27.10.13, 08:39Plakat serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" (fot. materiały prasowe dystrybutora/Filmweb.pl)

Serial szkalujący Polaków nagrodzony w Berlinie

To bardzo prestiżowa nagroda, ukazująca, że jurorzy festiwalu nie przejęli się protestami i sprzeciwem wobec zakłamywania historii – stwierdził red. Waldemar Maszewski.
"Nie jest to drugorzędne wyróżnienie, ponieważ jest to nagroda festiwalu Prix Europa, najlepszych filmów dokumentalnych 2013. Film, w którym żołnierzy Armii Krajowej przedstawiono jako bezmyślnych bandytów i antysemitów, święci triumf nie tylko na festiwalu. Prawo do filmu zakupiło przecież aż 80 państw na całym świecie. Wypadałoby to skomentować: a nie mówili ci wszyscy, którzy ostro protestowali przeciwko nie tylko tej emisji filmu, ale również przeciwko jego zakupowi przez telewizje publiczną. Teraz widać wyraźnie, że mieli rację. Niewątpliwie mamy do czynienia z wielkim skandalem, gdzie po raz kolejny poprzez nagradzanie tego filmu, jawnie jest obrażana Polska i wszyscy Polacy"– zaznacza red. Waldemar Maszewski z Hamburga w rozmowie z Radiem Maryja.

Zdaniem Maszewskiego, jest to dalszy ciąg deformacji faktów historycznych w Niemczech. Redaktor przypomina jednak, że także polska telewizja publiczna przyczyniła się do rozpowszechniania obrażających Polaków treści.

"Niemieckie media z wielką satysfakcją piszą o sukcesie filmu „Nasze matki, nasi ojcowie”. W niemieckich głowach jest ugruntowany dosyć powszechny obraz dotyczący II wojny światowej. Jest to obraz złożony ze złych nazistów, oczywiście o nieokreślonej narodowości; okrutnych ich sprzymierzeńców jak, np. Polaków z Armii Krajowej oraz biednych i pokrzywdzonych Żydów i Niemców. Niemiecki internet jest pełen fałszerstw na temat niemieckich obozów zagłady i obozów koncentracyjnych. Tylko głośne procesy ze wsparciem polskich władz, mogą wstrzymać ten proceder szkalowania naszego narodu" – apeluje na antenie Radia Maryja red. Waldemar Maszewski.

MBW/Radiomaryja.pl 

 

Komentarze

anonim2013.10.27 9:39
@Sstaszek Ty tez nie grzeszysz mądrością
anonim2013.10.27 9:58
Zatkało mnie ciekawie w jakiej kategorii film został narodzony : Prawności politycznej,? Propagandy Niemieckiej.? Historia kołem się toczy jak po I wojnie Niemcy płakali że zostali nie słusznie potraktowani tak teraz jest tak samo. Dziwne Niemieckie społeczeństwo do 1938roku w 99% popierało nazistowską politykę Hitlera Tym samym popierając Rasę panów i 100 letnią rzesze. Represje na ludności Żydowskiej a następnie na okupowanej podczas wojny ze szczególnym uwzględnieniem Ludności Polskiej. Tych faktów nie da się zamieść pod dywan dopiero gdy Hitlerowi powinęła się noga na kampanii w ZSRR część społeczeństwa Niemieckiego wraziła nie zadowolenie. Gdyby było tak kolorowo jak w Niemieckim filmie to Niemcy nie ćwiczyli by na kartonowych czołgach. Tak samo jak 70 lat temu świat milczał i nie chciał nic mówić a Polskę wypchną na przynętę Niemcom żeby nasyciły swój apetyt. Tak teraz milczy na takie zakłamanie Historii Amerykanie rozdają Niemcom Baterie Patriot. A my musimy się oblizać smakiem.
anonim2013.10.27 10:19
@CzęstochowskiPoeta polscy partyzanci, chłopi ze wsi, nie lubią Żydów. Czy to coś dziwnego? Jeżeli Jest to w przekłamanym ustawionym Niemieckim seraju to jest to dziwne Jeżeli Naszych raków rozstrzeliwano za ukrywanie ludzi narodowości Żydowskiej to jest to dziwne. Jako jedyni w europie mieliśmy największą podziemna sprawnie działającą armie. A w filmie jest to umniejszane do szabrujących band to jest to dziwne. Podaj dowody na silny Anty semityzm w kraju przed wojną.
