W wyniku niczym nieuzasadnionej agresji Rosji na suwerenne państwo jakim jest Ukraina zaczęto stopniowo wprowadzać sankcje na Rosję. Wiele krajów już wycofało się z Federacji Rosyjskiej, która w odpowiedzi na to stosuje złodziejską politykę przejmowania majątków firm, które nie chcą prowadzić biznesu w zbrodniczym kraju. Kolejnym spektakularnym efektem tych sankcji jest wycofanie się z Niemiec po prawie 170 latach niemieckiej firmy Siemens.

- Potępiamy wojnę w Ukrainie i postanowiliśmy przeprowadzić uporządkowany proces likwidacji naszej przemysłowej działalności w Rosji. Nie była to łatwa decyzja – oświadczył prezes niemieckiego koncernu Siemens AG Roland Busch.

W czwartek Siemens poinformował o planach całkowitego wycofania się z Rosji. Do podjęcia tej decyzji – jak podkreślają władze firmy – przyczyniła się agresja Rosji na terytorium Ukrainy. Firma ta wstrzymała wszystkie nowe transakcje i dostawy do Rosji i Białorusi.

Potępiamy wojnę w Ukrainie i postanowiliśmy przeprowadzić uporządkowany proces likwidacji naszej przemysłowej działalności w Rosji. Nie była to łatwa decyzja, biorąc pod uwagę nasz obowiązek dbałości o naszych pracowników i wieloletnie relacje z klientami na rynku, na którym działamy od prawie 170 lat” – powiedział prezes i dyrektor generalny Siemens AG Roland Busch.

Firma zadeklarowała pomoc dla pracowników koncernu w Rosji oraz udzielanie pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

 

mp/business insider