13.01.22, 17:08Fot. screenshot - YouTube (Øris Ørson)/Twitter (Sylwester Tułajew)

Sienkiewicz podbija Internet! ,,Gorzałka jeno tęgiej głowie służy’’

Internauci nie mają litości dla posła Bartłomieja Sienkiewicza, który w czasie wczorajszej debaty w Sejmie był wyraźnie niedysponowany. W mediach społecznościowych szczególną popularnością cieszy się cytat z „Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza: „Zawsze mówił, że gorzałka jeno tęgiej głowie służy”.

Wczoraj wieczorem Sejm zajął się wnioskiem Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sportu Kamila Bortniczuka. W czasie debaty salę musiał jednak opuścić przewodniczący klubu KO Borys Budka. To za sprawą „niewyraźnego” stanu posła Bartłomieja Sienkiewicza, który potrzebował pomocy w dotarciu do drzwi.

Pod koniec wczorajszej sesji plenarnej na salę wszedł niespodziewanie Bartłomiej Sienkiewicz z Koalicji Obywatelskiej, który podszedł do Borysa Budki. Były lider PO natychmiast wstał z krzesła i zdecydowanym gestem wskazał byłemu szefowi MSWiA drzwi. Później pomógł mu opuścić salę. Nie było to jednak proste. Po drodze Sienkiewicz potknął się o nogi posła Piotra Borysa. Kiedy był już blisko wyjścia postanowił jeszcze „przybić piątkę” z poseł Marzeną Okłą-Drewnowicz. Miał jednak wyraźne problemy z trafieniem w jej dłoń.

Do sprawy odniósł się na antenie Radia ZET Borys Budka, który podejrzenia o to, że Sienkiewicz był pod wpływem alkoholu nazwał „bzdurami”.

- „To jest po prostu poziom debaty sejmowej. Rozmawiamy o facecie - mówię o Mejzie - który próbował wyłudzać pieniądze od rodziców ciężko chorych dzieciaków, a co zamiast tego mamy? Jakieś filmiki produkowanych przez pisowskich trolli, przez pisowskich posłów, sugerujące tego typu rzeczy”

- atakował wiceszef PO.

Nagranie z wczorajszego posiedzenia Sejmu podbija Internet, a internauci nie mają litości dla byłego szefa MSWiA. Przy okazji popularność zdobywa też cytat z „Ogniem i mieczem”.