anonim2013.10.27 10:35
Częstochowski, przłóż się do komentarzy, bo na debila wychodzisz.
anonim2013.10.27 10:48
Najpiękniejsze słowa na świecie zawarte w Hymnie Polskim „Jaszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy” Nie spadły z księżyca sam poeta też ich nie musiał wymyślać bo żyły w nim od zawsze. Już Malaspina w 1598 roku pisał „Polacy twierdzą że Polska tym się różni od innych królestw, że te potrzebują do obrony fortec i najemnego żołnierza, Polskę zaś zasłaniają nie martwe, lecz żywe twierdze, to jest piersi szlachty. Torres natomiast pisał (1621) „Jedyna nadzieja w męstwie Polaków którzy nie chcieli mieć innych twierdz oprócz własnych piersi” Dlatego wszystkie organizacje Partyzanckie w Polsce Walczyły z serca a nie z przymusu dlatego Nil i Pilecki poświęcili swoje życie. I dlatego nie morza patrzeć i słuchać jak Zakłamywane są fakty. Jak pomniejszana jest rola obrońców Polskiej ziemi dla których wojna nie skończyła się przez całą okupację.
anonim2013.10.27 10:57
@Gipsen Dzieki Polakom niebo nad Londynem było Brytyjskie, Dzięki Polakom i ich krwi zdobyto Monte Casssino. Na t-34 Polska armia wjechała do Berlina Zawieszając tam Polską Flagę. A ty śmiesz pisać takie teksty że film jest wzruszający. dlaczego w filmie niema Scen z Oświęcimia jak Niemiec rozrywa 6 letnie dziecko?? To nie Były okropieństwa wojny tylko okropieństwa Niemców
anonim2013.10.27 11:11
@CzęstochowskiPoeta Takim małym epizodem są "Polskie obozy koncentracyjne" Takie niby nic o ps komuś się napisało ale myślał o położeniu geograficznym a tekst o holokauście. W filmie też takie o ups. Z tym że teraz większość mówi i myśli Polski obóz do tego będą mieć Polskich rzezimieszków z AK. Przypominam ci że jesteśmy narodem Pokrzywdzonym Przez Niemcy i wszystkie takie epizody są krzywdzące dla narodu Polskiego i pomięci ich obrońców.
anonim2013.10.27 11:14
@CzęstochowskiPoeta TAK masz rację byliśmy rycerzami w lśniących zbrojach.!
anonim2013.10.27 11:22
Prix Europa to niemiecka inicjatywa marketingowa w zakresie mediów. Przekształcona z nagrody Prix Futura Berlin i prowadzona przez Rundunk -Berlin-Brandenburg. Żeby to miało jakikolwiek pozaniemiecki wymiar, dopisane jest francuskie radio i ruskie radio,szwedzkie radio,ZDF (autor tego serialu), telewizja arte (rancusko-niemiecka),land Brandenburg. Można tę "inicjatywę"określić jako rozpaczliwa próba przeciwstawienia się anglojęcznych mediów, które "wzięły wszystko i nie biorą jeńców". Nie ma tu BBC, a to określa zasięg tej "nagrody",którą Niemcy wręczają sami sobie przy wsparciu np. TELEWIZJI POLSKIEJ,która jako jedybna narodowa telewizja państwowa dopisała się do listy hańby. I tylko na portalach niemieckich i polskich jest jakakolwiek zajawka to tej nagrodzie. Zdaje się,ze atak niemiecki na historię w postaci tej kolejnej kłamliwej niemieckiej produkcji się nie powiódł. Natomiast Brytyjczycy (BBC) złośliwie nakręcili kolejny serial dokumentalny "na Niemców" na podstawie własnych archiwów wojennych z podsłuchiwania niemieckich jeńców wojennych. I OTYM jest sporo w internecie. I wraz z Francuzami szykują się do obchodów 100-ej rocznicy wybuchu I wojny światowej, co Niemcy próbowali zablokować. Podziwiać należy niemiecką zajadłość w zacieraniu własnych "dokonań" ale Brytyjczycy trzymają rękę na pulsie. Chwała im za to. Prawda się broni mimo przeraźliwego zaprzaństwa tzw. polskich elit politycznych i medialnych.
