08.03.20, 12:18Fot. shutterstock

Skandal! Niemieccy duchowni idą coraz dalej

Czy w Niemczech dzieje się coś na miarę tego, co wydarzyło się w roku 1517? Niestety, wszystko wskazuje na to, że niemieccy duchowni coraz bardziej odłączają się od nauki Kościoła katolickiego.

Od 2017 roku, po opublikowaniu głośnej adhortacji apostolskiej papieża Franciszka, Amoris laetitia, w Niemczech rozwodnicy przyjmują komunię świętą, niezależnie od tego, czy żyją we wstrzemięźliwości czy nie. To jednak nie wszystko. Jak informuje portal pch24.pl, w Niemczech trwa debata nad wprowadzeniem oficjalnego, kościelnego rytu udzielania błogosławieństw osobom żyjącym w związku niesakramentalnym. A pojawiają się też księża, którzy, to przeraża najbardziej, udzielają „błogosławieństwa rozwodowego”.

Jawnie informuje o tych praktykach niemiecki portal Katholisch.de. Pisze on o tym, że niektórzy księża, na wzór wspólnot protestanckich, oferują  „swego rodzaju błogosławieństwo dla osób rozchodzących się”. Odbywają się też pseudo-nabożeństwa, na których rozwodnicy rozbijają naczynia, jako symbol rozpoczęcia nowego życia.

Jak widać, niemieccy moderniści za nic mają już naukę Chrystusa.

 

