28.12.17, 08:20Screenshot YouTube - Polonia Christiana

Skandal! Kary od Facebooka za cytowanie ks. Oko

To, że Facebook w Polsce często zabiera się za karanie osób o prawicowych poglądach wiemy od dość dawna. Dość wspomnieć choćby kary związane z udostępniane plakatu Marszu Niepodległości. Tym razem z kolei Facebook ukarał jednego z administratorów mediów społecznościowych portalu Tvp Info. Za co? Za opublikowanie… fragmentu programu „Minęła 20”.

Chodzi o wypowiedź Ks. Oko, która padła we wspomnianym programie na antenie TVP Info. Na profilu facebookowym kanału jeden z administratorów opublikował jej fragment, w którym ksiądz mówi:

Mahomet to był człowiek, który seryjnie mordował i gwałcił, potrafił jednego dnia zrobić mały Holocaust; wszędzie, gdzie wchodził islam, była przemoc i gwałt”.

Z tego powodu osobie tej na jej prywatnym profilu wyświetliła się informacja przy próbie logowania:

Niedawno opublikowałeś coś, co narusza zasady Facebooka, więc tymczasowo zablokowano Ci możliwość korzystania z tej funkcji. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź Centrum pomocy”.

Blokada trwać będzie trzy dni, uzasadnieniem jest post z wypowiedzią księdza. Chodzi o ten fragment nagrania, który TVP Info zamieściło na Twitterze:

dam/TVP.Info,Fronda.pl