anonim2013.10.27 12:13
@Gipsen "Ten film jest o żołnierzach niemieckich uwikłanych w okropieństwa wiosny" "Niemcy Niemcy ponad wszystko" Tak to wyglądało.Teraz przy hollywoodzkiej manipulacji morze wyglądać nieco inaczej.
anonim2013.10.27 12:31
@CzęstochowskiPoeta Na litość to zasługujesz ty. Historia okupowanej Polski w latach 1939-1945 jest Horrorem na jaki tylko zdolny był człowiek łapanki,Hybrydy,Eksperymenty na ludziach, masowe mordy ,zbrodnie,Lebensborn, A to wszystko zafundowali nam Niemcy. To co się działo w naszym kraju to nie jest piękny filmik jaki oglądałeś po którym teraz masz skrzywienie rzeczywistości.
anonim2013.10.27 12:58
@CzęstochowskiPoeta Udajesz że nie masz rozumu czy jaja sobie robisz??
anonim2013.10.27 14:29
Musze obalić wasze teorie poniewarz oglądałem wszystkie 3 części tej Niemieckiej sensacji. Na łopatki mnie rozłożyło to jak esesman musiał usiec się do podstępu żeby złapać obywatela Niemieckiego narodowości Żydowskiej. Następnie film zaczyna się tkliwą scenką jak Niemieckiego bohatera fritchelmusia gonią źli Rosjanie a on jest taki filigranowy.Tylko ze Wermacht strzelał do wszystkiego co się ruszało w Rosji. Punkt widzenia? Goebbels także miał swój punkt widzenia. Może pomówmy o punkcie widzenia Bin Ladeni i Alkajdy. To nie moja wina że internet i telewizja robi wam wodę z mózgu. "Niemcy nie mają prawa przedstawić tej historii ze swojego punktu widzenia? " Mają prawo owszem a podejrzewam że dla was takim przekonującym tłumaczeniem było by już słynne "Polacy nic się nie stało" O przepraszam dla was już tak jest siedzicie sobie w ciepłych domkach oglądając Przekłamany Niemiecki obraz i bierzecie o na rzeczywistość. " które są siebie pewne, nie przejmują się takimi pierdołami." człowieku nie pogrążaj się Obama gęsto się tłumaczy że są podejrzenia oto że USA podsłuchiwała Merkel A ty mi tutaj wodę lejesz o jakiś pierdołach. To kto nie jest pewny Niemcy?? czy USA??
anonim2013.10.27 15:57
@Gipsen Pierwszy obóz koncentracyjny i tu co niektórych mogę zaskoczyć powstał nie w Oświęcimiu jak większości się to kojarzy tylko to był Dachau w 1933 roku.Hess w swoim pamiętniku opisuje swojego nauczyciela dowódce tego obozu następująco: "Dążył do nastawienia SS-manów przeciwko więźniom,wywołania wrogiego do nich stosunku tłumienia z góry jakichkolwiek odruchów współczucia. Stale oddziaływając w tym kierunku, wyhodował w tych prymitywnych naturach antypatię i nienawiść do więźniów,JAKIEJ LUDZIE POSTRONNI NIE SĄ W STANIE SOBIE WYOBRAZIĆ. Takie nastawienie rozszerzyło się na wszystkie obozy koncentracyjne"[...]. To są początki zbrodni podwaliny z których wszyscy korzystają o tym należy mówić tak jak było żeby nigdy nie miało miejsca coś podobnego a wszelkie próby mataczenia powinny być ostro krytykowane.Nie dziwmy się USA po II wojnie większość zbrodniarzy i naukowców dostała tam azyl bez nich Stany były by cienkie jak siki węża Przemyśl to wszystko co napisałem. Przemyśl to o czym mówili i pisali ludzie zaraz po wojnie. Bez zakłamywania historii. Pomyśl o tych wszystkich ludziach którym zadawano pytanie o obozy koncentracyjne a w ich twarzy malowało się przerażenie bul lęk płynęły łzy. Przypomnij sobie Film i zapytaj sam siebie czy to co zobaczyłeś na ekranie to była prawda czy to był prawdziwy punkt widzenia Niemców. A w Norymberdze Rudenko:czy pana zdaniem napad na Polskę był ze strony Niemieckiej agresją? Von Ribbentrop:Nie,znów muszę odpowiedzieć: nie. Napad na Polskę stał się koniecznością,spowodowaną postawą innych mocarstw .Niemieckie żądania mogły być zrealizowane na drodze pokojowej.sądzę że Fuhrer poszedłby na to, dyby tego samego chciały inne mocarstwa.