kak/interia.pl, Twitter

Komentarze

Tego we Frondzie nie ma.2022.01.14 12:32
Oskarżony w sprawie wypadku z udziałem Beaty Szydło: miałem założony podsłuch. – W 2017 r. jeszcze nie mieliśmy Pegasusa, ale w bardzo krótkim czasie po wypadku również miałem założony podsłuch. Założony był w moim telefonie, u mojego mecenasa i u innych osób związanych z tą sprawą – powiedział Sebastian Kościelnik "Gazecie Wyborczej".
OBŁUDA POLSKA!!! ORKA!!!2022.01.14 9:26
Obłudne Frędzle rzucają kamieniami podczas gdy każdy z was chleje wódę kiedy tylko jest okazja PiSia wasza mać
julek2022.01.14 8:41
podbija ale chyba pisowski internet
Jan Onufry2022.01.14 7:04
....wszak oleum głowy jeno po przednich trunkach wchodzi
korwinowe2022.01.13 23:35
Oni chronią pedofili w sutannach! Pamiętacie kto z kim wymieniał misie, zamiast ścigać pedofilów w kościele?
Anonim2022.01.13 21:53
Uchlał się jak świnia i rżnie głupa. Jak chcesz chlać w Sejmie to nie pokazuj ryja na sali sejmowej. Palant !
korwin2022.01.13 23:36
Twój rząd niszczy Polskę, a ty się jakimiś bzdurami zajmujesz? No ale czego oczekiwać od fanatyków - nawet oddał by swoje mieszkanie dla wodza ku chwale ojczyzny.
Astamaniana2022.01.14 7:37
Twój już wyrzucił kilkadziesiąt tysięcy na bruk Skąd się takie debile biorą
"podbija Internet"2022.01.13 21:28
https://nczas.com/2020/01/11/pozar-w-bur-w-tvp-samuel-pereira-kasuje-trollkonta-w-obawie-przed-procesami-poklosie-awarii-fb-ujawniajacej-autorow-wpisow-foto/
bułka chleba2022.01.13 21:15
i czarny <kak> tęskniący za białą bułką z mąki pszenicznej za 30 groszy.
Joan d'Arc2022.01.13 21:03
Tracing back my steps in time All I do is think about you Charlotte And the love is left behind I first saw Paris in Soho when I was thirteen Sitting on a coffin drinking coffee I wore black on black with negative feelings I often go to Paris to live yesterday tomorrow Because Paris is a place of dreams Francoise Hardy, tous les garcons et les filles Juliette Greco, Jeanne Moreau and Catherine Deneuve And I'm walking with Eric Satie Along the boulevards of Paris in the springtime Un orchestre d'oiseaux, every so often breaks This map of feelings Drifting through these landscapes of love Watching strays from Pere Lacheise Can you hear the cats purr? Can you hear the master? Stone against their velvet fur Girls who travel the metro Stroking white mice they carry in their pockets Lost in a day dream Daydreaming to be loved by someone Hurtling myself down into the metro A train of Latin and African percussion Turns my day into night The rhythm of life The constant arguments between lovers He wants to listen to the news She wants to listen to the music
Mon Die Senie2022.01.13 21:00
Seeing those short hairs so close And smelling the stale odour of scent and sweat Yeah, I was overcome with desire for it And reaching out with my hands I grabbed her sweet arse I always get a kick out of Paris I grabbed her cute arse so close And sank my desperate mouth At the heavy, oily sex Why don't they try a little harder back home Why don't they? It all seems so brighter here On the rue Pigalle Bond, James Bond! That's what they call me Because I'm Ecosse Vive l'Ecosse, they say It always seems more dirty When I walk these streets All I want to do is think Blue Yeah, shocking Blue! I pass old hotels with sexy curtains Life, love and death gone by A thousand times, why should I try To change anything I will get a kick out of Paris Mon die senie, anyambami Let it roll, let it roll Who is she? Where's the man who saw the man Who saw the man who saw the girl I'm going crazy Paris does that to you Blue, the only colour of sex The only colour of my shirt and jacket The only colour on the rue Saint-Jacques She felt the seed stir at the pit of her belly In response to my strong tonguing movement Mon die senie, anyambami I can't get enough Of undoing that stuff Satin, chiffon, silk and cotton Just underwear Mon die senie Plain and simple Who is she, Where are the gods to listen to Where are the gods to tell me what to do All I want to do is think Blue Shocking Blue, the only colour of sex My huge hands grasped you at your hips And your blond hair formed a pool on the dark wood Between my feet And I raised you to doting love And then I let it subside, yeah In a soft corrosion But I always get a kick out of Paris Mon die senie, anyambami Let it roll, let it roll I can't get enough Mmmm, of undoing that stuff Who is she And where's the man Where's the man who saw the man Who saw the man who saw the girl I'm going crazy Where in the world can you find such dreams Nowhere, it seems, except Paris Yeah, I always get a kick out of Paris And then again, I'm not sure But it's better than yesterday And tomorrow is another day And I wanna live yesterday tomorrow
brat olaf2022.01.13 20:01
nie pójdę do piachu, chociaż mi mówią: »czas umierać, brachu!«.
A w tym roku…2022.01.13 19:21
Wielkanoc 17 kwietnia. Powinno już być fest ciepło, tym bardziej że prognozują w marcu i kwietniu temperatury wyższe niż 10-letnia średnia.