kak/ pch24.pl

Komentarze

Po prawej Ty po lewej ja2020.03.9 12:06
Jeśli dwie osoby się kochają i chcą ze sobą być, wpierają się wzajemnie i chcą mieć dzieci to źle?
espada2020.03.9 13:53
ZYJECIE W odwroconym SWIECIE wartosci. Wiesz co to milosc?
Leszek2020.03.10 9:38
Co to za miłość i wsparcie jeśli się depcze dekalog....czy to cel uświęca środki....czy "miłość"to wytrych który ma deprecjonować przykazanie które ostrzega ,,, nie cudzołóż,,,, widać ze lektura Pisma sw. jest bardzo u ciebie zakurzona....!!!!!!!!
RHQQ22020.03.10 10:56
Cudzołóstwo to akt współżycia płciowego osób, z których przynajmniej jedna jest związana małżeństwem z inną osobą, nie ma więc zastosowania do osób żyjących bez ślubu i nie ma tu zastosowania ani dzisiaj, ani tym bardziej w czasach objawienia Dekalogu. Z resztą katolicy mają gdzieś dekalog i Ewangelię i łamią zakaz tworzenia obrazów i rzeźb religijnych i oddawania im czci, olewają nakaz świętowania soboty, dnia w którym, Bóg odpoczął. Czytając komentarze na Frondzie także widać że przykazanie "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu" mało ich obchodzi. A przykazanie miłości to już praktycznie 100% katolików ma w głębokiej pogardzie.
Palindrom2020.03.9 10:39
Pogaństwo jest popularne, bo oferuje "fajne uciechy". Kłopot w tym, że coraz bardziej powszechne są niefajne "uciechy" – depresja, samookaleczanie i poważne zawirowania psychiatryczne. Nikt nie chce przyznać, że jedno z drugim ściśle się wiąże, bo zostałby wyklęty za psucie narcystycznym poganom "fajnych igrzysk" i "fajnego obłędu".
ja katolik2020.03.8 23:28
Jezus Chrystus powiedział do Piotra: modliłem się za ciebie by twoja wiara nie ustała. Módlmy się za siebie i swoich najbliższych by nasza wiara nie ustała. To jest pierwsze zadanie w obecnym czasie dane nam przez Jezusa, zapisane w św. Ewangelii.
Ogladaj hity online2020.03.8 16:33
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Wojtek Polak2020.03.8 14:38
niech niemieccy duchowni przypomną sobie za co został zamordowany ostatni prorok święty Jan Chrzciciel. i niech przestaną niszczyć dzieło Chrystusa. kto niszczy dzieło Boga tego Stwórca sam zniszczy. czemu to Polski episkopat nie upomni w braterskiej trosce braci niemieckich o ich błędzie. widzę że zaczyna się protestantyzacja ŚKK. uważajcie arcykapłani bo komu dużo dano od tego będzie się dużo wymagać.dbacie o pałace biskupie o bożka św spokój i własne brzuch bardziej niż o lud wam powierzony.uważajcie bo z mocy Chrystusa siedzicie w pałacach z Jego mocy możecie spaść z tych pałaców. sami nie jesteśmy bez winy my świeccy bo przecież ci duchowni wywodzą się z nas trzeba się za nich modlić i to bardzo mocno bo jak kapłani się pogubią to kto będzie nam udzielał sakramenty św.
zeno2020.03.8 13:36
Jaką naukę Chrystusa, naukę sekty katolickiej.
nie tak znowu dumny z siebie stary pedał 2020.03.8 13:25
Halo, Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam ponad lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Szkoły otwarte, a ja mam pod bokiem podstawówkę nr. 133 (W-wa). Krótki spacer od domu. Kupuje kilka batoników czekoladowych dla chłopczyków. Co za przyjemność posiedzieć tam i popatrzeć na te młode ciałka chłopczykow. Już wiosna niedługo i chłopczyki będą w krótkich spodenkach. Jestem tu zawsze choć nie pod swoim nazwiskiem. Lubię takie pseudonimy jak "PolishPatriot" (choć nie jestem ani jednym ani drugim), "Polak" albo "Słowianin", "Sarmata"(a to dobre!) a ostatnio jestem "𝐋𝐞𝐬𝐳𝐞𝐤" - zaczyna mi brakować pomysłów na nowe nicki. Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami" jak 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚, 𝐎𝐭𝐭𝐨 itp. Nie tylko lubię źeńskie "nicki", ale i lubię się ubierać jak Rafalala - w zaciszu domowym. A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Powinienem dostać Order Lenina za mój iście stachanowski trud.
guess who2020.03.8 13:25
Gdzie twoja książka o Romanie Dmowskim?
Joanna2020.03.8 13:17
Kościół Katolicki nie jest reformowalny wyznacznikiem jest Pismo Święte - i nie ma dyskusji homoseksualizm to grzech szczególnie obrzydliwy Bogu życie w konkubinatach to cudzołożenie nie można przyjmować Komunii świętej wówczas związki partnerskie etc etc To wszystko jest wbrew Bogu, dusze czyśćcowe mówią przez mistyków, że oczyszczenie ogromna kara jest już za rogiem.
Joanna2020.03.8 14:01
Ok, rozumiem że dzisiaj jesteś Joanną. Czy mogłabyś w końcu zdecydować się na jedno imię i nie wykorzystywać nicków innych osób?
bunia 2020.03.8 13:14
Twierdzi się: nauki Chrystusa, czyli ewangelie ale nie wiadomo kto (imiona dodane później) ani kiedy dokładnie pisał ewangelie. Więc nic nie wiadomo a w dodatku ktoś kto je pisał mógł wymyślić co chce. Jak wiadomo pamięć jest zawodna a i chęć dostosowania do istniejących potrzeb duża. Pomału i u nas nie da się obronić tej "prawdy"bo nie pochodzi z pierwszej ręki.
JPIII2020.03.8 13:12