anonim2013.10.27 16:06
@częstochowski @gipsen czy wasi dziadkowie również byli w wehrmachcie, czy w tym podobnych jednostkach? Polakom nie godzi się tak szmacić.
anonim2013.10.27 16:26
@Gipsen Widzę że nie bardzo rozumiesz. Nie za bardzo lubić Żydów bo mi nie leżą to co innego jak zostawić ich na pastwę losu w wagonach. Zostawić na pastwę losu w lesie czy Przy każdej okazji Wywoływać odczucia antysemickie w śród Polaków w Niemieckim Filmie. Oto idzie. Natomiast "Dzieci Ireny Sendlerowej" Nie zdobywały Niemieckich naród. Niemcy nie emitowały i nie nagłaśniały namiętnie filmu. Czy Postawy polaków w Niemieckim Filmie to zemst za naszą niesubordynację co do ich rozkazów??
anonim2013.10.27 19:38
Bałwany jedne w całym serialu są tylko cztery nacje Niemcy Żydzi Polacy i Rosjanie. Niemcy walczą z Rosjanami Zderzenie ideologi. Żyd bo jest tam aż jeden pada ofiarom nieczystej gry Niemca Ale trafiło mu się gorzej bo trafił do Antysemickiej Polski gdzie rządzą bandy oprychów. O ale moment rzeczywistość była inna z Polski Niemcy zrobili obóz kaźni swojej fabryki śmierci. Niema ani słowa o rasie panów i wykańczaniu narodu Żydowskiego Polskiego i innych. Ale jest właśnie ta mała nic dla was nie znacząca grupka Polskich wrednych antysemitów kruży ino patrzą żeby utopić jak kota jakiegoś Żytka. Już świat myśli że obozy zagłady to nasz produkt dołóżmy do tego niemiecki obrazek. A dlaczego Radzieccy żołnierze nie byli potworami tylko my Bo nie pani bohaterska sekretarz stwierdziła że przyszli wyzwalać a nie gwałcić a fee. Tyle przykładów jest w historii na zniekształcenie rzeczywistości a wy jak to stado baranów beczycie w jeden głos. Nikt z naszych sąsiadów sojuszników nie wstawił się za nami tylko wepchną nas w łapy Hitlera i Stalina. Jeżeli sami nie będziemy mieć honoru i o niego dbać to nikt nam go nie da nikt o tym filmu nie nakręci. Na koniec można byś samokrytycznym i krytyczne oceniać samych siebie ale nie wolno być bałwanami!!
anonim2013.10.27 19:59
@Gips, popatrz na to szerzej jako na niemiecką politykę hisoryczną, wybielanie narodu, który przecież w większości popierał Adolfa. Przypisywanie Polakom nienawiści do Żydów, nazywanie obozów koncentracyjnych polskimi, to szeroka akcja trwająca już od wielu lat. Wojna jest utożsamiana z atysemityzmem, antysemityzm, to Polacy, więc kto odpowiada za wojnę? Oczywiście Polacy i jacyś naziole - takie jest ich pokrętne działanie. Film przedstawia Niemców tak jaby właściwie społeczeństwo było ok., tylko jacyś naziści niewiadomo skąd i dlaczego.... Nigdy o swoim narodzie nie można tak lekko się wypowiadać gdy mowa o poważnych tematach. Jak gdzieś pojedziesz, to przede wszyskim będziesz Polakiem nie lewakiem. Lewctwo cię nie wybieli. Nie sraj więc w swoje gniazdo Ciekawe co dziadek powiedziałby na twoje wpisy
anonim2013.10.27 20:06
@brzęczyszczykiewicz Może moje komentarze są zawiłe i ludzie ich nie ogarniają ale dobrze to ująłeś
anonim2013.10.27 20:13
@Onufry, ja sądzę, że oni to rozumieją, ale wszystko im wisi. Taka postkolonialna mentalność i bezkrytyczne lewactwo. Nerwy przy nich mogą puścić jak przy źle wychowanych, rozkrzyczanych dzieciach. Tyle że to nie dzieci Pozdrawiam
anonim2013.10.27 21:40
@Gipsen "W serialu ideologia hitlerowska była jednoznacznie potępionaW serialu ideologia hitlerowska była jednoznacznie potępiona" Bądź tak miły i przypomnij w którym miejscu potępiali swojego Firera
anonim2013.10.27 21:45
@Gipsen "Cechą otwartego na świat człowieka jest umiejętność spojrzenia na świat z perspektywy innego człowieka. Ten serial doskonale oddał persoektywę zwykłych szeregowych Niemców wplątanych w wojnę, której nie popierali" Boże widzisz i nie grzmisz! Masz rację popatrzę na to z perspektywy Niemców tamtego okresu Zwycięzców nikt nie rozlicza.