Kuba Sienkiewicz śpiewał2022.01.13 19:13
„Nie pij, Piotrek, nie pij w piątek. Piątek zły jest na początek. Co z sobotą pracującą? Będziesz chory na stojąco”. =================================================================================== „Wtorek lepszy jest do picia. Musisz przecież mieć coś z życia. Pij we wtorek ile wlezie. A najlepiej po obiedzie”.
Anonim2022.01.13 19:00
Pewnie poczuł w kieszeni więcej pieniędzy dzięki Polskiemu Wałowi i postanowił to uczcić. 😁😁😁😁
Sławomir #czućpiniądz2022.01.13 19:15
Za zyskane 30 zł kupisz 0,5 litra Żubrówki (póki jeszcze sprzedają stare zapasy z niższą akcyzą).
Powiedzcie kolego kaku2022.01.13 18:46
#Kaczyński ma 30 tys. zł przychodów brutto na m-c. Dlaczego musi straszyć na miesięcznicy starymi, brudnymi butami? Przy tych dochodach może kupić solidne buty nawet za 2 tys. zł.
niewierząca ateuszka2022.01.13 18:42
Gorzałḱa bardzo dobra jest —————————————————————————————————————————————————————————— Gorzałḱa bardzo dobra jest —————————————————————————————————————————————————————————— Bo ją piją gospodarze —————————————————————————————————————————————————————————— I sprzedają na nią zboże —————————————————————————————————————————————————————————— Gorzałḱa bardzo dobra jest!
niewierzący ateusz2022.01.13 18:20
budka z sienkiewiczem postanowili przypomnieć jak peowce potrafią iść w zaparte łżąc bezwstydnie i bez zahamowań , nie dopuszczają nawet myśli ,że można zwyczajnie przeprosić , większość facetów wykazała by zrozumienie , no bo komu nie zdarzyło się nieco przesadzić z alkoholem :) ale będą łgać mając innych za idiotów
Böno2022.01.13 18:39
Tłumoku, w pracy się nie pije. Dla nauczyciela pijanego w szkole byłby to pewnie jego ostatni dzień, podobnie z lekarzem, a ty głupoty wypisujesz, jakby posłowie mili być inaczej traktowani.
Anonim2022.01.13 18:58
Jakoś nie przypominam sobie, żeby ewidentnie nawalona w cztery doopy posłanka Kruk wyleciała z roboty. A nie, zaraz, przecież ona jest z PiS, ich zasady i prawa nie dotyczą. 😁😁😁😁
No cześć prawiczku2022.01.13 19:05
Jasne, że w pracy się nie pije. Chyba, że jesteś ministrem tego (nie)rządu. Wtedy możesz nawalić się jak meserszmit, a rośli ochroniarze odholują cię do samochodu służbowego i odwiozą do domu.
niewierzący ateusz2022.01.13 19:36
no przecież sienkiewicz nie był pijany :) napiszę jaśniej nie przeszkadza mi , jak ktoś się upije , przeszkadza mi ino tylko głupie tłumaczenie
Komik z PiS-u2022.01.13 19:50
Nie znam sprawy. Onegdaj posłanka z Lublina nazwiskiem Kruk dając wywiad do tv mówiła mętnie, że „dużo umie i coś-tam, i coś-tam”. A niejaki Pęk sypiał na korytarzu hotelu sejmowego. W sumie ᴊᴇʙɪᴇ ᴍɴɪᴇ ᴛᴏ.
niewierzacy ateusz2022.01.13 19:07
1 - posłowie pracują :) 2-przecież mają immunitet :)) 3-ależ to są wybrańcy narodu :))) jak ci mało to mogę jeszcze kilka powodów do specjalnego traktowania podać :)
pewnie też nie wierzysz2022.01.13 18:43
w interpunkcję, co?
niewierzący ateusz2022.01.13 19:01
i w wielkie litery też nie wierzę , ale mniemam ,że skumałeś co napisałem :)
kumam mendo twoje blagi2022.01.13 19:38
𝗧𝗲𝗼𝗳𝗶𝗹𝗮 𝗕𝗲𝗽𝗸𝗼 na już nieistniejącym forum frondy dużo mnie nauczyła o 𝗮𝘁𝗲𝘂𝘀𝘇𝗮𝗰𝗵.
A ja wam powiem, że…2022.01.13 18:17
macie zaрierdalać za miskę ryżu dziennie.
Jeden2022.01.13 19:32
za....ala za miskę ryżu a taki Sienkiewicz ch.. d.... i kamieni kupa jak mówił o Polsce i Polakach przychodzi jak spita świnia do sejmu. Sprawiedliwość POwska w całości tak jak za ich rządów. Hipokryzja razem z Budką czy rwa kulszowa ?
TKM (teraz kurwa my)2022.01.13 19:55
Dam radę. Wietnamczyk sprzedaje ryż w miskach (300 g) po 2,65 zł. Nie ma, kurԝa, chuјa we wsi.
🛑🛑 𝐔 𝐖 𝐀 𝐆 𝐀 🛑🛑2022.01.13 18:15
Piotr Nowak 🖐🏻😁😁😁 teraz Anonim
Znaczy kaku2022.01.13 18:15
pijesz do ważnego ministra w rządzie Morawieckiego.
Oset2022.01.13 17:57
To całe towarzystwo sPOd ciemnej gwiazdy,to menel,k*rwa i złodziej. Wystarczyło zobaczyć relację z Sejmu. Odgłosy pijanej ferajny w przepełnionej,najpodlejszej knajpie.
Ocet2022.01.13 18:16
Powiem więcej: towarzystwo spod PiSuaru w miejskim szalecie.
Kowalski Anatol2022.01.13 17:39
To , że się poseł Sienkiewicz napił - zdarza się [ chodzą słuchy , że to nałogowy alkoholik ] , ale pupy jak zwykle dał poseł pupka. Wystarczyło powiedzieć w komentarzu - napił się , zdarza się , jest takim samym człowiekiem jak ty i ja .A może opijał korzyści jakie mu przyniesie Nowy Ład . Znając przyzwolenie i niejaką sympatię dla smakoszy wszelkiej maści jutro a najdalej pojutrze sprawa by przyschła.Ale nie. Poseł pupka musiał oczywiście zawinąć do polityki .Rozpędził się tak bardzo , że dojechał nawet do śp. Adamowicza a i o Pegasusie coś tam było. I w taki oto sposób poseł pupka zamiast sprawę taktownie zamieść pod dywan zrobił z siebie bekę i potwierdził powszechną opinię , że co jak co ale opozycję mamy beznadziejną za co Bogu Wszechmogącemu od początku dziękują pisiory choć sami o wiele lepsi nie są. No - może tylko nie zataczają się na sejmowych korytarzach. Na razie.