Przecież p.e.d.a.ł zwany jezuskiem chrystuskiem dał przykład. Łajdaczył się na pustyni z 12 pedziami zw. apostołami.
anonim2020.03.8 15:30
Ty durny pedale masz tak zryty mózg, że myśleć normalnie nie potrafisz. O przepraszam, jaki mózg, ty całe życie ch*jem myślisz.
KATOLIK2020.03.8 13:05
Podziękujcie JPII za usprawiedliwianie drugich związków po rozwodzie zawarte w Familiaris Consortio, a nie obwiniajcie o wszystko samego Franciszka. Bo co to za argument, że jeśli żyją wstrzemieźliwie, to mogą żyć w drugich związkach? Czy przypadkiem małżeństwo to nie związek duchowo-cielesny? Czyli jeśli ktoś żyje w drugim związku, nawet wstrzemięźliwie, to nadal bezprawnie jest duchowo związany nie z tą osobą, której ślubował?
staho2020.03.8 16:15
11 łapek w dół tylko świadczy o stopniu zakłamania katolików . Lolek z Ratzingerem poprzez własne tchórzostwo i zaniechanie wyczyszczenia KK... położyli podwaliny pod to co dziś się dzieje. Franke- to tylko kontynuacja i rozwinięcie antychrystusowej nauki . No ale skoro Urząd Nauczycielski KK jest ważniejszy od Słowa Bożego Bibli
leszczyna2020.03.8 18:18
Łapki w górę i w dół wpadają niezależnie od tego, które okienko się naciska, to świadczy o stanie technicznym frondy, nie faktycznym poparciu wpisu. Widocznie nie tylko dziennikarza, ale i technika brakuje frondzie.
real2020.03.8 17:28
Niestety to prawda.
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic2020.03.8 13:02
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic - po 14 latach w odbycie .. "Nauczył" się takiego "polskiego": - "O ͏k͏u͏r͏w͏a, już myślałem..." - - "Klasyczne katoprawackie ͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏l͏e͏n͏i͏e.'' - - "Kur­wa mać ..." - Nic tylko go cytować. Ale... - "Mogę też napisać do ciebie po hiszpańsku, włosku lub duńsku." - Cierpliwie czekam.
PolskiKleruchMaProblemZPublikacjąNagichFotek2020.03.8 12:42
30.000 kleruchów w Polsce myśli tylko o własnym tyłku. Jak przepasożytować kolejny dzień w luksusie, za co wyrwać opłatę, gdzie się wkręcić do partyjnej władzy, jak poderwać dziecko w celu zaspokojenia popędu seksualnego, jakimi perwersjami okrasić sobie samotność i uczuciową pustkę.
matis892020.03.8 12:42
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik i jego niemieccy heretycy budują wewnątrz KK nowy kościół bez Jezusa ale z demonami pachamamami itp.. Tyle że to nie oni wyjdą z KK, tylko wypchną katolików z wnętrza KK poza mury. A w miejscu KK powstaje religia antychrysta. Tym razem to Luter rządzi w KK i to nie on musi opuszczać KK, tylko on wyrzuci z murów KK katolików. Tak działa oszust Bergoglio.
anonim2020.03.8 12:27
W czasach ostatnich będzie jawne odstępstwo od wiary i negowanie nauki Chrystusa Pana. Nasz Pan o tym wszystkim mówi w Ewangelii. Takie są niestety konsekwencje grzechu i dziadostwa moralnego dzisiejszego człowieka!
zeno2020.03.8 13:39
To znaczy ze tylko katolicy pójdą do piekła, no i bardzo dobrze.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.03.8 12:26
Kościół rzymskokatolicki w Polsce to instytucja antyludzka i bezduszna. Jak widać niemieckie klechy lepiej rozumieją ludzi, bo tym polskim tylko luksusowe limuzyny i ruchanie dzieci we łbach.
Joanna2020.03.8 13:11
W Kościele Katolickim panują określone zasady jeżeli się ich nie przestrzega można wystąpić w Kościele nie można przeprowadzić reform bo jak zreformować Pismo Święte ??? dekalog Homoseksualizm jest szczególnie obrzydliwym grzechem za ten grzech Bóg zniszczył całe miasta. Najlepszym wzorem rodziny jest święta rodzina a nie rodzina lesbijska homoseksualna, czy też rodzina która cudzołoży bo nie ma ślubu kościelnego . Może się to nie podobać ale przecież nie ma przymusu . Szczęść Boże
Joanna2020.03.8 14:05
Czy mogłabyś zacząć używać własnego, jednego nicka?
ja2020.03.8 14:06
Nawet gdy kościół staje się zepsuty?
Michal2020.03.8 23:17
Ale Józef i Maryja nie mieli ślubu kościelnego
Tymitu2020.03.9 15:29
X. Alojzy był wtedy zajety. Szkoda gadac.
anonim2020.03.8 15:23
To co ty tu jeszcze robisz? Fick dich in deine Heimat. Und sofort.
src2020.03.8 16:09
Fajna odpowiedź.Lewactwo innej nie rozumie.
Kliper2020.03.10 9:30
Tylko dwa zdania, a ileż miłości, kultury i człowieczeństwa... Aleś Ty mnie zaimponował, Partyzant... :)
Nina2020.03.8 12:21
Niech bedą otwarcie protestantami a nie przekrecaja na swoja modłę religie katolicka
tomasz2020.03.9 7:15
Nina ten kraj idzie prostą drogą do piekła. Tak należy zrozumieć ich politykę co katolików. Dowodem jest propagowanie nauki Lutra który już wtedy zapoczątkował rozbijanie kościoła. Poprzez niszczenie zakonów i inne szatańskie nauki. a dziś jest dalsze szerzenie tej antykatolickiej polityki. Dlatego im szybciej znikną Niemcy z mapy świata tym lepiej . Ponieważ dalsze szerzenie zła przez ten kraj będzie coraz bardziej destrukcyjnie wpływało na kościół i w końcu sprowadzi piekło na ziemię. Mam nadzieję że zgadzasz się z moim zdaniem ty i inni.