17.02.19, 20:13zdj. screen Youtube/Alan Milewczyk

Sikorski: Netanjahu postąpił niewdzięcznie wobec Polski

Do konferencji bliskowschodniej w Warszawie odniósł się były szef MSZ, Radosław Sikorski. W  rozmowie z "Deutsche Welle" były polityk stwierdził, że to wydarzenie było "amerykańskim darem dla premiera Netanjahu". 

"(Konferencja) dała mu tło do wystąpienia w izraelskiej kampanii wyborczej. Szkoda, że tak niewdzięczny się okazał wobec Polski"-ocenił Radosław Sikorski, po czym... natychmiast zaczął wychwalać Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa. Jak podkreślił były minister, tegoroczna edycja tego wydarzenia była bardzo udana". 

"Mieliśmy największą w historii delegację amerykańską z wiceprezydentem na czele i kluczowymi senatorami oraz szereg wystąpień komentowanych przez światowe media". Natomiast szefowa niemieckiego rządu, Angela Merkel "dała do wiwatu". 

"Powiedziała to, o czym wiemy - że system WTO jest używany niezgodnie z intencją.To, że pani kanclerz pozwoliła sobie na tak bezpośrednią interwencję pokazuje, że chyba powoli przygotowuje się do innej fazy swojego życia i oceniła, że już można"- ocenił Radosław Sikorski.

yenn/DW.com, Fronda.pl

Komentarze

Laura2019.02.18 10:44
Oby ten typ z pod ciemnej gwiazdy ....
Beno2019.02.17 23:29
Faktycznie ta konferencja w Monachium bardziej udane od tej w Warszawie. Tam nas przynajmniej nie opluto, a przede wszystkim odniesiono się krytycznie i na konferencji i w prasie do amerykańskich planów zaprowadzania pokoju siłą i restrykcjach wobec Iranu.
obywatel2019.02.17 20:54
Sikorski dla mnie to żaden autorytet, ale tu ma rację, że Izrael nas "opluł"
Michał Pasierb2019.02.17 20:28
Po prostu nasz niezastąpiony dyplomata optuje za inną frakcją w Knesecie...
Bizon2019.02.17 20:22
To wręcz niewiarygodne, że bardziej w zgodzie z polską racją stanu ocenia Netanjahu ktoś taki jak Radosław Sikorski, niż tzw. patrioci z PiS. Oglądałem dzisiejszy program Woronicza 17 na TVP Info. Zarówno Krzysztof Szczerski, jak i Jacek Sasin wili się jak piskorze, byle tylko przekonać widzów, że tak naprawdę nic się nie stało i sprawa została wyjaśniona. Nawet polityk SLD miał na ten temat inną opinię, ale najbardziej filosemicka partia w Polsce czyli PiS, próbowała w jakiś sposób tłumaczyć premiera Izraela - czego notabene on sam nie robi. To dla mnie, jako wieloletniego wyborcy PiS i Dudy z ostatnich wyborów potwarz. Dodam też, że tradycyjnie w tym programie na ekranie wyświetlały się tylko i wyłącznie te komentarze internautów, które w stu procentach pokrywały się z PiS-owską narracją.
Majestic2019.02.17 20:18
dyplomacja w jego wykonaniu to robienie laski, za żarcie u sowy zaplac, utuczony na Polski Narodzie tlusty misio Tuska.
TS4PiS2019.02.18 10:23
Panie Majestic... Czy na prawdę Sikorski jest tu problemem?