anonim2013.10.27 21:54
@brzęczyszczykiewicz Masz racje dziecku wytłumaczysz raz drugi i pojmie. Dziś w niedzielę w wolny dzień poświęciłem się na korepetycje z historii. Zmarnowałem czas i tyle.Pozdrawiam bywaj
anonim2013.10.27 22:15
Oglądają to ludzie którzy o wojnie w Polsce nie mają zielonego pojęcia, lub tacy, którzy chętnie by zapomnieli, że Polskę najpierw mieli w dupie a póżniej sprzedali Stalinowi. Czyli Francuzi, Amerykanie, Anglicy...Poznają hiistorię z takich właśnie kłamliwych filmików. Po co się sprzeczać skoro to jednoznaczne i oczywiste, że ten film nie powinien być rozpatrywany w kategoriach artystycznych. Kłamstwo można ładnie ubrać. Ludze, którzy mieli w swojej rodzinie AK-owców tym bardziej powinni być na to wyczuleni
anonim2013.10.28 3:18
Wszystko byłoby w tym filmie pięknie, gdyby nie to, że Polacy właściwie w KAŻDEJ scenie, gdy są pokazywani, podkreślają swoją nienawiść do Żydów. Czy potrzeba, czy nie. Nawet w przypadku, kiedy jest to zupełnie sztucznie i na siłę przyszyte do scenariusza (vide: scena z ugadywaniem się z chłopami w sprawie prowiantowania oddziału w szopie "bęciemy szydów topić jak koty"). Więc to nie jest jedna rażąca scena z pociągiem. I to nie jest przypadek. Ten film, "o zwyczajnych niemieckich ludziach wplątanych w tę bezsensowną okrutną wojnę, którą ich państwo wywołało" - w tej konwencji nie mógł powstać bez krwiożerczo antysemickich Polaków. Bez Polaków, ten Żyd nie byłby przez NIKOGO (oprócz jednego "gestapowca") prześladowany - przecież on SOBIE CHODZIŁ W ŚRODKU WOJNY PO BERLINIE, na koncerty - i nikt go, w tym policyjnym państwie, NIE ZAKAPOWAŁ. Wpisuje się to w przesłanie filmu: (nie masz racji, Gipsen, pisząc, o wojnie, która wywołało państwo "ich" - bohaterów filmu.) Film mówi, że cale zło jest związane z tymi "innymi" - pojedynczymi fanatycznym faszystami, Polakami - ba! Winni są nawet cyniczni Amerykanie - to przez nich sprawiedliwości na koniec nie staje się zadość. Winni są wszyscy, tylko nie Twoi, Niemiecki Narodzie, Matki i Ojcowie. Ten film jest po prostu głęboko nieuczciwy. Pozdrawiam.
anonim2013.11.10 15:11
do "Sstaszek": ty w ogóle żadną mądrością nie grzeszysz. Greszysz natomiast innymi rzeczami, między innymi upartą głupotą i chwaleniem się nią. Co do niemców: swołocz świata. Atakowali naszych dziadków 74 lat temu, w końncu przegrali; atakują ich znów, tym razem perfidią i kłamliwą propagandą historyczną.