 16:18
Konfederaci potrafia wszystko obecac,tak samo jak Komuna,bo ich jedynym celem jest dezorganizacja,wojna hybrydowa i Rozbiory Polski.
Wojtek2020.10.13 23:51
Ta ustawa z tym problemem nadaje się tylko do kosza.
Aśka2020.10.13 15:47
I doleją... Ustawa w całości, to bubel prawny i bubel w ogóle, wymierzony w rolnictwo i nas wszystkich, bo odszkodowania zapłacimy my wszyscy, w wyższych cenach i podatkach!!!!
bodekyoga2020.10.13 15:44
Dlaczego fronda milczy na temat niechcianej ciąży u mrówek?
bodekyoga2020.10.13 15:39
Dlaczego fronda milczy na temat protestów rolników?
nemo2020.10.13 18:08
Nie rolnicy protestują,tylko biznesmeni zarabiający na cierpieniu zwierząt.Tacy ludzie byli,są i będą,dlatego rząd twardo powinien wprowadzać ludzkie ustawy. Argument,że straci wyborców? pewnie tak,skoro wśród rolników więcej badziewia,podobnie jak i w miastach,wśród młodzieży,nie wspominając tzw.artystów.Wiedza,kultura zanikają.Ale to też ma dobre strony,bo zobaczą wtedy jak sie żyje,gdy wygrają wybory"trzaskosie".
ZDETERMINOWANY2020.10.30 18:01
Panie Nemo - czy Pan słyszał o takim pojęciu, jak bezpieczeństwo żywnościowe kraju? Boli Pana, ze ktoś pracuje i zarabia w tak trudnej branży jak rolnictwo? Nic prostszego, rzucić połajanki internetowe i przebranżowić się. I wtedy porozmawiamy, czy jest to takie proste przejść z jednych zwierząt na hodowlę innych. A czym Pana zdaniem jest rolnictwo? Utrzymaniem dwóch kurek, świnki i krówki, który to stererotyp obowiązywał w latach 70-tych? Czy ogródek przydomowy? A może trzyma się Pan norm po reformie rolnej komunistów, czyli po 5 ha i nie więcej? OK. Ale niech Pan zacznie od siebie. Jeśli utrzyma się Pan z tego, odłoży na emeryturę, zapewni utrzymanie rodzinie i wykształcenie dzieciom - chapeau bas, czyli czapki z głów. W każdym srodowisku trafia się zgniłe jajo. Ale naszym zakichanym obowiązkiem jest dbałość o dobrostan całej polskiej wsi, ktorej obszary stanowią 94% całego kraju. Gnój smierdzi, krowy ryczą za głośno? Wracać do siebie na blokowy zapiecek, mieszczuchy. Zwykle nie macie pojęcia o realiach, a pretendujecie do wiedzy i pouczania rolników. Jeden już był taki, który nie umiał odpowiedzieć gospodarzowi, który go spytał wprost: "Jak żyć panie premierze?"
"Jebałem Jezusa w dupę a Maryję w mordę!"2020.10.13 15:38
Tadeusz Hertrich-Woleński, cytaty.
Andrea2020.10.13 14:29
Panie Jackowski, nie chodzi o dopłaty, boją się jak ognia Państwowej Inspekcji, a w ogóle wchodzi po dwóch latach od uchwalenia, od teraz zakaz importu paszy z soi modyfikowanej genetycznie, którą paśli kurczaki i druli nas.
Anonim2020.10.13 14:14
Jeśli mi ekokanalie zakażą jeść mięsa to kupię sobie sportowy łuk i zajmę się kłusownictwem. Trzeba się bronić przed współczesną okupacją jak za czasów wojny.
Po 11 ...2020.10.13 14:24
Me gusta :). Nie poddawaj się! Też tak miałem jak byłem dzieckiem. Jak mi katokanalie zakazały jeść mięso w piątek.
Michał Jan2020.10.13 15:26
I naprawdę nie mogłeś jeść lewoswołoczo?
Anonim2020.10.13 14:03
Kaczyński chce zabrać polskim rolnikom eksport , Polsce przychody podatkowe z całej branży eksportowej. Żydowskim gminom wyznaniowym pozostawił cały ten segment do własnego zagospodarowania po wcześniejszym wyeliminowaniu polskiego rolnika na mocy ustawy. Na koniec chce uzyskać akceptację wyborczą rolników, płacąc odszkodowania z pieniędzy pozostałych podatników co skutkuje zwiększoną opresją podatkową dla wszystkich.. Kaczyński ty zaiste jesteś szkodnikiem polskiej racji stanu.
Anonim2020.10.13 14:17
A do tego ten ryp sprzedał duszę Chabad Lubawiczom za władze. To chory na manię władzy malutki człowieczek. Wywalcie go za burtę PiSu zanim cała łódź zatonie.
Nemo2020.10.13 18:15
Ohydna,zakłamana propaganda konkurencji. która dąży do wynarodowienia Polaków,do wychowania bezmózgowych istot.posłusznych kolorowym szmatom.No cóż,wolność nigdy nie przychodziła łatwo i wymarły narody,które o nią nie walczyły.
Anonim2020.10.13 13:43
INSTRUKCJA DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, masonów i czcicieli brukselskich neomarksistów: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki ***** 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ***** 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”, „Wkrótce jego nieuchronny koniec!”. ***** 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na troskliwych obrońców dzieci. ***** 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”, „Kto dziś jeszcze wierzy w te bajki?!”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku rzeczowych argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć…). ***** 5. Ostro punktujcie każdy, nawet najmniejszy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach?”, „Te ołtarze kapiące od złota?”, „A nowy samochód proboszcza?”). Wiadomo, że forsa niezawodnie działa na wielu. ***** 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki starożytnych pasterzy, Eucharystię – jako „wafelek” przenoszący wirusy, Różaniec (o, jak ja nienawidzę Różańca!…) i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych – jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda, szczególne eucharystyczne – jako wymysły dla łatwowiernych. A wreszcie, i to jest najważniejsze, samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania sobie naiwnych prostaków. ***** 7. Szczególnie mocno próbujcie podważać autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz odebrał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ***** Gdy już to wszystko zrealizujecie, wtedy niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
Jan Radziszewski2020.10.13 13:24
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen
Jan Radziszewski2020.10.13 13:23
++++ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż +
Natalja Siwiec2020.10.13 13:19
Marysiu! Pan mówi, proszę otworzyć!
Po 11 ...2020.10.13 13:15
W katolickim kraju to słowo Boga powinno decydować o naszym stosunku, o traktowaniu zwierząt. Biblia jasno wprowadza podział na "zwierzęta czyste" i "zwierzęta nieczyste". Należy zatem ocenić czystość danego zwierzęcia, np, poprzez powąchanie i przetarcie rękawiczką (test białej rękawiczki) i wyeliminować z hodowli te zasyfione.... Boję się o schabowego ....