01.06.21, 13:44Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Senator Karczewski: Działania Banasia to smutny akt zemsty

Prezes NIK Marian Banaś łożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Zdaniem prezesa Banasia wicepremier mógł znieważyć konstytucyjny organ RP, wywierać wpływ na czynności urzędowe przemocą lub groźbą oraz dopuścić się przestępstwa zniesławienia. Oskarżenia te skomentował w rozmowie z portalem wPolityce.pl senator Stanisław Karczewski.

Senator Karczewski podkreśla, że zna prezesa Mariana Banasia jeszcze z jego działalności opozycyjnej, którą wysoko oceniał. Dobrze wspomina też jego pracę w Ministerstwie Finansów. Jego obecne działania natomiast, które podejmuje jako szef Najwyższej Izby Kontroli, w ocenie dra Karczewskiego nie służą niczemu dobremu.

Polityk zwraca uwagę, że w kwestii oceny rządowych przygotowań do wyborów korespondencyjnych prezes NIK nie bierze pod uwagę nadzwyczajnej sytuacji, w której znaleźliśmy się z powodu pandemii koronawirusa.

- „Zdaje się, że pan prezes Banaś w ogóle tego nie dostrzega. Ta wojna to taki akt zemsty czy rewanżu za sprawy, które nie wypłynęły przecież z winy polityków Prawa i Sprawiedliwości, a wypłynęły z winy samego pana Banasia i jego rodziny”

- podkreśla Stanisław Karczewski.

Rozmówca portalu wPolityce.pl ocenia te działania jako „przykre, niepotrzebne i zbędne”.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Sprzedam opla2021.06.8 20:00
Sprzedam opla aquillę, autokomis Roman Pornola, Radomsko, ul. Wiejska.
Lennon2021.06.2 5:06
Karczewski, a co tam u ciepłego (twoim zdaniem) człowieka, czyli Łukaszenki?
oto PIS2021.06.1 20:45
Bartłomiej M., aktor, dziennikarz TVP i działacz Prawa i Sprawiedliwości, został zatrzymany. Niedoszły polityk i epizodyczny aktor usłyszał zarzuty, w tym zarzut trzech gwałtów na nastolatkach.
A.2021.06.8 16:04
Napisz prawdę, łachudro! Bartłomiej M. aktor i fotograf NIGDY nie należał do PiS, był jedynie kandydatem z listy PiS ostatnio DWUKROTNIE, nigdzie się nie dostał. WCZEŚNIEJ NALEŻAŁ DO PLATFORMY OBYWATELSKIEJ!!!!! przyklejał sie po prostu do aktualnej władzy. Był prezenterem Poland In, czyli angielskojezycznego kanału TVP. Epizodyczne role w filmach Patryka Vegi, w Świecie według Kiepskich, Kobietach mafii i wielu innych serialach, nawet w Księdzu Mateuszu za czasów rządów PO-PSL.
XYZ2021.06.1 19:51
A Karczewski to brał dowody wdzięczności jak większość lekarzy.
Filip2021.06.1 19:32
Jarosław Kaczynski jest bardzo mściwy. Beatę Szydło zmusił, żeby głosowała w Europarlamencie przeciwko kandydaturze Polaka Donalda Tuska, na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej i przegrał w stosunku 27:1. Chcąc usprawiedliwić bezprecedensowy przykład głosowania przeciwko swojemu obywatelowi, propaganda pisowska oczerniała Donalda Tuska zarzucając mu "zdradę", choć nie potrafiła określić na czym ta "zdrada" miałaby polegać. CBA podlegający bezpośrednio Mariuszowi Kaminskiemu, a pośrednio Jarosławowi Kaczynskiemu, bezpodstawnie zatrzymała Romana Gertycha, a sąd zarzuty wobec niego uznał za absurdalne. Czy te działania to nie jest smutny akt zemsty?
AAAtomek2021.06.1 15:13
Karczewski! Nie mierz ludzi własną miarą!
To nie zemsta, to prawda o tym (nie)rządzie2021.06.1 14:45
PiS to sługusy jak peo Merkelowej , całej tej zboczonej bolszewi w europarlamencie. Udają patriotów zawłaszczają prawą stronę polityki a z onuc wystaje sierp i młot, symbole żydo-komuny. Kiedy Polską będą rządzić Polacy będzie dobrze, ale marnie to widzę, szlalom
Po 11 ...2021.06.1 14:28
"Smutny akt zemsty" ???? Nie!!!! "Zemsta jest rozkoszą bogów", albo "Zemsta to potrawa, która smakuje najlepiej, kiedy jest zimna", noo i przede wszystkim: "Quid viro forti suavius quam vindicta manu querere?"
JPIII2021.06.1 14:19
Karczewski to słaby lekarz i słaby senator. To w ogóle krętacz.
katolik2021.06.1 14:13
Miejmy nadzieję, że plan Banasia na amen pogrąży SSPIS
abc2021.06.1 14:10
Panien Karczewski ile już pan kasy od podatnika wyciągnął - mało panu to może niech pan nie komentuje rzeczy oczywistych - przekręty PISu są mniejsze niż PO? (wg piosenki Kazika)
Japa2021.06.1 13:59
Mam PTAKA w ROBACZKA sraka i w KAKA --------- A jak wyjme PTAKA z ROBACZKA sraka to ROBACZEK oblize mi PTAKA z kaka ---------;]
robaczek2021.06.1 14:06
oj misiu................ o czym ty myslisz dziadku ........................ eh typowy POLSKI KATOLIK ;] ...... pewnie z rodziny radia ma ryjka ;]
robaczek2021.06.1 13:57
I W DU....e mamy prawo!!!!!!!!!!!!! nasza kolej u koryta i tak łatwi sie nie damy przegonic!!!!!!!!!!! .................. tak wiec pisiusie i pisiurki..... gryzc! bronic PANA I PLEBANA drogie owieczki ;]